riese

Nowa ankieta z "Grą o tron"

Lord Tywin w najnowszym odcinku Gry o tron pyta swojego wnuka, co jest najważniejszą cechą dobrego króla. Religijność? Sprawiedliwość? Chwalebne to przymioty, ale żaden z władców je posiadających nie siedział na tronie długo. Siła? Prowadzi to wygrywania bitew, ale ostatecznie także król o tej cesze umarł śmiercią nienaturalną. Jaki więc powinien być król? Mądry.

gra o tron

W kolejnej ankiecie zadaliśmy Wam pytanie, kto Waszym zdaniem powinien zasiąść na tronie Westeros. Czy posłuchacie lorda Tywina i wybierzecie kogoś obdarzonego mądrością – samego Tywina wygłaszającego życiowe rady, bezwzględnego i doświadczonego; Tyriona obdarzonego ponadprzeciętną inteligencją, który również cechuje się dobrymi przymiotami jak honorowość albo przebiegłego Petyra "Littlefingera" Baelisha? Czy może nie posłuchacie się głowy rodu Lannisterów i swój głos oddacie na sprawiedliwych Starków bądź na szlachetną Daenerys Targaryen? To, czym się pokierujecie, zależy wyłącznie od Was.

Sądzę, że wyniki ankiety będą bardzo interesujące. Co prawda, uważam, że większość wybierze Tyriona (albo Hodora), ale może rada Tywina zasieje w Was wątpliwości i spowoduje głębszy zamysł. Tymczasem czas na podsumowanie wyników ostatniej ankiety, w której zapytaliśmy, jak Wasi znajomi reagują, gdy opowiadacie im o zamiłowaniu do fantastyki.

gra o tron

Głosy były rozstawione mniej więcej po równo – większość Waszych kolegów raczej nie podziela zainteresowania tą tematyką i szybko zmienia temat. Na drugim miejscu znalazła się opcja no niby coś lubić trzeba, prawda?. Są jednak osoby, których znajomi z utęsknieniem czekają na kolejne sesje, jak również ci, których przyjaciele fantastykę znają głównie z "Avatara". Sytuacja więc jest różna – dobrze, że dzięki wynalazkowi Internetu wielbiciele fantastyki mogą zbierać się w grupy, aby toczyć dysputy na temat rzeczy związanych z tą dziedziną.

Jeszcze raz zapraszam do zagłosowania w nowej ankiecie!

Komentarze

1
·
Nie no Hodor to nowy imperator ludzkości.
1
·
Hodor, Hodor Hodor Hodor.

Tyrion jest mega, ale szczerze mówiąc nie widzę go w roli króla. Bardziej właśnie jako namiestnika.
0
·
Jakby nie patrzeć na nazwisko, to Tywin Lannister by się nadawał. Kasę ma, sojuszników ma, gdyby żadne bunty ani wojny się nie toczyły, to Westeros mogłoby żyć w dostatku....
0
·
Najlepszym królem byłby Tywin ale skoro hmy no wiecie to zostaje nam nikt inny jak ...Hodor. Ale serio myślę że westeros powinno się podzielić na prowincje.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...