[NWN2:MZ] [Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy"!

Jeszcze niedawno byłeś Wielkim Kapitanem Warowni na Rozstajach. Walczyłeś mężnie z Królem Cieni, mając przy boku swoich wiernych towarzyszy. Pamiętasz, że owa walka zakończyła się twoim zwycięstwem, lecz teraz przeszkadza ci w myśleniu ogromny ból głowy, a do tego otacza cię zewsząd ciemność i zimna wilgoć. Odczuwasz również pustkę w swoim ciele... Tak zaczyna się dodatek Maska Zdrajcy do kultowej gry Neverwinter Nights 2.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Rozumiem że można wypowiadać się w tym temacie jak innych.

Ja obecnie grałem tylko w podstawkę, ale w styczniu zakupuję dodatek. Poszukałem trochę informacji o fabule "Maski Zdrajcy" i wywnioskowałem że nie spotkamy dawnych kompanów oprócz Ammona Jero. A szkoda bo przyzwyczaiłem się do towarzystwa Khelgara.

Oczywiście czekam na kontynuację Twojej opinii.
Odpowiedz
Lionel, drowy są przecież w podstawce.
Strażnik, może natrafiłeś podczas awansowania postaci na wyższy poziom, w rubryczce wyboru klasy, Zmiennokształtnego?
Odpowiedz
Ammona Jerro dotychczas nie spotkałem. Może nastąpi to w przyszłości, niczego nie wykluczam. Możliwe, że on miałby odpowiedzi na kilka pytań...

Chcesz info o półdrowach? Proszę, to wyczytałem w poradniku.

Umiejętności specjalne - Niewrażliwość na uśpienie, Pomniejsze uzdolnienie (Nasłuchiwanie, Przeszukiwanie i Spostrzegawczość), Uzdolnienie (Blef), Widzenie w ciemności.
Preferowana klasa - dowolna.

Jeśli chcesz, mogę rzucić screenshota. Ale tylko na wyraźną prośbę, w końcu to lekki spoiler.

@Atis - Nie zwróciłem uwagi. Jak wbiję na 21 poziom, to popatrzę

Wrzucam też kilka screenshotów z konwersacji. Jak ktoś chce, niech ogląda, jak nie, to nie.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3642987a034ba9e2
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=23e1858b28a19efb
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9e35fd66c448f3f5
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0db474c587f8bdef
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f1a9095b168b57bd


Kolejne moje spostrzeżenia:
- czas ładowania lokacji się skrócił
- fajnie wygląda mój ekwipunek: 10 przedmiotów wartych 25k złota, u kupca towary poniżej 5k są rzadkością
- śmiesznie się patrzy na to, jak z gnolla wypada 1354 sz i Topór Bojowy +3
- potyczki z czarodziejami są co najmniej ambitne
- Kraina Cienia wygląda bardzo sympatycznie (a to wszystko osiągnięto prostym sposobem...)

SPOILER
Fabuła coraz mroczniejsza, zakrwawiony stół operacyjny, mroczne wizje prześladujące naszego bohatera, spalone resztki trupa kobiety na podłodze robią wrażenie


Jeśli ktoś ma pytania, niech zadaje. Łatwiej mi odpowiadać, niż samemu główkować nad tym, o czym napisać. Mam patrzeć na coś szczególnego?
Odpowiedz
SPOILER
Ammona Jerro na 100% spotkamy. Z tego co czytałem pod koniec 2 rozdziału lub na początku 3. Będzie z nim związane zadanie wykupienia jego duszy, a w zamian dołączy do drużyny.

Dokładnie wszystkiego nie pamiętam, ale wiem że będzie kosztować 3 inne dusze oraz 10.000 sztuk złota. W drużynie wymagany będzie łotrzyk gdyż zbije ofertę do dwóch dusz, a dokładnie tyle ich znajdziemy.


Na przyszłość kolego stosuj odpowiedniego taga... Nie chcę być uszczęśliwiany na siłę. I nie tylko ja.

