Nagroda im. Comptona Crooka 2013 – laureaci

2 minuty czytania

krzyslewy poinformował was już, jak przystąpić do głosowania na kandydatów do nagrody im. Janusza A. Zajdla, do czego gorąco zachęcam. Statuetka zostanie wręczona zwycięzcom pod koniec wakacji, a tymczasem w nieco zachmurzonym Baltimore, Maryland, ma miejsce Balticon.

baltimore science fiction society, logo, compton crook award

Jest to konwent organizowany przez Baltimore Science Fiction Society, na którym wręczana jest nagroda im. Comptona Crooka, amerykańskiego naukowca i pisarza sci-fi. Dodatkowo zwycięzca otrzymuje czek o wartości $1 000. Do nagrody nominowane są anglojęzyczne powieści z dziedziny SF, fantasy czy horroru.

Poniżej znajduje się lista nominowanych wraz z laureatem nagrody.

shadow ops, control point, okładka
  • "Shadow Ops: Control Point", Myke Cole,
  • "Glitch", Heather Anastasiu,
  • "Stormdancer", Jay Kristoff,
  • "Fair Coin", E. C. Myers,
  • "Scourge of the Betrayer", Jeff Salyards.

Shadow Ops: Control Point – Na świecie codziennie ktoś odkrywa w sobie nadnaturalne moce – wskrzeszają zmarłych, wywołują burze, podpalają najbliższe przedmioty czy korzystają z telekinezy. By zapanować nad tym chaosem, rząd utworzył specjalną komórkę policyjną zwaną Supernatural Operations Corps. Jednym z agentów jest Oscar Britton, który rzetelnie wykonywał zlecone misje związane z opanowaniem nadnaturalnych i niebezpiecznych mocy, do czasu gdy sam nie stał się celem agencji. Britton, odkrywając w sobie magiczne talenty, został spisany na straty. Od tej pory, to on musu ukrywać się przed siłami specjalnymi, nawiązać kontakt z innymi uciekinierami i przetrwać.

Książka wydaje się być połączeniem komiksowych "X-Menów" z filmem o specjalnych komórka do walki z przestępcami. Intrygujący, choć nie w moim guście, pomysł. Ciekaw jestem, co też zawiera ta pozycja, że warta była nagrody im. Comptona Crooka. Jest to pierwsza część całej serii. Druga część, "Shadow Ops: Fortress Frontier", miała premierę w lutym tego roku.

Komentarze

0
·
"Shadow Ops: Control Point" zapowiada się ciekawie, chociaż jest bardzo podobny do książki pt. "Człowiek ze złotym amuletem". Główny bohater też służy potężnej organizacji (w tym wypadku - swojej rodzinie), wykonuje misje, aż nagle sam z roli łowcy staje się ściganym. I co musi zrobić? Skontaktować się tymi, których wcześniej ścigał. Może historia nie jest taka sama, ale aż nazbyt podobna. Również jestem ciekaw, co takiego w sobie ma, że zwyciężyła. Okładka akurat pasuje mi do znaczka Fabryki Słów, więc może kiedyś ujrzymy ją w polskim tłumaczeniu Ale sam pomysł mi się podoba - lubię takie czytadła z dobrą, zaskakującą fabułą. Nie trzeba wytężać mózgu, nie ma grama nudy, a kilka dni na uporanie się z całością spokojnie wystarcza. Podejrzewam, że takie właśnie jest "Shadow Ops: Control Point", a przynajmniej tak wygląda na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...