Gdzie najłatwiej zdobyć kilka miedziaków ? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Shagarot,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Khelgrin Krwawy dnia sob, 09 sie 2008 - 20:25 napisał

Edwina można przyłączyć do teamu wykonując zadanie od Renala Krwawego skalpa "Gildia Mae'Vara" czy jakoś tak.
A kasę najłatwiej zdobyć wykonując jedno z "dużych zadań":
- Twierdza d'Arnise
- Gildia Mae'Vara (z podanych to jest chyba najłatwiejsze)
- Kula Sfer (choć nie jestem pewien)
- Targowo (tu też)
- Wzgórza Wichrowych Włóczni (ehh jw)
- Wzgórza Umar (ehe tego też nie jestem pewien ;/ )
(i jeszcze masa innych których na daną chwilę nie mogę sobie przypomnieć )
O ile dobrze pamiętam za pierwsze wykonane zadanie z wyżej wymienionych dostajesz cosik ponad 10000 sztuk złota.
Takie odniosłem wrażenie przechodząc grę wieloma postaciami dobrych kilka razy


Jeśli idzie o Twierdzę to dostaniesz za to zadanie albo 10650 sztuk złota albo 650 sztuk złota.
10k + jeśli cały czas miałeś w drużynie Nalię
Jeśli tylko pracowałeś jako najemny miecz zapłaci Ci 650 sztuk złota

10650 dostaniesz za oczyszczenie Gaju Druidów + sporo wartościowych rzeczy za załatwienie Dao po dobroci lub siłowo

A za Wzgórza Umar dostajesz bodajże 100 czy 200 sztuk złota i zbroję skórzaną KP 3 albo 4

Za Wzgórza Wichrowej Włóczni może nie ma zapłaty pieniężnej jednakże, jeśli grasz Paladynem albo masz Keldorna w drużynie to nie można sobie odpuścić świętego mściciela, który po ulepszeniu w ToB jest jedyną bronią +6 w całej grze (A w sprzedaży wart poniżej 2 tysięcy, doprawdy żałosne).
No i z łusek czerwonego smoka za 5 tysięcy jest dość mocna zbroja, Viconia biegała w niej jeszcze w ToBie ;p

Mam to w miarę świeżo w pamięci, bo przechodziłem BG II od nowa tydzień temu ;pór
Fodro,
Jeśli chcesz zarobić kilka miedziaków to sprzedawaj z trupów ich rzeczy w sklepie. Nie radze jednak nosić do sprzedaży skórzanej zbroi bo jest warta 1 złocisza i jest ciężka. No i otwieraj różne zamki, skrzynki w jakiś domach czy skrytkach i dorobisz się trochę
LIRAEL,
Zawsze można jeszcze w twierdzy D'arnise pogadać kilkadzięsiąt razy z kapitanem ,to da nam całkiem sporo strzał ogniowych...a potem do sklepiku... i parę tysi można przytulić na samym początku gierki.. a jak się czujesz na siłach to leć od razu po furię niebios..Ci kolesie mają całkiem sporo drogiego sprzętu do sprzedania..
Dinagon,
"Nierealne, bo nieskuteczne" niestety. Athkatlii nie ma nikogo bogatego Dlaczego nie zabijemy, o tego tam? też nie zadziała...
Ornikiel,
Znajdź kogoś bogatego i go zabij, znajdź kogoś bardziej bogatego i też go zabij. Rachu ciachu i dorobisz się fortuny
Lilarcorn.
Kresselack,
Ewentualnie można wykorzystać... ekh... nazywam to naiwnością sprzedawcy z gildii Renala Wchodzimy bodajże na piętro, gdzie pan stał. Złodziejem z dużą kradzieżą kieszonkową okradamy go i sprzedajemy mu jego towary Niezbyt chwalebny pomysł, ale zawsze coś.

Co do legalnej gotówki, wykonywać jeno zadania. Ściągnij Ease of use i zainstaluj dodatek pozwalający posiadać każdą twierdzę - będzie to sporo pieniędzy i trochę XP więcej.
Tamc.,

Cytat

A jeśli chodzi o kasę to najłatwiej zarobić po prostu szwędając się

Dokładnie tak.

Wszędzie chodzić, o wszystko pytać. Wczuć się w rolę, wczuć się w grę. Tłuc kogo i co trzeba, sprzedawać znalezione rzeczy.

Problem z kasą, jak tak można? Kasa jest, doświadczenie jest.

JEEE. ;>
Khelgrin Krwawy,
Galariel weź przynajmniej nie mów jak krok po kroku każdą misję przechodzić... powiedz gdzie, mniej więcej jak i tyle. Od dokładnego pokazywanie ścieżki zadań są solucje na GE.
A jeśli chodzi o kasę to najłatwiej zarobić po prostu szwędając się, ALBO przejmując jakaś siedzibę, a wtedy kasa leci prawie z nieba.
Gość_Forgotten*,
Jak masz wysoką wartość kradzieży kieszonkowej (tylko dla złodzieja) to sprzedaj Złodziejom Cienia jakiś przedmiot, ukradnij go im, sprzedaj, ukradnij, etc. etc.
Daylen,
Miedziakuff durzuff możesz zdobyć np. w Miedzianym Diademie. Pogadaj z Leht-coś tam dalej, i poproś go o dostęp do dziewczyn czy gladiatorów. Wpakuj się do gladiatorów. w korytarzu masz dwa tajemne przejścia. W jednym z nich jest droga do gadającego oburęcznego miecza (musisz trochę tam na dole pogrzebać) i do gildii niewolników. Uwolnij gladiatorów z MD (klucz ma koleś za areną tzn. przejdź przez arenę). Zabij dryblasów strażników. Hendak zarżnie Leht-bleble, a ty masz dostęp do paru fajnych przedmiotów u sklepikarza. Potem przejściem do gildii niewolników i wsio: ciach ciach i po wszystkim. +1 do reputacji (+2 jak dasz dziewczynce przy trollach 100 złota). Parę tysięcy (z 5 jak posprzedajesz stuff od ofiar).

