[NWN1] Broń

Jaki rodzaj broni polecacie ??
Chodzi mi o podstawowe nie specjalne ktore 3ba znalesc:) , np na starcie wolicie : miecze , topory,bulawy,wlocznie,koziki:P ... napiszcie jaka ulubiona bron polecacie na wybranie

Pozdrawiam
Odpowiedz
Ja zawsze chodze z Wielkimi Mieczami. Nie lubię innych broni.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Ja polecam miecze półtoraręczne (moje ulubione) i łuki refleksyjne - najlepsza broń dystansowa.
Odpowiedz
Miecze półtoraręczne - jak najbardziej. Może troszkę wolniejsza od broni typu długi miecz, czy morgenstern, ale zadaje obrażenia 1d10 - czyli chyba największe, które może zadać broń jednoręczna. Podobną siłę mają też katany, ale są zdecydowanie rzadsze i można się naprawdę namęczyć, aby znaleźć coś naprawdę dobrego.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
A to nie zależy w jakimś stopniu od postaci ktorą grasz ??, Ja jako druid miałem do wyboru: seimitary i inne bronie dla druida, do mieczy nie mogłem się zbliżyć
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Odpowiedz
Dokładnie. Zależy od tego jaką klasą grasz, i jaką rasą. Ja jako Elf Czarownik używałem długiego miecza. Genialna broń dostępna już od samego początku. Odbiera 1k8, a już na półwyspie można znaleść długi miecz +1 , nie wpominając o możliwości skonstruowania u Kowala Ostrza Dżwięku i Ostrzu Gladiatora w 2 rozdziale . No, ale o umagicznieniach mieliśmy nie mówić . Także ja polecam długi miecz, ale nie dal każdej klasy i rasy, bo wojak ma taki asortyment, że na pewno coś lepszego by się znalazło. A jeśli chodzi o miecz półtoraręczny, to rzeczywiście broń jest światna, tyle że nie można znaleźć żadnej jej magicznej wersji :? (chyba Ariebeth zostawia po sobie, ale tylko dla złych) i z tego względu go odradzam.

PS.

Cytat

Może troszkę wolniejsza od broni typu długi miecz, czy morgenstern...


Zdaje mi się Hawkwoodzie, że "szybkość" ataku zależy od ilości ataków na rundę, a nie od rodzaju broni .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
No tak klasa CHodzi mi o wojownika ,barbarzynce ( chociaz tez nie wiem ktorego wziasc )....no ale chodzi mi o to ktore rodzaje broni maja najwiecej unikatowych egzemplarzy . No wiec mozesz o magicznych nawijac Rincewind

Pozdro
Odpowiedz
Jeśli chodzi o wojownika, to miecze półtoraręczne!

Oliver27, ja grałam też druidem (gram nadal) i używałam broni egzotycznych. To zależy jak dobierasz sobie atuty.
Odpowiedz
No zdaję sobie sprawe,że zalezy od atutów, ale ja wole wykorzystywać wrodzone zdolnosci klas :wink: Pozdrawiam pania druidkę 8)
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Odpowiedz
Przepraszam, nie jestem druidką. Jestem Łowcą Demonów (tak nawiasem mówiąc, szkoda, że nie ma takiej klasy. Brałabym ją w ciemno).
Odpowiedz
ja grajac paladynem chodzilem z katana swietego +4 do zrobienia w neverwinter u zlotego rycerza
Odpowiedz
Duchu, Ucubucu'owi chodziło o broń, którą można kupić w normalnym sklepie. A nie o taką, którą trzeba znaleźć lub zrobić.
Odpowiedz
Atis no tak chodzilo mi na poczatku ... ale potem napisalem ze i o magicznych wspominajcie :> ...ale spoko i tak pewnie w dlugie miecze pujde :>

P.S. Atis -łowca demonow ?? profesja z warhammera ??:> bo tam zawsze w nia ide

OGOLEM MOWIAC MOWCIE JAKI RODZAJ BRONI POLECACIE ... tzw ktory ma najwiecej unikatow i jak dla was latwo znalesc :>

P.S2 . jakie bronie wypadaja pod koniec nwn ( podstawowego ) chodzi mi o to co upuszcza ta panna co zdradzila i nas prowadzi ... no i ci przeciwnicy przy ostatnim bosie .. sorki dawno gralem i nie pamietam imiona

Pozdro
Odpowiedz
W NwN nie ma boss'ów. Ostatnim przeciwnikiem jest Moraga. A panna Aribeth (Hawkwood.....) upuszcza swój legendarny miecz. Niestety jest on tylko dla palasów (palladynów) i prawrządnych złych z tego co pamiętam. A to miecz półtoraręczny, więc trzeba zainwestować w atutu: broń egzotyczna. Bez tego ani rusz się z miejsca.
Odpowiedz
Ariebeth o ile mnie pamięć nie myli wypuszcza miecz półtoraręczny (następna nielogiczność, gdzyż w HotU nie ma nawet atutu broń egzotyczna) tylko dla złych postaci. Jedna z rąk Moragi natomiast ma niezły ogniowy topór, a druga dwa krótkie miecze, tyle, że tymi brońmi nie zabijesz już żadnego przeciwnika w podstawce NWN .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz

Cytat

Zdaje mi się Hawkwoodzie, że "szybkość" ataku zależy od ilości ataków na rundę, a nie od rodzaju broni .


Hmmm..., niby tak, ale miałem zawsze takie dziwne wrażenie, że jako postać z takimi samymi parametrami strzelam wyraźnie wolniej z ciężkiej kuszy, niż z krótkiego łuku. I tak mi się skojarzyło z bronią do walki wręcz. Teoretycznie tak właśnie powinno być: rozmiar i ciężar broni winien coś znaczyć w prędkości zadawanych obrażeń.

[ Dodano: Nie 23 Sty, 2005 ]

Cytat

A panna Aribeth (Hawkwood.....) upuszcza swój legendarny miecz.


Okropność. Ktoś się odważył na zamordowanie lady Aribeth dla JeJ miecza? Nie wierzę, po prostu nie wierzę...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
a jednak.. też raz sprobawałam (ale tak z ciekawaości na chwileczke wczytalam sejwa :]) ... FAAAAJNY !!
To pay the price of being hell bound...
Odpowiedz
W samym NWN wycinałem stworki dwoma toporami bojowymi naraz, jako krasnoludem w klasie wojownik. Używałem topory +1,+2,+3 i tworzony u kowali topór (nie pamiętam nazwy) i topór srebnowłosej.
"Mors omnia adequat"
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Broń - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...