riese

"Amerykańscy bogowie" znaleźli nowy dom

Amerykańscy bogowie to serial tworzony na podstawie książki popularnego nie tylko w naszym kraju Neila Gaimana. Dotychczas ekranizacji doczekały się powieści "Gwiezdny pył" i "Koralina i tajemnicze drzwi". Historia Cienia dołączy do tego grona i może okazać się sporym sukcesem. Kto zajmie się jej emisją?

amerykańscy bogowie

Początkowo miało to być cenione HBO, które chętnie podejmuje się przeniesienia książkowych utworów na srebrny ekran. Najlepszymi przykładami są "Czysta krew" opowiadająca o losach czytającej w myślach Sookie Stackhouse żyjącej w świecie zamieszkiwanym między innymi przez wampiry oraz wilkołaki; "Gra o tron", w której głowy bohaterów padają nader często w klimatach typowych dla fantasy (średniowiecze, smoki, magia, pradawni bogowie) oraz "Pozostawieni", którzy dopiero od niedawna szturmują telewizję (znika 2% ludzi, przez co reszta wariuje, czego skutkiem są sekty, rozpacze po utraconej rodzinie, próby powrotu do normalnego życia).

Dla HBO serial okazał się jednak za drogi. Tamtejsi włodarze oszacowali, że koszt pierwszego sezonu może wynieść nawet 40 milionów dolarów. Wynik: dziękujemy, ale my się tym nie zajmiemy. Nowy dom "Amerykańscy bogowie" znaleźli u stacji Starz ("Spartakus").

Produkcją zajmą się prawdziwi weterani. Kojarzycie Bryana Fullera? Jeśli nie, polecam obejrzenie "Hannibala", którego jest scenarzystą i producentem wykonawczym – to jest jeden z tych niewielu seriali, o którego tworzeniu dalszych sezonów nie decyduje widownia (ta jest dosyć rozchwiana, cóż, do oglądania tego trzeba mieć mocne nerwy), ale świetna jakość oraz pozytywne oceny krytyków. Fuller jest producentem wykonawczym "Amerykańskich bogów" i napisze jego pierwszy odcinek.

amerykańscy bogowie

Wspomagać go będzie Michael Green (panowie razem pracowali przy "Herosach"), drugi producent wykonawczy. Do tego pieczę nad wszystkim sprawuje sam Gaiman.

Opis książki:

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój...

Komentarze

0
·
Czekam niecierpliwie O czymś to świadczy, gdy potentat pokroju HBO stwierdza, że nie udźwignie danego pomysłu. Oby świadczyło to o jakości, nie tylko o cenie pomysłu.
0
·
Niech się wstrzymają, przed emisją muszę sobie to jeszcze raz przeczytać , a czasu nie ma.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...