szczury_wroclawia_szpital

The Secret World – Niska sprzedaż nowego MMO od Funcomu

"The Secret World" nie okazał się tak opłacalną produkcją jak oczekiwali twórcy. MMO od Funcomu znalazło od dnia premiery tylko 200 tysięcy nabywców.

the secret world

Wynik nie jest zachwycający i przyczynił się do zwolnienia dużej części pracowników. Funcom zdecydował się także na skoncentrowaniu się na rynku mniejszych sieciówek, a zostawieniu większych. Konkurencja zbyt mocna – niedługo premiera dodatku do "World of Warcraft", wczoraj premiera "Guild Wars 2", który zebrał milion nabywców przed premierą. Jednak nie tylko to, zdaniem twórców przyczyniło się także do klęski "The Secret World" – producenci obwiniają też recenzentów. Funcom uważa, że to przez ich słabe oceny (średnia na metacritic 72/100) gracze nie zakupili ich produkcji.

Czy zgadzacie się z tym, że winę słabej sprzedaży "The Secret World" ponoszą recenzenci? A może sami już graliście w MMO od Funcomu? Jeśli tak, to uważacie, że zasłużył na niską sprzedaż czy może wręcz przeciwnie?

Komentarze

0
Gość_Pinatu* ·
Ja mam wrażenie iż narazie rynek MMO jest nasycony tak, że każdy nowy tytuł będzie miał coraz trudniej zdobyć graczy. Stąd nie wróżę również świetlanej przyszłości innym głośnym tytułom (które zasłynęły kiedyś tam jako doskonałe gry w trybie
single), które pojawić się mają w najbliższym czsie. Cóż, niestety gracze którzy mają ogromny wybór gier za które muszą coś wybulić z własnej kieszeni, posiłkowali się i posiłkować się będą recenzjami (ja również tak robię - choć ostateczna decyzja zawsze może być odmienna niż recenzenta), a w końcu recenzenci to też gracze (a przynajmniej większość) więc jakieś pojęcie mają.
0
·
The Secret World to gra dość niszowa - jeśli idzie o klimat. Mało jest w niej dynamizmu i akcji, chyba w zestawieniu z równoległą niemal premierą GW2, miał mało co do zaoferowania.
0
·
TSW ma zupełnie inny target, więc ciężko się spierać porównując do innych gier na rynku. Bliżej TSW do EVE niż do WoWa. Ja z TSW jestem zadowolony, gdyż ma super klimat, który przekłada się na super questy i monologi.

TSW jest naprawdę dobrą grą i w przeciwieństwie do innych gier MMO popularność jej powinna rosnąć, a nie maleć. Decydując się na TSW wybieramy trochę inny styl zabawy.

Co do słabego wyniku sprzedaży, to winny jest w dużej mierze marketing funcomu, który zrobił dosłownie nic, żeby wypromować grę. Były eventy, ale to dla niszowych graczy, dla sukcesu sprzedażowego potrzeba czegoś więcej. A recenzje nie są takie złe (chociaż tutaj funcom tez nie posmarował chyba), jeśli spojrzy się na recenzje graczy to są one bardzo dobre.
0
·
Ja uważam, że to wina graczy. Przecież to oni nie byli w stanie docenić tak wspaniałej i ambitnej produkcji. Myślę, że następny swój produkt Funcom skieruje do innego odbiorcy, który będzie w stanie docenić wypociny i sypnie groszem nawet wtedy, gdy nie będzie się podobać.
Może zaczną produkować zmywarki?
0
Gość_bomba* ·
pamiętacie Age of Conan? gra ze świetnym klimatem, rewelacyjną grafiką i mechaniką gry, po długim czasie zaniedbań ze strony Funcomu dogorywa. Producenci zamiast pilnować miodności swojego produktu i go dopieszczać rzucają się na coś zupełnie nowego w klimacie, który ma raczej mało zwolenników. Wątpię by ktoś znający podejście Funcomu do AoC chciał kupić ich nowy produkt

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...