MY EDIT: Wszyscy mi mówią że za dużo mówię i piszę . OK już nic więcej nie powiem
Odpowiedz
Niestety zmiennokształtnego nie ma... przynajmniej nie zauważyłem..ale w smoka się można zmienić... faktycznie magowie są ambitni.... heh i zauważyłem , że skóra mojego drowa ma jakby łuszczyce...
Odpowiedz
Ten dodatek jest świetny ! Twórcy NWN pokazali na co ich stać
Nowe ścieżki dzwiękowe, ciekawe rasy po prostu nie mogłem się doczekać kiedy wyjdzie ten dodatek : D

BTW kiedy będzie forum Maski?


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Widzę że już kilka osób ma dodatek. Ja jeszcze będę musiał trochę poczekać, a obecnie mam do Was pytanie. Na jednym forum nie wyrażono się zbyt jasno, ale pisano że na początku dodatku tracimy wszystkie bronie, a moje pytanie brzmi: czy tracimy wszystko? Mam na myśli zbroje, przedmioty, zwoje, itd.
Odpowiedz
Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć, gdyż straciłem swoją postać z podstawki i zacząłem po prostu nową w dodatku. Na początku dostałem sporo gratów na siebie (pancerz, pierścienie, amulet, pas, buty itp.), a nasza towarzyszka ma trochę "zbędnego ekwipunku", z którego możemy skorzystać.
Odpowiedz
Hmm no cóż, dzięki za informację. Już niedługo zakupię dodatek i wtedy się przekonam o wszystkim gdyż postać mam już przyszykowaną.
Odpowiedz
No niestety cały ekwipunek idzie na daleki spacer.. zostaje tylko ubranie czyli zbroja, hełm, pierścienie itp...
Odpowiedz
Chciałbym Was prosić byście zamieścili spolszczenie do tej gry na tej stronie (chodzi mi o pliki zaczynające się na dialog), z góry dziękuję.
Odpowiedz

Cytat

Chciałbym Was prosić byście zamieścili spolszczenie do tej gry na tej stronie (chodzi mi o pliki zaczynające się na dialog), z góry dziękuję.


I co jeszcze? Może darmowy pokój na zapleczu i chętna elfka do zabawy? Do tego nieograniczony dostęp do beczki z najlepszym piwem? Tego też chcesz?

Mój tok rozumowania jest następujący: prosisz o spolszczenie, bo nie posiadasz oryginalnej wersji gry, albo kupiłeś ją w wersji angielskiej. W to drugie nie chce mi się wierzyć, a jeśli nawet, to decyzja o kupnie chyba była świadoma? Więc zostaje nam pierwsza wersja: masz pirata, w wersji angielskiej i chcesz pójść na łatwiznę.

Powiem Ci tyle: jak już musisz łamać prawo, to się męcz. Nigdzie nie umieścimy żadnych plików z dialogami. Padalcom życia się nie ułatwia...

Cytat

Mam znów pytanie dotyczące półdrowa. Czy posiada on karę -2 do rzutów na atak, rzutów obronnych i testów umiejętności w świetle dziennym, czy też nie??


O tym nic mi nie wiadomo, bo nie gram półdrowem.
Odpowiedz
Z tego co zauważyłem to półdrow się rózni od półelfa bardzo nieznacznie; ma widzenie w ciemości na 18 metrów i chyba jakąś premie do blefu ale kar żadnych nie zauważyłem...a Drow nie ma kary -1?
Odpowiedz
Chciałbym Was prosić żebyście umieścili pliki .tlk na tej stronie lub wysłali mi je na maila fifti8@o2.pl.
Z góry dziękuję
Odpowiedz
Koleś powiem tak "bujaj się"
Idź do sklepu i kup oryginała bo na taką grę naprawdę warto wydać kasę tym bardziej że nie jest ona droga ...

Teraz pytanie do administracji forum
Kiedy będzie forum dla dodatku?


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
A ile masz już tematów w głowie że chcesz mieć forum o Masce Zdrajcy?
Przecież możesz na razie pisać w forum Neverwinter Nights 2, nie?

EDIT: A co do fifty to 40 czy 50 zł. to nie tak dużo.
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

[Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...