szczury_wroclawia_szpital

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Małe "co nieco" o fabule

Scenarzyści Wiedźmina 3: Dziki Gon podzielili się małą dawką informacji na temat swojej produkcji w rozmowie z Game Informerem. W skrócie: przybliżyli nam nieco rodzaj fabuły "trójki" oraz przypomnieli wydarzenia z "dwójki". Tak więc, jeśli ktoś dopiero zamierza zagrać w "Wiedźmina 2: Zabójcy królów" (co powinien zrobić jak najszybciej) niech uważa na spoilery!

wiedźmin 3 dziki gon

Trzecia część przygód Geralta będzie rozgrywała się pół roku po drugiej. W tym czasie Nilfgaard rozpoczął swój atak na północne królestwa, które osłabione po zabójstwach swoich władców (Foltesta i Demawenda), szukają wszelkich sposobów na odparcie ataku. Nilfgaard jest blisko, dotarł już nad rzekę Pontar, więc wkrótce rozegrają się ważne dla obu sił wydarzenia. A to będzie nie jedyne zmartwienie Geralta, bo będzie szukał swoich bliskich, w tym także ukochaną Yennefer. Jednak nie jest już to ta sama osoba – to nie młody, żądny przygód wiedźmin, lecz mężczyzna w podeszłym wieku, uwikłany w spore kłopoty. Pragnie tylko jednego – spokoju. Ale wpierw będzie musiał zmierzyć się z własnym nemezis, zagrażającym jego życiu i jego bliskich. "Wiedźmin 3: Dziki Gon" ma przedstawić osobistą wędrówkę bohatera, choć pojawią się też wydarzenia ważne dla całej ludzkości.

Wątek miłosny, jak już podkreślane było w zapowiedzi, zostanie ukazany w sposób dojrzały. Drogi Geralta i Triss rozeszły się. On rozpoczął poszukiwania swojej "Yen", a ona musiała zająć się ważnymi sprawami. Teraz znów się spotykają i uświadamiają sobie, że łączy ich pewna więź. Ale przecież w życiu wiedźmina to nie jedyna kobieta... Pozostaje jeszcze Yennefer, może Shani i prawdopodobnie Ciri, o której twórcy na razie nie mówią wprost, lecz to właśnie ona może być tajemniczą postacią o jasnych włosach, znajdującą się na koniu obok bohatera. O ile twórcy nie uśmiercą którejś z nich, to graczy czeka trudna decyzja.

screen

Nie tylko Triss powróci w "Wiedźminie 3: Dziki Gon". Pojawi się też między innymi Vernon Roche i Iorweth. Obaj w znacznie odmiennych sytuacjach od czasów "Zabójców królów". Pierwszy nie służy już u króla Foltesta i nie szuka jego zabójcy, a drugi stanie się całkowicie inną osobą. Wojna ma zmienić wiele postaci. Co ciekawe, mają nie pojawić się znani nam dobrze z poprzedniej odsłony Scoia'tael.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" ukaże się na PC i "wszystkich dostępnych zaawansowanych platformach" w 2014 roku. Każdego wyczekującego premiery zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie związaną z grą CD Projekt Red.

PS: Dopiero teraz zauważyłem – Geralt ma brodę?!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...