Komputer bestyja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Ekhtelion,
A podasz w końcu jaką masz płytę główną? To dosyć ważny szczegół jak się pamiątki kupuje...
Favar,
Triluch to jeszcze mi powiedz jaką konkretnie pamięć byś polecał (i od razu załatw Vistę64 )
Tril Khaerin,

Cytat

Z Vistą jest trochę problemów z 4 gigami ramu. Nic ci tu nie mogę konkretnie powiedzieć. Musiałbyś podać model płyty głównej i zacząć szukać informacji na własną rękę. Są z tym problemy ale są tez metody, by to ominąć. Niestety u mnie (ad. Tar: Na Viscie 64) nie udało się temu zaradzić mimo różnych fikuśnych myków jakie stosowałem (baaaardzo fikuśnych). Zatem jest to kwestai dosyć indywidualna ale raczej bym nie mówił, że jest to reguła, że Vista64 nie działa z 4 gigsami. Z tego co wiem 32 obsługuje chyba standardowo tylko 3.


Favorku: Zaprzeczyłem, że z 64bitową Vistą są problemy z ilością RAMu, jednak jak widąć Ekh ma.
Interesujące co piszesz - w teorii na 64 bitowym systemie powinno działać 4GB ramu. Wygląda mi to więc na jakiś problem, jak napisałeś, indywidualny (oszukali Cię i dali wersję 32! ). Na moim XP x64 nie mam z tym problemów, całe 4GB wykrywa.

A wersje 32bitowe nie tyle obsługują do 3GB, co mają ograniczone adresowanie do 4GB - Cześć adresów jest zarezerwowana na różne windowsowe śmieci (znaczy - dośc istotne śmieci ), a to co zostanie jest przydzielane na pamięć. W Windowsie XP (32 bitowym) istnieje tryb PAE, który pozwala na obsługę do 64GB RAMu, jednak w SP2 został on domyślnie wyłączony, bo czasami powodował problemy typu niestabilność. Można go aktywować edytując boot.ini - dodając przełącznik /PAE. Nie wiem czy to samo zadziała w Viście32. Może to komuś pomoże
(Swego czasu interesowałem się tym problemem jak zdecydowałem kupić kompa z 4giga ramu )
Favar,
Ja dziękuję za pomoc. W zasadzie wiem tyle ile mi trzeba.
Ekhtelion,
Ja już nie wiem co tyu myślisz i zamierzasz, bo nie piszesz w zbyt przejrzysty sposób.

1. DDR III to po prostu nowa technologia w stosunku do DDR II. Szczególów ci nie podam bo nie znam. Jest to kwestia przyszłościowa i już niedługo zwykłe II odejdą w niepamieć tak jak to miało miejsce przy DDR w stosunku do dwójek. Z tego co widzę to oferują one przedewszystkim większe prędkości.

2. Vista 32 to system 32bitowy, a vista64... 64 bitowy. Na czym polega różnica wyjasni ci najlepiej jakiś programista albo googul. Z załozenia odprogamowanie 64bitowe daje większe możliwości i ponownie nalezy wyjść z założenia, ze jest to technologia przyszłości. Oczywiście taki system wymaga 64bitowego procka do działania, oraz oprogramowania odpowiedniego.

3. DDR III to technologia nowa, dopiero się upowszechniająca. Tymczasem DDRII jest tania i produkowana masowo od lat. Skoro III jest droższa od II kilkanaście razy to napewno stosunek cena/jakość jest dla niej niekorzystny. Ale niedługo ceny zaczną spadać, a produkcja II będzie ograniczana, by w końcu została w ogóle zaprzestana.

Z Vistą jest trochę problemów z 4 gigami ramu. Nic ci tu nie mogę konkretnie powiedzieć. Musiałbyś podać model płyty głównej i zacząć szukać informacji na własną rękę. Są z tym problemy ale są tez metody, by to ominąć. Niestety u mnie (ad. Tar: Na Viscie 64) nie udało się temu zaradzić mimo różnych fikuśnych myków jakie stosowałem (baaaardzo fikuśnych). Zatem jest to kwestai dosyć indywidualna ale raczej bym nie mówił, że jest to reguła, że Vista64 nie działa z 4 gigsami. Z tego co wiem 32 obsługuje chyba standardowo tylko 3.

Dziękuje za uwagę.
Favar,
Tar przepraszam ale...
Czy jest fizycznie możliwe żebym miał szybszą pamięć bez jej kupienia? Pomijając podkręcanie.
Kiedy ja piszę że pamięci nie są drogie znaczy chyba że już zrozumiałem i że chce kupić szybsze, a nie więcej... tego to sie już szło domyślić.

[Dodano po 3 minutach]

Odbijając już nieco od tematu mam jeszcze dwa pytania:
1. Jaka jest różnica miedzy ddr II a ddr III?
2. Jaka jest różnica miedzy Vistą 32 a 64?

