riese
The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard nie wyjdzie na PC i PS3?

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: piątek, 27 lipca 2012

Amerykańskie studio bardzo mnie zaskoczyło. Szef marketingu Bethesdy, Pete Hines zapytany o datę premiery pierwszego DLC do Skyrim na PS3 i PC dobitnie przypomniał, że rozszerzenie nie zostało zapowiedziane na te platformy. Czy tylko ja czuję się zdradzony i zrównany z błotem?

skyrim, dawnguard

Jeszcze byłoby w porządku, gdyby Bethesda wcześniej ogłosiła, że nie ma w planach wydawania dodatku na PC i PS3. Niestety zostaliśmy, my gracze niedoinformowani, a o tym fakcie dowiedzieliśmy w bardzo nieprzyjemny sposób. Amerykańskiemu studiu dużo brakuje do klasy CD Projekt Red. Udowodnili to właśnie w tym momencie. Oczywiście nic nie jest przesądzone i "Dawnguard" może wyjść na PC i PS3, jeśli tak miałoby się stać, mamy zostać o tym poinformowani.

Komentarze

Obserwator · piątek, 27 lipca 2012, 14:07
0
No i panowie sobie pograbili. Toż to skandal nie doinformować graczy,że długo wyczekiwany dodatek 'może nie" ukazać się w wersji PC. Oj tak zgadzam się z autorem tego newsa. Bethesdzie brakuje dużo do poziomu CD Projekt
Tom21 · piątek, 27 lipca 2012, 16:10
0
Sposób w jaki to przekazali jest istotnie "chamski" i niegodny(skąd ja znam takie słowa? - koniec świata) Bethesdy. Osobiście mam w nosie ten DLC. Wolę pełnoprawne pudełkowe rozszerzenie. Mam nadzieję iż Bethesda nie pójdzie w ślady Bioware(to już nie ta sama firma) i nie poprzestanie na samych DLC. Po kiego czorta nam takie śmieci? Przecież z edytorem sami możemy zrobić o wiele lepsze dodatki.
Sosna · piątek, 27 lipca 2012, 16:11
0
Nie rozumiem tej decyzji, może niefortunna wypowiedź, bo przecież to w interesie Bethesdy jest to żeby jak największa liczba osób mogła zagrać w dodatek, ograniczanie się do XBoxa to spory błąd.
Hassan' · piątek, 27 lipca 2012, 16:19
0
Straszny suchar. Ale w paru przypadkach już tak było i kilka bardzo fajnych dodatków ujrzało światło dzienne tylko na XBoxie - chociażby nieodżałowany przeze mnie onslaught do Battlefielda BC2.

Winić za to trzeba Microsoft i jego politykę odnośnie XBLive - z tego właśnie powodu niektóre materiały pojawiają się na konsoli wcześniej (notabene z PS3 jest podobnie), a czasem ekskluzywnie na X360. To ma w jakiś tam sposób zmusić konsumentów do uznania, że z konsolą będzie lepiej, bo będzie na nią więcej contentu i w ten sposób nakłonić do jej zakupu. Jeszcze nawet kinecta dołożą, bo to taki dobry kontroler...

No a duże firmy w sumie nie mają nic przeciwko, bo o wiele wygodniej jest wyrzucić materiał na konsolę do gier, której zhackowanie mocno ogranicza jej funkcjonalność (przekreśla dostęp do XBLive), niż na wielofunkcyjny PC, na którym piractwo kwitnie aż miło. Kij, że PC są lepsze - ktoś sobie ubzdurał, że rynek konsolowy jest najważniejszy i reszta stada się tego trzyma. A szkoda.

Nie mówiąc już o tym, że dla Zenimaxu (evil masterów Bethesdy) źródełko opisane jako zyski ze Skyrima się już wyczerpało i w zasadzie marketing przesuwa się już powoli na tytuł wdzięcznie nazwany The Elder Scrolls Online.
Gość_SirXan* · piątek, 27 lipca 2012, 16:25
0
NO NIE!!!! Najpierw nie będzie Gears of War 2 i 3 na PC. A następnie BioShock 2: Minerva's Den też nie na PC. I z kolei Fable II też! A TERAZ TO!!!!???? Czuję, że jakby konsole XBOX i gracze są potraktowane jako arystokraci. A my, gracze PC potraktowane jako gracze z niższej klasy. @$!%!#!@$ !!!!! To niesprawiedliwa i dyskryminacja! Ja uważam, że hity gier są dla wszystkich!!! Po to są emulatory takie jak WinUAE.
krag · piątek, 27 lipca 2012, 16:35
0
To niech cwaniaczki spróbują zagrać w jakiś popularny tytuł stworzony pod multigaming.

Where is your god now?
Raion · piątek, 27 lipca 2012, 16:41
0
Aż mi wstyd, że jestem X-boxowym graczem. Cassualowym, bo wolę PCta, ale jednak. Nie zamierzałem kupować tego DLC. Uznałem, że poczekam, aż zostanie wydany w jakimś pakiecie dodatków, w wersji pudełkowej. Ale chyba nie ma już na co czekać. Przynajmniej na razie.
Bhaal998 · piątek, 27 lipca 2012, 17:41
0
Skyrim znudził mi się dawno temu. Może bym wrócił do niego gdyby był Dawnguard. Dowiadując się, że nie będzie wersji pudełkowej troche się skrzywiłem, ale byłem cierpliwy. Teraz takie coś? Skoro nie mają zamiaru tego wydawać na PC, to po kiego grzyba w ogóle tego DLC zaczynali?
Gość_Sciass* · piątek, 27 lipca 2012, 18:27
0
Zdajecie sobie sprawę że gdy wychodziły DLC do New Vegas to padł wtedy bardzo podobny komunikat? Najpierw wyjdzie na xboxa a potem jakby nigdy niby nic wydadzą to na ps3 i pc, tak jak wczesniej.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...