[D&D] 4 edycja

Słyszał ktoś już coś na ten temat?
Na YouTubie, kilka filmików na temat 4 edycji jest m.in:
Teaser - ciekawie zrobiony tbh
i taka 4 częściowa prezentacja:
1 - to samo co teaser, ale się wlicza do prezentacji
2
3
4
Moim zdaniem trochę to takie dziwne, zwłaszcza te "kilka aplikacji" ukazanych w 3 części. Co o tym sądzicie?
Ogólnie jeszcze uważam, że trochę za szybko na kolejną edycje, 4 lata temu 3,5e, a teraz już kolejna...
Odpowiedz
Racja. Oni chyba próbują brać od ludzi kasę za nic. Jeszcze jakby cenę spuścili...
Tril adminem moim i nie brak mi niczego. Na Forum Game Exe pasie mnie, przed Oftopami broni mnie.
KP (1-1), Biblia Nowego Faerunu

O szczęście niepojęte, Tril sam PW przesyła mi,
już klikam by ją czytać, z radości serce drży.
KP (3-1), Biblia Nowego Faerunu

Dobry Triiiilu, a naaasz paaaaanie, daj nam wieeeczne Faaae trwaanie.
KP (4-20), Biblia Nowego Faerunu

Jako Bogu cześć Mu dali, a witając zawołali z wielkiej radości.
KK (1-11-15), Biblia Nowego Faerunu
Odpowiedz
Osłablili magię (Splot ma się źle), sporo zmian w drowim panteonie. Fabułę 4 edycji póki co napędzają książki (po angielsku niestety). Moim zdaniem także przesadzają...
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Ech... a ja mam z kolei dylemat .

Mam podręczniki z 3ed. Kupować więc 3.5 czy poczekać jeszcze (długo) na 4 edycję?

Skoro osłabili magię to chyba jednak zostanę przy 3.5. Zawsze prawie gram Czarodziejem.
Odpowiedz
Wiesz...wiele magów wariuje i ginie, więc kiepsko by było z Twoją przyszłością Otóż Mystra ginie, a Splot przestaje istnieć. Magia staje się więc dzika - no i należy pamiętać, że nadal istnieje Cienisty Splot.

Co więcej do potęgi powraca Myth Drannor. Fanem tego miasta nie jestem, no ale to w sumie fajne.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Matko . Co za poroniony pomysł....

Jak można zabić Mystrę i unicestwić Splot, a Shar i jej Cienisty Splot zostawić???
Dzika magia to ZŁO!!! Zbyt nieprzewidywalna jest...

Teraz mam pewność że nigdy, ale to przenigdy, nie kupię 4 edycji!!!


Producenci przegięli.... Niech szykują się na śmierć z rąk Czarodzieja...

[Dodano po chwili]

No a powrót Myth Drannor to też przeginka....

[Czy w Myth Drannor nie znajdował się Mythal/Mythallar (nigdy nie mogę zapamiętać poprawnej nazwy )??? Jeśli tak to po zniszczeniu Splotu powinien przestać istnieć, a to on był właśnie jednym z elementów potęgi miasta]
Odpowiedz
Chodzi o mythal (wg. ZK:OŚ). W Magii Faerunu napisali, że śmierć Mystry i unicestwienie Splotu nie oznacza zniszczenia Cienistego Splotu. Być może ten ostatni ulegnie wzmocnieniu.

Co do MD - o ile wiem to może chodzi o Wyższą Magię ? W końcu taki Pomrok ma się dobrze (fakt, że korzysta z Cienistego Splotu).

Btw - żal Ci Halastera ?
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Halastera nie, ale Khelbena, Elminstera i reszty Wybrańców już tak .
Odpowiedz
Może jeszcze coś zmienią. Ktoś zostanie nową Panią Magii (Selune ?) i naprawią co trzeba. Ja proponuję Lolth

Halaster raczej nie żyje, zaś Elminster jest zbyt sprytny (i żyje za długo), by dać się zabić.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Coż, ale chodziło mi o to co stało się z Wybrańcami po zniszczeniu Splotu i Mystry. Byli w końcu związani ze Splotem. Co z ich mocami? Nie ma już Srebrnego Ognia Mystry? No bo niby jak ma być...
Odpowiedz
wdg mnie dobrze, że osłabiają magię
Ilość magicznych przedmiotów w D&D jest zatrważająca moim zdaniem. To główny powód, dla którego nie lubię D&Da
Odpowiedz
A wg. mnie nie dobrze.... Magia i magiczne przedmioty są sercem D&D.

Wypowiedź Czarodzieja
Odpowiedz
Ale dzieje się tak, ze będąc na 7-8 poziomie już musisz mieć jakiś artefakt, choćby sztylet+1. Ja jestem przyzwyczajony do świata Sakpa, gdzie artów było naprawdę mało, choć czarodzieje też byli potężni. I wydaje mi się, że w D&D to aż przesada.
Odpowiedz
Sztylet +1, potężna broń.

Zwyczajnie ostrzejszy od zwykłego.
Odpowiedz
Jak ktoś ciekaw to podam co się dzieje w drowim panteonie zgodnie z najnowszymi książkami.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
To ja chętnie się dowiem o zmianach...
Odpowiedz
Cóż...do martwego Selvetrama dołączyła Kiaranselee - za pomocą jednego z czarów każdy zapomniał jej imienia. Bóstwo bez wyznawców nie ma prawa żyć. Vhaeraun coraz mocniej wpływa na Eilistraee (która go wchłonęła)- poznajcie The Masked Lady...

Z innych newsów - państwo orków nam się tworzy.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Państwo Orków? Czyżby pod przewodem Oboulda Wiele Strzał?
Odpowiedz
Oboulda? Widzę, że Salvatora się czyta... mój ulubiony pisaż w Zapomnianych Krainach.

[Dodano po chwili]

Nie martw się... Obould nie żyje... xD


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz
Dlaczego się cieszę? Pewnie dlatego że magia jest tragiczna, głupia, niefajna i psuje fajną mechanikę d&D robiąc już 10 poziomowej postaci choinkę, nie ważne czy jest wojem czy magiem Magowie na innych wymuszali zbalansowanie do epickiego stopnia, co mi było nie na rękę. To tylko sprawa gustu, ale jak dla mnie osłabienie magii to ruch w dobrą stronę. Nigdy nie lubiłem Mystry
Odpowiedz
← Ogólnie

4 edycja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...