Gra o tron (serial)

Westeros w Polsce!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wykuty z tysiąca mieczy jest jednym z symboli kultowego serialu HBO... wiecie o czym mowa, prawda? Żelazny Tron już dziś, czyli 26 kwietnia zawitał do Wrocławia!

Macie niesamowitą okazję strzelić selfie na Tronie, o którego walka toczy się co tydzień przed telewizorami na całym świecie!

gra o tron

Co jeszcze na Was czeka? Zajrzyjcie do rozszerzenia!

Gra o tron (serial)

Nowa ankieta z "Grą o tron"

Dodał: , · Komentarzy: 4

Lord Tywin w najnowszym odcinku Gry o tron pyta swojego wnuka, co jest najważniejszą cechą dobrego króla. Religijność? Sprawiedliwość? Chwalebne to przymioty, ale żaden z władców je posiadających nie siedział na tronie długo. Siła? Prowadzi to wygrywania bitew, ale ostatecznie także król o tej cesze umarł śmiercią nienaturalną. Jaki więc powinien być król? Mądry.

gra o tron

W kolejnej ankiecie zadaliśmy Wam pytanie, kto Waszym zdaniem powinien zasiąść na tronie Westeros. Czy posłuchacie lorda Tywina i wybierzecie kogoś obdarzonego mądrością – samego Tywina wygłaszającego życiowe rady, bezwzględnego i doświadczonego; Tyriona obdarzonego ponadprzeciętną inteligencją, który również cechuje się dobrymi przymiotami jak honorowość albo przebiegłego Petyra "Littlefingera" Baelisha? Czy może nie posłuchacie się głowy rodu Lannisterów i swój głos oddacie na sprawiedliwych Starków bądź na szlachetną Daenerys Targaryen? To, czym się pokierujecie, zależy wyłącznie od Was.

Gra o tron (serial)

Uwaga na spoilery!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Wszystkie największe koncerny rozrywkowe od kilku tygodni ostrzegają fanów popularnego serialu z piekarni HBO "Gra o tron", aby za wszelką cenę unikać serii powieści napisanych przez nieuczciwego entuzjastę podpisującego się nazwiskiem George R.R. Martin, który napisał pięć tomów, składających się tylko i wyłącznie ze spoilerów dla tego popularnego telewizyjnego show.

Na zdjęciu autor pokazuje nam zapas książek, które czekają na niewinnych, nie spodziewających się niczego fanów serialu.

george r.r. martin

A to nicpoń!

Gra o tron (serial)

Przewidywania dotyczące utrzymania się Gry o tron w rankingu najbardziej piraconych seriali sprawdziły się. Przy okazji padł nowy rekord – pierwszy odcinek zaliczył milion pobrań w ciągu zaledwie połowy dnia. Dane opublikował TorrentFreak.com.

gra o tron

Nie zabrakło także rankingu krajów, w których początek czwartego sezonu był najchętniej piracony. Na pierwszym miejscu znalazła się Australia, a na drugim Stany Zjednoczone, poniekąd z powodów awarii HBO GO, która uniemożliwiła legalne obejrzenie odcinka (to już zresztą nie pierwszy raz, kiedy przeciążeniu uległy tamtejsze serwery – ostatnio podobny los spotkał finał "Detektywa"). W klasyfikacji pojawiła się również Polska, której udało się wejść do pierwszej dziesiątki – "uzyskała" dziewiątą pozycję.

Gra o tron (serial)

Rycerze i piękne damy! Wojownicy, kupcy, chłopi! Zapraszamy Was do odwiedzenia naszej wspaniałej stolicy by... zasiąść na Tronie Westeros! Siedział na nim znienawidzony przez wszystkich Joffrey, wcześniej Robert Baratheon, a przed nim Aerys II Targaryen. Teraz również Wy macie możliwość rozkoszowania się nierównościami tysiąca ostrzy, bowiem Żelazny Tron w najbliższy weekend odwiedzi Warszawę.

gra o tron, hbo kanał, serial, żelazny tron, sezon 4,
Gra o tron (serial)

Gra o tron w kinach? Prawdopodobne

Dodał: , · Komentarzy: 0

George R. R. Martin w wywiadzie z dziennikarzami wypowiedział się na temat bardzo ciekawego pomysłu. Serial HBO, zdobywający prestiżowe nagrody i zbierający przy każdym odcinku wierne rzesze widzów, miałby zostać przeniesiony do kin. Kiepska idea? Oj, chyba nie.

gra o tron
Gra o tron (serial)

Nowy trailer "Gry o Tron"!

