Cykl XP i nie tylko - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Ekhtelion,
Przesadzasz Tamc. Zdjęcia jak zdjęcia. Jak się robi to czasem coś ładnie wyjdzie i można pokazać. Żaden ze mnie fotograf czy artysta.

A co do kwiatów to chyba jakiś taki stereotyp, że facetowi nie przystoi. Staram się uchodzić za człowieka uzdolnionego i zorientowanego w wielu kierunkach. Grunt to się nie ograniczać.

[Dodano po 2 miesiącach]

Kolejna porcja zdjęć przywieziona prosto z gór.

G1
G2
G3
G4
a to wyszło prawie jak malowane.
Tamc.,
Powiem Ci Ekht, że ciężko mi wyrazić to co czuje i przedstawić tu te uczucia, które wywołały we mnie Twoje zdjęcia.

Musiałbym opisać każde zdjęcie z osobna, bo w każdym z nich znajduję niepowtarzalny urok,
dlatego też powiem jedynie, że najbardziej za serducho złapała mnie seria "zimnooooooooo"

Cudowne zdjęcia, ahh.

kurcze, ileż to piękna można uchwycić? niepowtarzalne. ;>

co do futrzaka, mam podobnego ~~ hah.

a, cieszy mnie to, a raczej budzi podziw, że jako przedstawiciel płci męskiej potrafisz odnaleźć piękno w kwiatach [ na myśli druga seria ;> ]

więcej takich ludzi ! więcej...
Ekhtelion,
Ważke poturbował kot, a dokładniej przyniosła ją do domu w takim niemrawym stanie. Więc postanowiłem wykorzystać sytuacje .

Aparat... raczej 'aparat'. Puderniczka do damskiej torebki bardziej. Piksele i mały rozmiar to jedyne zalety tego ustrojstwa. Można go wsadzić w kieszeń i zabrać wszędzie.




[Dodano po 2 godzinach]

Coś dla opozycji:

1. Mef(isto) - psinka brata -

Oraz kwiaty (cała kolekcja to już pewnie pare setek różnych roślinek ogrodowych):

1. Chryzantemy (nie złociste )
2. jw.


I kolczaste - moja chluba bo wbrew pozorom czasami na kwiaty trzeba długo czekać:

1.
2.
Melzar Mizzrym,
Też chcę taki aparat. Te orby to może po prostu brudny obiektyw? Ogólnie magnifico.
3,4 te pierwsze oraz 5 skakuny, drzewa na różowym tle - przepiękne.. a kot beznadziejny. A ta ważka była martwa, że Ci tak pozowała ładnie?
Mitez Lerith,
Zimno nr 6 urzekło mnie najbardziej.

A zabawy z rapitografami też mam za sobą. I kilka nie mniej urokliwych plam na skórze też.
krag,
Skakuny i zimno jest piękne jak dla mnie Co do reszty... Jakoś średnio mi się podobają.

Czarna kotka? Ekh pewnie to nie krasnolud tylko jakaś XVI-wieczna wiedźma z Anglii *rozpala stos*
Matthias Circello,
Mam arachnofobie. Ale i tak to zdjęcie skurczybyka robi wrażenie.
Atis,
Zdjęcie numer 6. z serii "Zimno" = poezja.
Popielica jest śliczna.
Ekhtelion,
Żeby wytłumaczyć co jest na 3 zdjeciu trzeba najpierw powiedzieć co to jest rapitograf . A jest to sobie taki specjalny pisaczek na tusz służący do kreślenia rysunków technicznych. Jest cholernie drogi i cholernie delikatny (prawie każdy student GiKu ma na sumieniu końcówke 0.1 i tym samym jakieś -80zł na koncie. Rekordziści potrafili załatwić 2-3 takie końcówki w ciągu jednegio semu). Dlatego trzeba bardzo dbać o te pisaczki,a jednym ze sposobów jest dokładne czyszczenie całego mechanizmu po każdym użyciu. I zdjęcie wlaśnie przedstawia efekt na umywalce powstały po 15min czyszczenia ustrojstwa z tuszu . Śmiesznie się to tworzyło i śmiesznie wyglądało więc zrobiłem zdjęcie. Ufff tyle...


A co do tych orbów to ciężko powiedziec. Po pierwsze zdjęcie jest robione bez flasha (na zdjęciach z ich nie widać) a po drugie to nie widziałem tam specjalnie żadnych pyłków czy nawet delikatnej mgły (nawet pamiętam, że strasznie sucho wtedy było). Więc takie wytlumaczenie się trochę załamuje. W kazdym razie wygląda fajnie .
Gość_Forgotten*,
Ekht, masz cudnego futrzaka.
Nazin,
A co przedstawia 3 zdjęcie pierwszej serii ?;>

Świeczka już poniekąd jest znana xD

Zdjęcie pająka jest świetne oraz "zimnoo" niczego sobie

Co do "orbów" moim zdaniem to po prostu odbicie się ( / załamanie?) światła z flasha na jakiś drobnych pyłkach etc. - podobne efekty wychodzą jak robi się zdjęcia z flashem w mgle bądź w lekkiej mżawce
Ekhtelion,
Wszelkie próby dorabiania jakiegoś sensu do tych zdjęc są bez sensu . Ot parę fotek z folderu XP z mojego dysku

1a.
1b.
1c.
2.
3.
4.
5.

Zwierz:

1. Salamander z wycieczki górskiej - niejadalny i chroniony:



2. Młoda popielica - niejadalna i chroniona:



3. Tygrzyk paskowany - niepolecany do spożycia:



4. Husarz władca - niepoleacany do spożycia:



5. Dwa skakuny bawiące się w berka :



Meine Katze - wszystkożerna:

1.
2.

Krajobrazowo:

Ciepło:

1.
2.
3.

i Zimnoooo:

1.
2.
3.
4.
5.
6.

A na koniec mała ciekawostka - tzw. orby czyli coś coponiektórzy uważają za sfotografowane duchy ewentualnie inne zjawisko nadprzyrodzone. Co to jest naprawde? nie mam pojęcia. Zdjęcie chwilę później ponowilem i było tego mniej.



I mógłbym tak długo jeszcze....
Wczytywanie...