Mass Effect 3

Mass Effect 3 – Premiera "Lewiatana"

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: środa, 29 sierpnia 2012

Na Origin i Xbox Live już wczoraj pojawiło się nowe DLC do "Mass Effect 3" – "Lewiatan". A dopiero dzisiaj ukazało się na PlayStation Network

Shepard wyrusza na nową misję. Celem jej będzie znalezienie tytułowego Lewiatana, który zdolny jest zabić Żniwiarza. W nowym DLC bliżej poznamy tajemniczą rasę, z którą toczymy wojnę od początku serii i sprzymierzymy się z Lewiatanem, który pomoże nam w ostatecznej bitwie.

Cena nowego rozszerzenia to 800 punktów BioWare (PC), 800 MSP (Xbox 360) lub 36 zł (PS3). Powyżej tekstu znajdziecie jego polski zwiastun.

Graliście już w nowe DLC? Jakie są wasze wrażenia? A jeśli nie, to zamierzacie je zakupić?

Komentarze

Gość_N.* · środa, 29 sierpnia 2012, 14:20
0
Generalnie średnio wygląda. Plusem jest długość (+/- 3 godziny, sprawdzałem), minusem logika tytułowego Leviathana (która imho jest gorsza od Catalysta). Ponadto często jest bug z drabiną na jednej misji. Uprzedzając fakty - wpływu na zakończenia toto nie ma, poza zmianą paru dialogów z Catalystem. Fajny za to jest klimat, taki mroczny. Jak ktoś nie ma na co kasy wydawać, to może zakupić.
Gość_Pinatu* · środa, 29 sierpnia 2012, 16:31
0
Pocieszyłeś informacją że przynajmniej długość kolejnego DLC-ka do serii ME tym razem można uznać za zadowalającą (w porównaniu do co poniektórych poprzednich). Mimo iż nadal uważam, że jak na nasze warunki dodatki do ME kosztują zbyt drogo (i w porównaniu do samych gier z serii Mass Effect, jak i w porównaniu do dodatków oferowanych przez innych dystrybutorów do innych gier), to tym razem nie będą to pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto (jak było z Proteaninem - bo ani DLC z nim długie, ani on sam jakoś szczególnie przydatny w grze). Co do nieścisłości spraw logicznych to ostatnimi czasy BioWare już do tego przyzwyczaiło - i choćby stu matematyków im powiedziało że 2+2 to cztery, to u nich wynik zawsze będzie odmienny (a później łatany kolejnymi dodatkami za które zapłacimy my - a i tak na końcu nie zobaczymy tej czwórki).
Gość_* · środa, 29 sierpnia 2012, 18:47
0
Generalnie fajerwerków nie ma, ale da się pograć, jeśli nie ma się nic do roboty i ma się zbędne pieniądze/punkty. Grało się przyjemni choć końcówka jest mało satysfakcjonująca. Brak nowych cut scenek w finalnej walce i hmm.. nie integralność z podstawką (chyba tak to mogę określić). Dla przykładu, jeśli zaliczymy DLC przed wizytą na Thessi, to nie ma żadnych zmian w dialogach (rozmowa z WI). Jedynie uwzględnione jest monolog na statku z członkami ekipy wypadowej i kilka nowych zdań w rozmowie z katalizatorem. Błąd z drabiną sam doświadczyłem, a rozwiązałem go edytorem (Gibbed MassEffect3 SaveEdit). Zmieniłem pozycje Sheparda (Zapis przy drabinie, zakładka Raw->Position->Y zwiększyłem wartość o 400). Polecam tylko ludziom co mają ciągle niedosyt przygód Komandora.
Trzeci Kur · środa, 29 sierpnia 2012, 21:40
0
Jako, że szkoda mi kasy na dodatki (a po drugie - ile razy można odbębniać atak na bazę Cerberusa i misje na Ziemi), obczaiłem na YT gameplay Leviathana. Wygląda całkiem spoko, sporo się nawet wyjaśnia jeśli chodzi o pochodzenie Żniwiarzy (i jaka w tym jeszcze ironia). Szkoda tylko, że postanowili zrobić z tego DLC. Gdyby wpadli na to wcześniej i dali do podstawki, fabuła by zyskała.
Daroo · środa, 29 sierpnia 2012, 22:18
0
Jeśli chodzi o drabinę, to wystarczy podejść do niej w trybie chodzenia i Shepard powinien po niej zjechać. Ja natomiast doświadczyłem innego błędu. W dokonaniach nie mam odblokowanych żadnych osiągnięć z tego DLC. A tak poza tym to jest to dość ciekawy dodatek i w pewnych miejscach było czuć mroczny i tajemniczy klimat.
Strażnik · środa, 29 sierpnia 2012, 22:30
0
Po tym, co przeczytałem tutaj i w innych zaufanych miejscach chyba to kupię. Nie teraz, ale w bliższej przyszłości. Dzięki
Radi · czwartek, 30 sierpnia 2012, 09:37
0
Ja zakupiłem i jestem zadowolony. Największym plusem jest to że Leviathan jest nadłuższym jak dotąd dodatkiem do ME.
No i są w nim te 2 bronie argus i najeżdźca, które też są dobre. Prócz tego dodatek wraz z postępami buduje mroczny i tajemniczy klimat.
Nie do konca zrozumiałem finał, ich sens istnienia. Więcej w tej sprawie dowiedziałem sie od katalizatora niż od tego dadatku.
Ammon · czwartek, 30 sierpnia 2012, 10:55
0
Podobnie jak Trzeci Kur obejrzałem gameplay z przejścia DLC na YT. I muszę przyznać, że gdyby całe ME3 posiadało taki klimat, to gra byłaby genialna. Fabularnie też jest ok, ponieważ dodatek ten wprowadza naprawdę dużo nowych faktów wyjaśniających pochodzenie Żniwiarzy. Mówiąc w skrócie - ludzie z BW powoli wychodzą z szamba, do którego sami weszli. No i scena rozmowy z Lewiatanem, która została skonstruowana fenomenalnie. <3
Trzeci Kur · czwartek, 30 sierpnia 2012, 14:01
0
Mi się ta rozmowa skojarzyła ze sceną z trzeciej częsci Matrixa, w której Neo rozmawiał z "głową" Maszyn;p

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...