Dodał: , · Komentarzy: 6
gra o tron

Valar morghulis! Słowa te przyświecają całej serii, poczynając od pierwszego tomu. Zaraz, zaraz, "tomu"? Toć ja nie o książce chcę tu pisać (szczegół, że niedawno mało co przez nią – w pewnym sensie – nie wyzionęłam ducha. Nie wiem, czy widzieliście, ale na fejsie krąży youtube'owy filmik, który z poziomu wspomnianego portalu informuje o rzekomej śmierci G. Martina... Chyba nie muszę już tłumaczyć swojej reakcji?), ale o serialu. Serialu, którego czwarty sezon nadciąga, jest coraz bliżej, bliżej i jeszcze bliżej, bo już za niecały miesiąc...!

I choć sceptycznie podchodzę do wszystkich ekranowych adaptacji książek – a w szczególności do omawianego serialu – muszę jednak przyznać, że dotychczasowa wizja nadchodzących odcinków prezentuje się całkiem nieźle. Do tego stopnia "nieźle", że zaczynam się zastanawiać, czy aby na pewno moje postanowienie o zaprzestaniu oglądania się utrzyma (tak, mam wysokie wymagania, jeśli chodzi o wierność literackiemu oryginałowi).

Tymczasem, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, producenci wypuścili w świat nowy trailer (zatytułowany "Secrets"), który znajdziecie w rozszerzeniu.

Gra o tron (serial)

...albowiem nie ma akcji bez reakcji. Nie żałujcie jednak niczego. Nasyćcie swoje oczy i spełnijcie swoje najmroczniejsze żądze. Do czasu. Witajcie w krainie Westeros, gdzie każdy otrzyma to, na co sobie zasłużył. Prędzej bądź później. Tak wygląda bezlitosna sprawiedliwość "Nawałnicy mieczy" – każdy kiedyś musi zapłacić, a tą ceną jest zazwyczaj krew. Twoja, osób najbliższych lub najzagorzalszych wrogów. Nie ma innej drogi, bo nie da się uciec od przeznaczenia.

gra o tron, sezon czwarty

Premierowy epizod czwartego sezonu "Gry o tron" trafi na szklane ekrany już 6 kwietnia.

Gra o tron (serial)

Zapowiedź czwartego sezonu Gry o Tron!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tak niedawno, bo tylko trzy tygodnie temu, zaprezentowaliśmy Wam pierwszy zwiastun czwartego sezonu jednego z najpopularniejszych seriali świata, to jest Gry o tron. I to w dodatku przetłumaczony na język polski dzięki pracy naszej redakcyjnej koleżanki, Eirin. Dziś, pragniemy przedstawić aż czternastominutową zapowiedź nowego sezonu produkcji HBO.

Gra o tron (serial)

Bez zaskoczeń. Każdy, kto sięgnął po książki i dotarł do drugiej części "Nawałnicy mieczy", doskonale zdaje sobie sprawę, że czwarty sezon "Gry o tron" zwyczajnie musi skopać tyłki konkurencyjnym serialom dramatycznym. Oczywiście, o ile duet Benioff-Weiss ponownie nie dorzuci swoich niecnych trzech groszy, które nie będą trzymać się logicznej kupy i poczynią spory bajzel w intrydze. Bądźmy jednak optymistami, a spisywanie negatywów zostawmy do czasu pojawienia się poszczególnych odcinków.

gra o tron, sezon 4, zwiastun, jaime lannister, tywin

Jeżeli jednak są tutaj osoby, które nie miały stycznością z prozą Martina i swoją wiedzę opierają jedynie na telewizyjnym show. Ho-ho! Będzie się działo. Jeśli myśleliście, że weselicho u Freyów to wszystkie dobre karty, które autor położył na stole, natomiast wojna w Westeros zaczyna przygasać i na poważniejsze zwroty akcji przyjdzie nam trochę poczekać, to grubo się mylicie. Dopiero w tym sezonie nastąpi eskalacja krwi, zdrad, intryg oraz zabójczej namiętności. Czas na kwintesencję charakterystycznej sprawiedliwości "Nawałnicy mieczy". Graj muzyko.

Stąd też reakcja na pierwszy oficjalny zwiastun kolejnego sezonu "Gry o tron" może być jedna – ciarki!

Wczytywanie...