[GIII] FAQ

Z racji iż cały czas powtarzają się pytania o jedno, postanowiłem zrobić FAQ xD

Postać z którą miałem porozmawiać - zniknęła. Co robić?

Częsty błąd Gothic'a III. Wpisać kod: goto (imię postaci), jeśli postać dziwnym trafem zginęła (albo ją zabiłeś) to wpisać: spawn (imię postaci).

Jak wpisać kod?

Aby wpisać kod najpierw należy edytować plik ge3.ini w folderze Ini (oczywiście w katalogu z grą). Otworzyć plik notatnikiem i przy wersie w którym jest napisane "TestMode=false" zmienić na "TestMode=true".

Moja wytrzymałość jest szara i przybywa strasznie wolno. Co z tym zrobić?

Wypić "Miksturę Wytrzymałości".

Przeczytałem kiedyś na forum, że Miecz Przodków jest w skrzyni pod Cape Dun. Gdy tam poszedłem - nie było go. Od czego to zależy?

Takie przedmioty mają własne cyfry. Znajdują się w "Skrzyniach" (nie nazywa się Kufer ani nic tylko Skrzynia. U niektórych nie ma żadnego napisu). Ich występowanie zależy od tego ile wcześniej takich skrzynek otworzyłeś. Rzeczy występujące w skrzyniach:

01 Nóż Asasyna
02 Łuk Asasyna
03 Kościany łuk
04 Sztylet
05 Kusza łowcy nagród
06 Miecz Asasyna
07 Łuk kompozytowy
08 Śmierć niewolnika
09 Kusza najemnika
10 tarcza czaszki
11 Łuk wojenny
12 Krwawe żniwa
13 Bartaxt
14 Katana
15 Miecz Paladyna
16 Rubinowe ostrze
17 Nóż na wilki
18 Miecz zakonu
19 Toporek do mięsa
20 Lodowa Klinga
21 Eichenbogen
22 Kordelas
23 Kusza nordmarczyka
24 Młot wojenny
25 Łuk wojskowy
26 Miecz dwuręczny z rudy
27 Runiczna tarcza
28 Rogaty łuk
29 Miecz Runiczny (plan)
30 Rhinotöter
31 Inquisitor
32 El Bastardo
33 Miecz sędziego
34 Nimroder
35 Wielki miecz
36 Mistrzowski miecz
37 Topór barbarzyńcy
38 Ciężka kusza
39 Miecz Przodków (plan)
40 Łuk runiczny
41 Wielki inquisitor
42 Kusza wojownika
43 Moc Przodków (plan)
44 Demoniczny łuk
45 Topór Berserkera
46 Krash Morra
47 Gniew Berserkera
48 Gniew Innosa

Więc plan Miecza Przodków znajdziesz w 39 otworzonej przez siebie skrzyni.

Mam tylko jedną Katanę potrzebną do wykucia Miecza Mistrzowskiego. Jak zdobyć drugą?

Niestety, nie da się. Ale na pocieszenie powiem, że owy miecz jest w 36 skrzyni.

Kto może mnie nauczyć umiejętności Ulepszanie Pancerze?

Umiejętność ta, podobnie jak Mistrz Złodziejstwa i mag ognia są zabugowane. To znaczy, że nie da się ich nauczyć. Możliwe, że istnieją jakieś mody, ale to już trzeba poszukać.

Gdy idę do Zubena (a mam 75% reputacji u Asasynów) ten mówi coś o złej wiadomości i mnie atakuje. Co robić?

Zuben atakuje cię, ponieważ odbiłeś przynajmniej 3 Asasyńskie miasta (lub świątynie). To samo dzieje się z Orkami, Buntownikami, czy Koczownikami.

Tutaj jeszcze parę przydatnych linków:
Mapa NPC oraz skrzynek
Kody
Solucja

___________________________

No, powinno być ładnie

Poprawki mile widziane, a nawet wskazane

Mała editka na prośbę Medivh'a
Odpowiedz
nieźle sobie poradziłeś
Odpowiedz
Ładna robota Przypinam. Można by dodać linki - do tematu ze skrzynkami (jest tam mapa), do artu z kodami, itp.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz

Użytkownik aMorek dnia pon, 26 lis 2007 - 11:58 napisał

Mam tylko jedną Katanę potrzebną do wykucia Miecza Mistrzowskiego. Jak zdobyć drugą?

Niestety, nie da się. Ale na pocieszenie powiem, że owy miecz jest w 36 skrzyni.



Mam do tego małe "ale"
Otóż posiadam 2 katany Jedną tak jak napisane znalazłem w skrzyni.
A drugą dostałem w Mora Sul za wykonanie jakiegoś zadania. Nie pamiętam z kim gadałem ale po jego słowach pojawił mi się napis "Katana Otrzymano" otwieram ekwipunek patrze, mam 2 katany.

Nie wiem czy bug czy nie, ale 2 katany mam

Odpowiedz
Raczej bug, bo ja katany nie dostałem
Odpowiedz
Teraz jak sięgam pamięcią, to po pokonaniu Angara na arenie i jak dostałem miecz od opiekuna areny (Felipe) pogadałem z Angarem, bo akurat wrócił z areny, a ten coś że dobra walka ble ble ble, masz ten miecz i dostałem katanę. Możecie posprawdzać, ja mam 100% pewności ze tam dostałem moją drugą katanę.

Odpowiedz
Mnie tylko powiedział: "Chyba czas przejść na emeryturę" i odszedł.
No cóż. Jakoś przeżyję bez tej katany.
Odpowiedz
Niemożliwe Jesteś pierwszą osobą, która ma dwie katany (prócz osób grających na kodach)
Odpowiedz
No tą kwestie też powiedział, ale dał mi katanę

Gram na patchu 1.5 jest to fanowski patch więc może dodali parę bajerów? Bo że nie gram na kodach dam sobie łeb odciąć, jako dowód szukam jednego gościa przy świątyni co mam mu dostarczyć Orknaroka, ale go nie ma nigdzie, to nie wpisuje kodów żeby sprawdzić gdzie się chowa

Ale sobie trochę dowaliłem bo byłem happy że z dwoma katanami polatam, no to musiałem sobie zaostrzyć drugą i teraz jak jedną założę to one są dalej zapisane w jednym slocie i jak kliknę drugi raz to zamiast założyć drugą ściągam pierwszą xD

Odpowiedz
Xingu jestem bardzo ciekawy jak mogłeś mieć dwie katany.
Możesz mi to powiedzieć?
Bo zdaje mi się że kłamiesz.(nie poparte żadnymi badaniami)
O ile wiem patch 1.5 daje tylko to że można grać bez płyty.
Odpowiedz
Mówię że jedną znalazłem w skrzyni drugą dostałem, nie pokaże screena jak dostaje, ale mogę pokazać jak mam w ekwipunku 2 katany, ale to jutro bo dziś już gry nie odpalę, a że nie gram na kodach musicie mi już na słowo uwierzyć. No może 1.5 daje tylko tyle, ale są jeszcze wcześniejsze.

Odpowiedz
Jest jeszcze inny sposób na zdobycie katany (bug)

Zdobywamy katanę ze skrzyni, a następnie przypisujemy ją pod skrót, a następnie ją sprzedajemy, wciskamy klawisz pod, którym była przypisana (mamy jedną katanę), a następnie kupujemy drugą katanę, którą sprzedaliśmy kupcowi (druga katana). Ale nie możemy mieć zainstalowanego żadnego patcha gdyż już w 1.12 ten błąd jest poprawiony.
Odpowiedz
← Gothic

FAQ - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...