A i nie wiem czy to z modów bo mam ich od chalery, ale w Miedzianym Diademie jest szlachcic który ma kilka magicznych broni o cenach 16k - 40k.
Zeal,
ease of use nazywa się ten mod jak coś
Driter,
Dinagon:
Jest na internecie mod (albo przynajmniej był) dający rzeczy z wersji kolekcjonerskiej, poszukaj
Dinagon,
Hmmm... Ogólnie dzięki za rady. Zrobię questa z gildią Mae'Vara i przy okazji wezmę Edwina (jeśli to najlepszy mg w grze, a poza tym to i tak drugiego maga mi brakuje ;() Aha, i nie mam edycji kolekcjonerskiej, więc nici z Vekny. Może kiedyś kupie

P.S. Sory, pomyłka. Myślałem, że szata Vekny jest u Rinbalda(czy jak mu tam) a nie u tej na górze. Nigdy przecież jej nie miałem.
Khelgrin Krwawy,
No dobra dobra zapomniałem o kulcie. Ale jakoś nigdy nie lubiłem tego zadania. Ganianie po kanałach... to nie dla mnie juz wolę kule sfer może dlatego że jako pierwszym grałem czarownikiem i jakis taki sentyment mi został
Tamc.,
Pewnie, że nie. Sam napisałeś w nawiasie, że to jest najłatwiejsze z podanych i masz rację. Ja generalnie miałem na myśli Kulę Sfer, Firkraaga (odpowiedź na pierwszy cytat - nęcenie kasiurką? ) czy Kult Bezokiego (którego zresztą nie wymieniłeś).
Khelgrin Krwawy,
Khem w BG2 ostatnio grałem z pół roku temu. To normalne że człowiek zapomina co nieco

Cytat

A i z tą kasą coś Ci się pomyliło. Fakt, w grze jest podobny motyw, ale nie będę przechodzić do szczegółów skoro ów Pan ma grać pierwszy raz. Niech sam się przekona co i jak. wink.gif


A tutaj to już cię nie rozumiem Grając różnymi postaciami zaczynałem od innych zadań i za każdym razem jak wykonałem któreś z tych (i jeszcze kilku innych) to dostawałem ponad 10000 a jak wykonywałem inne (które grając innym razem wykonałem pierwsze z zgarnąłem tą kasę) to się dziwiłem czemu nima pieniędzy tylu za to.
Więc albo mi się pomyrdało albo już sam nie wiem

Cytat

Ogólnie zadania podał niezłe, ale to jednak te trudniejsze


Chyba nie powiesz że zadanie z gildią Mae'Vara jest trudne
Daylen,
Pobaw się też w grzebanie po Athkatli. Uwolnij Viconie w dzielnicy rządowej, pobaw się w oswobodziciela niewinnych, w Miedzianym Diademie, czy pomyszkuj w Bramach miasta (opłaca się). Wywal Anomena a na jego miejsce weź Keldorna z kanałów pod dzielnicą świątynną. Wykonuj zadania dla świątyń. Masz od groma zajęć w Athkatli. Albo kradnij złodziejem i sprzedawaj sprzęt paserom. A potem ich okradaj i tak w kółko, ale to już w ostateczności. Ja się specjalnie nie starałem a moim zawadiaką (podklasa złodzieja) po jakimś czasie miałem 90k. A i kup se edycję kolekcjonerską z górą modów za 20zł. A dostaniesz też jedynkę.
Tamc.,
A czego jesteś pewien?

Ogólnie zadania podał niezłe, ale to jednak te trudniejsze. Żeby zdobyć pieniążki można wykonywać zdecydowanie łatwiejsze, choć fakt - te co podał zaowocują większą ilością pieniędzy i artefaktów.

A i z tą kasą coś Ci się pomyliło. Fakt, w grze jest podobny motyw, ale nie będę przechodzić do szczegółów skoro ów Pan ma grać pierwszy raz. Niech sam się przekona co i jak.
Khelgrin Krwawy,
Edwina można przyłączyć do teamu wykonując zadanie od Renala Krwawego skalpa "Gildia Mae'Vara" czy jakoś tak.
A kasę najłatwiej zdobyć wykonując jedno z "dużych zadań":
- Twierdza d'Arnise
- Gildia Mae'Vara (z podanych to jest chyba najłatwiejsze)
- Kula Sfer (choć nie jestem pewien)
- Targowo (tu też)
- Wzgórza Wichrowych Włóczni (ehh jw)
- Wzgórza Umar (ehe tego też nie jestem pewien ;/ )
(i jeszcze masa innych których na daną chwilę nie mogę sobie przypomnieć )
O ile dobrze pamiętam za pierwsze wykonane zadanie z wyżej wymienionych dostajesz cosik ponad 10000 sztuk złota.
Takie odniosłem wrażenie przechodząc grę wieloma postaciami dobrych kilka razy
Dinagon,
Nie, nie gram solo. Z 5 gościami(6 za mało expa). Może za kilka lvli, np. po queście w d'Arnise. Na razie mam mało kasy na czary i Vekne, a nie chcę kodów używać. Apropo teamu: Minsc, Jaheira, Yoshimo, Anomen i ja. Chciałem Edwina skołować, ale zapomniałem gdzie on jest. Ale ogólnie dzięki za rady. Pozdro.
Wczytywanie...