[BGI] Pierwszy gracz Baldur's Gate - porady dotyczące budowania

Cześć ludzie,

W końcu zdecydowałem się wejść w tę legendarną grę, a ja zaczynam od BG1 i chciałbym przejść z połączonym doświadczeniem przez całą drogę do BG2. Jestem trochę przytłoczony tworzeniem postaci i tym, na jakich statystykach się skupić i jaki jest przyzwoity build/zestaw, który poprowadzi mnie przez całą serię.
https://routerlogin.uno/
Uwielbiam być tankiem w crpg, ponieważ naprawdę czuję się, jakbym był głównym bohaterem na linii frontu, ale podobają mi się też konstrukcje ze szklanymi armatami.

Oczywiście patrzę na paladyna jako mocny wybór, ale nie jestem pewien, który zestaw ma największy sens w grach, ponieważ naprawdę nie mam pojęcia o żadnej walce, lochach, bossach, mechanice itp.

Każda rada jest mile widziana!
Odpowiedz
Cześć ludziu

Zbieraj kalesony (to całkiem poważna porada, jeśli masz zamiar kontynuować).

Odpuść sobie paladyna. Masz w sumie dwie/trzy możliwości.
1. Nieczłowiek (krasnolud, elf, gnom) - W miarę prosta wieloklasowość - powiedzmy wojownik/kapłan (a może i złodziej albo mag). Powolny rozwój, ale wszystkie umiejętności dostępne podczas całej gry. Liczy się siła kondycja i zręczność (albo inteligencja), a system kreacji postaci chroni przed dramatycznymi błędami.
2. Człowiek - dwuklasowość . Trudniej - zaczynasz od jednej klasy, a później (najlepiej po 12. poziomie - czyli już w BG2) przechodzisz na drugą, tracąc na długo (aż przekroczysz początkowy poziom) dostęp do pierwotnej klasy.

Jeśli coś w stylu paladyna ci się marzy, to życzę szczęścia w losowaniu. Najpierw kapłan (z fabularnych względów lepiej kobieta) - mądrość minimum 15 (bardzo wskazane lepiej) przerobiona -12 poz. - na wojownika - wymagana siła 17 (dobra kondycja też by się przydała). Twój wybór. W BG 2 braki charyzmy można nadrobić przedmiotami, ale w jedynce będziesz się okrutnie męczyć z kapłanką bez skutecznego odstraszania nieumarłych. Grałem taka postacią - polecam - jednak utworzenie satysfakcjonującej wymaga szczęścia lub cierpliwości.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Pierwszy gracz Baldur's Gate - porady dotyczące budowania - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...