Saga BG a Windows Vista - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Dinagon,
Z tego co wiem, na Viście w BG zamiast mgły wojny powinny być takie kwadraty, które po odsłonięciu znikają. Widać teren, ale nie gości, drzwi, czy skrzynek. Przetestowałem to na kilku grach.
Krzyszman,
No wiem że post ma się trochu nijak do tematu, bo chcę zapytać o laptopa( Ale laptop ma Vistę ). Czy Baldur's Gate II, nie przegrzewałby laptopa HP Pavilion dv6000?
Gość_Poprawiacz*,
Czasem ten problem pojawia się na Viście, ale to wina CDProjektu (najnowsze wydanie sagi). Solucja jest prosta - wystarczy odpalić instalkę BG (najlepiej jako administrator) i poczekać około 10 minut (im wolniejszy procesor, tym dłużej). Dalej idzie już normalnie. I oczywiście można grać w każdej rozdzielczości, w przeciwieństwie do tego, co ktoś napisał.
Fodro,
Sam niewiem ta vista to same problemy ale bedą aktualizacje i może się zmieni.
Vixcen,
Faktycznie, instalka BG II poszła bez większych problemów.
Fodro,
Też mam Laptopa i muszę cię rozczarować ze miałem dokładnie to samo. Chciałem pograć w pierwszą cześć czyli BG1 ale komputer nie chciał mi zainstalować. Ale dwójkę owszem. Może być tak że nie obsługuje takich starych gier.
Vixcen,
Że nie da się odpalić instalacji w żaden sposób to znaczy, że:
- na początku autostartem z płytki odpala się okienko do wybrania instalacji (bądź dodatków itp), ale po kliknięciu na 'Instaluj' nic się nie dzieje [po ponownych kilku/nastu kliknięciach też];
- z płytki Setup nie uruchamia się - znaczy nic się nie dzieje, j.w;
- po kilkukrotnych próbach odpalenia płytki a nowo, autostart w ogóle nie wyskakuje (widocznie uznał, że skoro to nie pomaga, to nie ma sensu kolejny raz wyskakiwać). :]
Ekhtelion,
A co to znaczy, ze nie idzie w żaden sposób odpalić instalacji? Autostart płytki nie działa? Setupniecie nie zaskakuje? Może jakieś tryby zgodności należy uruchomic.
Vixcen,
Informacja na pudełku jest, że Sagi nie projektowano nawet na XP, ale działało. Mimo to, mam najgorsze obawy. Dziękuję za link, w wolnej chwili zajrzę.
Courun Yauntyrr,
Z tego co wiem to nie projektowano Sagi pod Vistę, ale powinna działać. Zajrzyj tutaj. Po angielsku niestety, ale może kiedyś pokusi się ktoś o tłumaczenie - w razie czego przetłumaczymy mniej jasne fragmenty.
Vixcen,
Witam,
przesiadłam się ostatnio z kompa stacjonarnego na laptopa, w którym był już zainstalowany Windows Vista (Home Premium). Chciałam sobie pograć w Baldura, wrzucam płytkę do instalacji (DVD z całą Sagą) i jakież moje wielkie zdziwienia i wielki zawód - nijak nie idzie uruchomić instalacji.
I teraz moje pytanie: czy jest to w ogóle możliwe, że da się instalację gry odpalić na tej Viście i będę mogła jeszcze kiedyś sobie miło pograć, czy mam już się pożegnać z tą myślą?
Wczytywanie...