Filid - Bard/Druid do BG EE

http://athkatla.cob-b...ad.php?id=4474

Co prawda nie ma filidów w oryginalnych źródłach, ale są za to w... Rzeczywistych.

Za Wiki:

Filidowie (irl. l. poj. fili, l. mn. filid) – członkowie uprzywilejowanej kasty wysoko wykształconych poetów i wróżbiarzy w Irlandii. Tytuł fili był często dziedziczony w rodzinie. Uzyskanie go wymagało jednak długich lat studiów, obejmujących pamięciową naukę setek opowieści, wierszy i genealogii. Istniało siedem rang filidów, z których najwyższą był ollamh. Nie ograniczali się do układania i przekazywania pięknych tekstów. Pełnili funkcje kapłańskie, byli historykami, wróżbiarzami i rozjemcami[potrzebny przypis].

Początkowo termin fili był używany w bardzo podobnych kontekstach, co określenie bard. Jednak z końcem X wieku słowo bard wyszło z użycia, a tytuł fili zaczął być używany na określenie poetów, strażników tradycji, uczonych. Filidom przypisywano nawet możliwość władania nadnaturalnymi mocami, co zbliżało ich do przedchrześcijańskich druidów. Jednak nie było wyraźnego konfliktu między hierarchią kościelną a hierarchią filidów.
  • t_filid_2_605.jpg
  • t_filid_1_442.jpg
Odpowiedz
W sensie jest to towarzysz nowy czy twoja autorska klasa?
Odpowiedz
Nie, tylko EE. Sam żałuję, że nie dało się za jednym zamachem zrobić do wersji klasycznej, jak i WoBG.

Ale może kiedyś...

IwD i WoBG mają inne czary druidzkie, wymagałoby to mocnej zmiany. Na razie jest tylko do EE
Odpowiedz
Wiesz... tam w WoBgu jest wszystkiego więcej, lepiej, cięzej itp.
EE jest spoko na nintendo za to ale nie wiem jak na switchu instalowac mody
Odpowiedz
Szczerze? Nie wiem, czy to zadziała na WoBG. Szansa jest, ale musiałbym to sprawdzać. Aktualnie nie posiadam zainstalowanego World of Baldur's Gate.

Na pewno nie działa na BG Trilogy, bo to akurat mam. Inne animacje? WoBG ma lepsze efekty wizualne, ale nie dam sobie ręki uciąć, czy nie będą wyskakiwać crashe.

No i kwestia następna - brak wielu zaklęć druida, które są w WoBG, a których nie ma w EE
  • IMG_20230710_201210784.jpg
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Filid - Bard/Druid do BG EE - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...