[NWN1] Ustawienia przycisku ataku

Witam
Jestem kompletnie zielony w grze NeverWinter Nights. Podkreślam że gra mi się podoba, właśnie zacząłem grać. Mam jednak kilka pytać, na które nie znalazłem odpowiedzi w poradniku na tej stronie.
Otóż problem polega na tym a raczej moja niewiedza, czy można i jak to trzeba zrobić, aby atakować podstawową bronią która się trzyma w ręku klikając lewym myszy na potwora?
Konkretnie jestem na początku gry, akademia została zaatakowana i na razie mam za przeciwników gobliny i szkielety. I jak z nimi walczę to za każdym razem muszę klikać prawym na potworka a potem lewym na atakuj. Jest to dosyć uciążliwe i czasochłonne. Jak oglądałem na youtube filmiki, jak się gra, to gracze mieli w lewym i prawym górnym rogu ekranu ustawione przyciski ataku i klikali normalnie. Konkretnie jeden miał w lewym górnym rogu ekranu ustawiony atak mieczem i klikali normalnie raz lewym na potworka i go zabijał. Jak to sie ustawia. Jak daje kursor na Lewy górny róg to jest przycisk ale nie mogę go zmienić.
Proszę o pomoc!!
Podkreślam że jestem laikiem w dziedzinie tej gry
Czekam na wszelkie sugestie
Za wszystkie z góry dziękuje !!
Odpowiedz
Witaj.Aby zaakować wroga nie potrzeba wykonywać żadnych zbędnych procedur-wystarczy na wroga po prostu kliknąć lewym przyciskiem myszy .A więc życzę dobrej zabawy i sukcesów w NWN
Odpowiedz
Co do porady poprzednika: Taki sposób ataku działa wyłącznie na istoty wrogie. Aby zaatakować istoty neutralne musisz użyć menu prawego przycisku...

Ps. Mała rada: Nie zaczynaj grać w NWN... Ta gra wciąga i uzależnia gorzej niż najgorsze prochy... Przestaniesz normalnie funkcjonować!!! Chcesz przykład, ok... Ja! Jestem w domu - gram w NWN, Idę spać - myślę o NWN, jestem w szkole - obmyślam optymalne zaklęcia w księdze... Ta gra to zUo!
Odpowiedz

Użytkownik Enether dnia śro, 28 lis 2007 - 21:56 napisał

Co do porady poprzednika: Taki sposób ataku działa wyłącznie na istoty wrogie. Aby zaatakować istoty neutralne musisz użyć menu prawego przycisku...

Ps. Mała rada: Nie zaczynaj grać w NWN... Ta gra wciąga i uzależnia gorzej niż najgorsze prochy... Przestaniesz normalnie funkcjonować!!! Chcesz przykład, ok... Ja! Jestem w domu - gram w NWN, Idę spać - myślę o NWN, jestem w szkole - obmyślam optymalne zaklęcia w księdze... Ta gra to zUo!

[post="95148"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




To w sumie rozwiązuje problem.

Twoja wypowiedź tylko mnie zachęciła do grania w grę. Jeszcze tylko muszę się zaznajomić z obrażeniami, bo do tej pory moim jedynym RPG było Diablo II. Tam sprawa wyglądała prosto. Obrażenia min. i max. a tu niestety tak nie jest. Jakieś rzuty kostką. Mam nadzieję, ze dam sobie radę.

Jeszcze jedno pytanie. Zacząłem gra człowiekiem, klasa Paladyn. Znacie może dobre strategie dla tej postaci w jakie umiejętności inwestować? Jako doświadczeni gracze pewnie tak. Przydałoby mi się kilka wskazówek na początek. I czy można podświetlić przyciskiem przedmioty które wypadają z potworków, tak jak było w Diablo, gdzie to się Altem bodajże robiło??
Odpowiedz

Użytkownik Mirekm18 dnia czw, 29 lis 2007 - 13:53 napisał

I czy można podświetlić przyciskiem przedmioty które wypadają z potworków, tak jak było w Diablo, gdzie to się Altem bodajże robiło??

[post="95183"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Tak, używa się do tego klawisza TAB
Odpowiedz

Użytkownik Mirekm18 dnia czw, 29 lis 2007 - 15:53 napisał

Twoja wypowiedź tylko mnie zachęciła do grania w grę. Jeszcze tylko muszę się zaznajomić z obrażeniami, bo do tej pory moim jedynym RPG było Diablo II. Tam sprawa wyglądała prosto. Obrażenia min. i max. a tu niestety tak nie jest. Jakieś rzuty kostką. Mam nadzieję, ze dam sobie radę.

Jeszcze jedno pytanie. Zacząłem gra człowiekiem, klasa Paladyn. Znacie może dobre strategie dla tej postaci  w jakie umiejętności inwestować? Jako doświadczeni gracze pewnie tak. Przydałoby mi się kilka wskazówek na początek. I czy można podświetlić przyciskiem przedmioty które wypadają z potworków, tak jak było w Diablo, gdzie to się Altem bodajże robiło??

[post="95183"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Odpowiem po kolei:

1.Obrażenia: Jako że gra oparta jest na zasadach 3 edycji Denguons & Dragons, to też odsyłam na strony poświęcone temu systemowi...

2. Postać: Rasa Człowiek jest najbardziej uniwersalna ze wszystkich. Ludzie dostają najwięcej atutów i dodatkowe 4 pkt. umiejętności na 1 poziomie.

Paladyn jest postacią dobrą, lecz wymaga pewnego doświadczenia... Jeśli już grasz pierwszy raz, to proponuję wybierać opcję "Zalecane" we wszystkich oknach. Później, gdy zrozumiesz zasady gry i znaczenie poszczególnych umiejętności, atutów i cech, wtedy możesz samemu je ustalać.

3. Podświetlenie: Klawisz TAB.

Życzę miłej gry w jednego z najlepszych cRPG wszechczasów.
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Ustawienia przycisku ataku - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...