wampir_maskarada
Władca Pierścieni
serial władców pierścieni z datą premiery i tytułem

Wieści o tym, że Amazon pracuje nad serialem z uniwersum Tolkiena nie są niczym nowym. Jednak z racji braku większych konkretów sytuacja była w tej sprawie dość spokojna. Nadszedł jednak wreszcie czas, by to zmienić. Amazon Prime Video zapowiedziało, że ich projekt jest ochrzczony mianem "The Lord of the Rings: The Rings of Power".

Władca Pierścieni
władca pierścieni,serial

Wygląda na to, że platforma Amazon Prime kupując prawa do serialowej ekranizacji “Władcy Pierścieni”, mocno wierzyła w siłę marki i miała olbrzymie plany, co do rozwoju tego uniwersum. Musiało tak być, skoro korporacja inwestuje kosmiczne wręcz pieniądze nie tylko we wspomnianą możliwość wykorzystywania Śródziemia (która kosztowała 250 mln dolarów), ale także w późniejszą produkcję.

Koszt realizacji pierwszego sezonu serialowego “Władcy Pierścieni” ma wynieść bagatela 465 mln dolarów amerykańskich (650 mln dolarów nowozelandzkich)! Informacje upublicznił Stuart Nash, Minister Rozwoju i Turystyki Nowej Zelandii, gdzie obecnie trwają zdjęcia do superprodukcji. Dokumenty ujawnione przez władze kraju potwierdziły te rewelacje.

Władca Pierścieni

Amazon nie oszczędza na serialowym "Władcy Pierścieni", stopniowo kompletując niezbędną obsadę. Will Pouter oraz Markella Kavenagh będą mieli na planie nową koleżankę, bowiem na liście płac pojawiło się kolejne nazwisko. Tym razem chodzi o młodą aktorkę, która czekała na taką okazję.

władca pierścieni

J.D. Payne i Patrick McKay szykują dla nas serial oparty na prozie J.R.R. Tolkiena, chociaż Amazon już wcześniej kupił prawa do wykorzystania materiałów nakręconych przy filmowej trylogii Petera Jacksona. Nie znamy zbyt wielu szczegółów samej produkcji, niemniej na liście zatrudnionych aktorów pojawiła się Ema Horvath. W kogo wcieli się młoda Amerykanka?

Władca Pierścieni

Szefowa Amazon Studios Jennifer Salke wyjawiła podczas rozmowy z The Hollywood Reporter zakres środków ochrony podjętych w celu niedopuszczenia nieuprawnionych osób do zbliżenia się do scenariusza nowego serialu na podstawie "Władcy Pierścieni". Częściowo jednak naruszyła wyżej wspomniane środki, gdyż powiedziała, że studio znajduje się w Santa Monica.

władca pierścieni,amazon
Władca Pierścieni

Portal The One Ring umieścił na swoim Twitterze informację, że serial w świecie "Władcy Pierścieni" opowie o młodości jednego z najważniejszych bohaterów trylogii Petera Jacksona.

aragorn

Dla przypomnienia: Amazon kupił prawa do zrealizowania serialu w uniwersum Śródziemia. Ma on liczyć 5 sezonów i już w tej chwili kosztował firmę 250 mln dolarów (tyle zapłaciła za prawa do niego). Koszt całej produkcji ma wynieść mniej więcej miliard dolarów. Zagadką pozostawała kwestia tego, o czym ona opowie.

Władca Pierścieni

Kiedyś byłoby to chyba nie do pomyślenia – pełne rozmachu fantasy w formie serialu? No dobra, "Gra o tron", ale moje "kiedyś" oznacza czasy przed "Grą o tron". A jak teraz wygląda sytuacja? Czekamy na "Wiedźmina" od Netfliksa, a w grę włącza się Amazon z serialem w świecie "Władcy Pierścieni".

władca pierścieni

Amazon za ten serial już zapłacił 250 mln dolarów, czym pokonał rywali (m.in. Netfliksa). Jednak na tym wydatki się nie skończą – zobowiązanie dotyczy stworzenia pięciu sezonów produkcji. Koszty mają przekroczyć miliard dolarów. Wciąż nie wiadomo, o czym opowie tajemniczy projekt, ale...

Władca Pierścieni

Jeśli nadal wam mało po filmowej trylogii Jakcsona, to na pewno ucieszy was fakt, że trwają rozmowy dotyczące stworzenia serialu opartego na "Władcy Pierścieni". Jak dużo da się jeszcze wyciągnąć z wyprawy do Góry Przeznaczenia?

lord of the rings,władca pierścieni

Chociaż Frodo dotarł do celu i zrobił swoje, to przecież możemy obejrzeć wszystko jeszcze raz. Chyba do takiego wniosku doszły pewne osoby, dzięki czemu przedstawiciele Warner Bros., spadkobiercy J.R.R Tolkiena oraz Amazona zasiedli do wspólnego stołu, by radzić nad serialem opartym o serię "Władca Pierścieni". Czego możemy się spodziewać po nowej produkcji?

  • 1 strona
Wczytywanie...