Własne Gry. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Sosna,
No też prawda, ale takie coś lepsze niż nic, uczy trochę planować, opracowywać grę itp.
Majarek,
Tacy, którzy w przyszłości może zaczną tworzyć lepsze gry, uczą się programowania, a nie obsługi game makera... ;p
Sosna,
Oni przecież nie robią tych gier na sprzedaż... chyba, ale bardziej żeby się pobawić, co w tym złego, lepsze to niż nic, kiedyś może zaczną robić lepsze gry, nie odbierajmy im marzeń
Taramelion,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Matthias Circello dnia pon, 17 lis 2008 - 22:56 napisał

Tak się wtrącę, bo aż mnie zaciekawiło - a istnieją nieprzeglądarkowe klony Vallheru?


Tak Matt, cała masa.
Majarek,

Cytat

Tak się wtrącę, bo aż mnie zaciekawiło - a istnieją nieprzeglądarkowe klony Vallheru?


Wstawka w nawiasie była dla nieświadomych. Nie każdy interesuje się grami bMMO.
Matthias Circello,
Tak się wtrącę, bo aż mnie zaciekawiło - a istnieją nieprzeglądarkowe klony Vallheru?

A co do samego tematu - jak chcą, to niech się bawią. Od czegoś można chyba zacząć. A jeśli sprawia im to przyjemność to tym lepiej.
Taramelion,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Strateks dnia pon, 17 lis 2008 - 22:06 napisał

Najwyraźniej sam by nie potrafił nic zrobić.


Pozwól, że nie bede sie z Ciebie śmiał. Bo najwyraźniej to była prowokacja...
Majarek,
Coś jak klony Vallheru (przeglądarkowe) ... dno i wodorosty osiągnięte przez niektóre "produkcje", z tego co widzę...
Gość_Forgotten*,
To chore, ale znowu przyznam rację Tar'owi i MQ.

Takie "gry" to jakiś żart. Ograniczone, monotonne, schematyczne.
Majarek,
Ciekawe spostrzeżenie. Wyssane z palca.

Pomyślcie tylko jakie możliwości mogą mieć gry tworzone w programach, które może kupić każdy za 19,90 w promocji w kiosku ruchu...
Strateks,
Najwyraźniej sam by nie potrafił nic zrobić.
Than Vevanu,
Nie chcę, wolę Cobi. A tak na serio, co Ty Taramelion masz do gier tworzonych w programach?
Taramelion,
Gry robione w programach... Kupcie sobie lepiej klocki lego.
Sosna,
Te gry w 2d wyglądają na takie, że nie warto tracić na nie czasu, czy mógłbyś podać link do jakiegoś screena z grą zrobioną w 3D w tym programie ???
Than Vevanu,
Czy kiedys myśleliście (chcieliście,pragneliście lub kupiliście pomysł w Tesco) na stworzenie własnej gry. Ten temat służy byście pisali o stworzonych lub zapowiadanych przez was grach.

Ja z przyjaciółmi (Apron PC Games, APG) planujemy utworzyć pare różnych gry.
Jedną z (narazie ujawnionych) jest "Zuper Racer" wyścigówka w której należy wygrać za wszelką cene (przy pomocy rakiet, laseru mrożącego, min itp.). Ale żeby stworzyc gre należy posiadac program (można też programowac ale to temat od tworzeniu w programach), który pewnie nie każdy z was posiada. Jednen z darmowych programów to Game Maker w którym mozna tworzyc gry 2d (a dzięki dodatkowym pluginom, biblotekom .dll oraz silnikom 3d robić gry 3d). Życze wam powodzenia w tworzeniu gier.


Link do programu:

http://www.yoyogames.com/gamemaker/

Istnieje jeszcze prostszy program nazwany The Games Factory.

O programie:

"The Games Factory (w skrócie TGF) - program wyprodukowany przez firmę Clickteam w 1996 roku. Umożliwia tworzenie gier bez znajomości języków programowania i zaawansowanych struktur oprogramowania. Uproszczony i ergomiczny graficzny interfejs umożliwia tworzenie obiektów i ich animacji, ustawianie ich w tzw. ramkach, a następnie zdefiniowanie ich zachowań w edytorze zdarzeń. TGF był bezpośrednim następcą innowacyjnego programu Klik and Play. Obecnie program nie jest już wspierany przez producenta, jego następcą jest znacznie ulepszony Multimedia Fusion."

z Wikipedii

Link do TGF'a:

TGF

Pluginy i sPOlszczenie:

Pluginy i Spolszczenie


Tutoriale i gry:

Tutoriale i gry
Wczytywanie...