Bo o wydajności Ddr III i ich stosunku do ceny słyszałem złe rzeczy, ale nie jestem pewien czy z wiarygodnego źródła.

[Dodano po 15 minutach]

A no i jeszcze słyszałem że ludzie mają problemy z vistą bo ta nie obsługuje 4gigów ramu. Tril zaprzeczył, ty Ekhtelion niejako potwierdzasz. Czy ktoś jeszcze miał taki problem?
Taramelion,
Nie dramatyzuj. Z XP było na samym początku podobnie. Ja swój system aktualizuje codziennie, zainstalowanego servis packa mam i jets gites.
Ati,
Vista to w ogóle pomyłka, w którą i ja wpadłam ;<
Taramelion,
Przejdź na 64 bity, problem zniknie.
Jeśli nie kupiłeś jeszcze licencji nie będziesz mieć problemu...

A i jeszcze jedno drogie żuczki. Przygotujcie się, że Vista niestety nie będzie rozwijana. Będziem musieli za kilka lat zakupić nowy produkt, tak sobie przewiduję.
Ekhtelion,
Ku.... Favar czy ty umiesz czytać? Napisałem jak wół, że problemem jest szybkość pamięci. Ilość ma teraz drugorzędne znaczenie. Musisz wymienić kostki na szybsze, by mogły grać z procem. A szybsze już nie są takie tanie. Nawet jak teraz dołożysz giga albo dwa 800tek to niewiele się prawdpodobnie zmieni.

Szybkość
szybkość
s z y b k o s c !

[Dodano po 54 sekundach]

A poaz tym w Viście mogą wystąpić problemy przy 4gigsach ramu. Ja 3 dni sobie łamałem głowe i w koncu jedną kość musiałem wyjąć rezygnując z dual chanelu. Ale to tak na marginesie.
Taramelion,
Pozwól sobie.

Statyści... śmiać mi się z takich "koli"... Statyści... przez was serce mnie boli.
Favar ty nie piszesz poważnie, prawda? Sprawdzasz naszą cierpliwość etc...
Favar,
Ok dzięki, pamięci drogie nie są więc mogę sobie na to pozwolić.
Tril Khaerin,
A nie mówiłem że masz tego ramu za mało? (nie patrzałem wtedy nawet co to z kości są )
Skoro zwalnia w największych akcjach to na czymś się dławi - skoro test pamięci wypada kiepsko - to najprawdopodobniej jest to pamięć - masz DDR2 800 - nie są to jakieś mocne pamięci. Cała reszta jest dobra, więc wychodzi nam jedno...

Cytat

Jak już mówiłem wąskim gardłem są pamieci, a przede wszystkim ich prędkość.


[Dodano po minucie]

O, Ekh mnie uprzedził...
Ekhtelion,
Favar nie podnoś mi ciśnienia... W 3 postach aż nadto rozwlekle ci napisałem co prawdopobnie boli twój komputer. Ammon się pod tym podpisał, a ty dalej nie wiesz o co chodzi. Przeczytaj te posty na górze dokładnie. Nie dołożyć tylko zmienić szybkość i ewentualnie dołożyć. Albo może masz i szybsze tylko, że w biosie są ustawione by pracowały wolniej.
Favar,
Raz że fakt, aby w Crysisa grać na Very high trzeba mieć Vistę a dwa ze z Vistą nie mam na razie ŻADNYCH kłopotów. Ze żre parę procent mocy obliczeniowej to wiem, ale to tylko kilka procent. Czyli co, jeśli chodzi o sprawy łatwiejszego rozwiązania kłopotu to starczy dodać ramu?
Taramelion,
O jaaaa... Wołać Entera do pomocy... Lot Of Laught...
Jakie ty masz doświadczenie, kotku?
Ekhtelion,
Też mam takich kolegów. I zazwyczaj jest to już wspomniany wcześniej PEBKAC. Jeden nawet się uparł, by sobie Maca kupić. Później było już mu głupio mnie pytać o to dlaczego i tam mu się wszytko chrzani.
Gość_Forgotten*,
Hm... Vista była na moim dysku... hm... blisko 40 godzin...

[Sąsiad ma No i zgadnijcie do kogo zawsze przyłazi z tekstem "Jarek, mógłbyś zobaczyć na mojego lapka, bo... [tu wstaw problem]" ]
Ekhtelion,
Spadaj na drzewo koty ganiać En. Używałeś Visty? Masz jakieś porównanie? Ja tak i wiem, że to co piszesz to bullshit, a przynajmniej spore nadużycie...
Ammon,
Tyle, że do uruchomienia Crysisa w very high wymagany jest DirectX 10, a ten - z tego co wiem - dostępny jest tylko w Viście.
Chociaż... coś tam słyszałem o wersji na XP.
Wczytywanie...