SimLock

Mam pewien problem.
Chce kupić telefon Sagem My501X znalazłem na allegro tanio nowy itd. Po prostu ideał, problem pojawia się gdyż jest on (jak każdy 501) kupiony w salonie Plusa i ma simlocka na plusa, a ja jestem obecnie w Erze i operatora nie chce zmieniać. Przeszukałem google, ale nie znalazłem nigdzie jak zdjąć simlocka... Piszą że w warunkach domowych ciężko o to... Ale może jednak jest jakiś sposób?

Bo jak nie to jestem trochę rozbity... Mogę brać My411X ale nie ma wymiennej obudowy, jak uszkodzę to nie naprawię tego...
Inną możliwością mam jeszcze SE (bo inne marki mnie nie interesują)
K800i - Jednak jest dość dużych rozmiarów
W810i - Tutaj całkiem nieźle
Ale znów SE mają inne ustawienie klawiszy i inne ich kombinacje i będę się musiał przestawić Dlatego najchętniej bym chciał tego My501X. Więc czy ktoś może pomóc?

Odpowiedz
SimLocka możesz zdjąć w jakichś punktach na mieście (w Warszawie np. w Tesco jest). Tylko tracisz gwarancję, o ile wiem.

EDIT

Nie radzę robić tego samemu. Facet, który mi zdejmował SimLocka powiedział, że jeżeli wgrasz zły soft (a mogą być np. 2 do jednego telefonu), to telefon idzie do śmieci.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Połowy rzeczy nie rozumiem które tu wypisałes ale jak ide przez miasto to co chwile widzę gdzieś szyldy 'zdejmowanie simlockow'. Domyślam się, że tam za jakieś nieduże pieniądze ci to załatwią.

We wlasnym zakresie to na pewno będzie potrzebował jakiś soft, kabel serwisowy (dosyć trudne do zdobycia i drogawe) oraz minimum wiedzy co robisz. Ja bym się z tym nie użerał.
Odpowiedz
Nie no sądziłem że będzie coś prostszego... np. z Noki żeby zdjąć wystarczy napisać esa za 2/4zł i dostaje się kod, kod się wklepuje w telefon i po sprawie...

No to trudno... Jak nie ma innej metody to chyba wszystko co chciałem wiedzieć

Odpowiedz
Do zdjęcia simlocka z takiego telefonu nie wystarczy zwykły kabelek jak to piszecie Trzeba specjalnego BOXa a to koszty i na jednorazowe zdejmowanie nie opłaca ci się kupować. Ale zdjąć winni ci praktycznie w każdym serwisie (nie salonie) za ok 50zł w tym telefonie.
Odpowiedz
W domku to se możesz najwyżej z Nokii zdjąć simlocka...
Do reszty potrzebny sprzęt i wiedza. Musisz zanieść taki telefon do serwisu, on maja zazwyczaj wsparcie producenta.
Odpowiedz
Uwierz mi - można i w domu, ale są pewne niezbędne do tego rzeczy. A obecnie sporo osób zaczyna się ostro bawić takimi rzeczami w domu i "dorabiać" po wcześniejszej inwestycji.
Odpowiedz
Na takiej zasadzie to i matryce wyświetlacza pewnie ktoś ci w domu wymieni, bo 'ktoś' pewnie się tym zajmuje .
Odpowiedz
To może inaczej Ekhtelionie - Znam 4 takie osoby - sry...
Odpowiedz
Spoko. Na pewno robią to tylko w domu - a nie w firmie?

Po drugie. Zajmują się pewnie prostszymi problemami. Samemu zdjąłem ponad 10 Simlocków. A jak trafiłem na inne telefony (niż Nokia) to szybko wymiękłem.
Odpowiedz
← Karczma

SimLock - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...