[GII] Łuki czy kusze?

Co jest lepsze?

Kusze (21 głosów [55.26%])
Łuki (17 głosów [44.74%])
Co lubicie bardziej używać? Łuki czy kusze? Ludzie z Nowego Obozu cenią łuki, a NPC z Starego Obozu ciężkie kusze. Łuki są szybsze, ale niestety zadają mniej obrażeń niż kusze. Ale żeby posługiwać się dobrą kuszą trzeba mieć dużą zręczność, więc na początku gry warto kupić łuk, gdyż nie wymaga on wysokiej zręczności.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Powiem tak: dla Najemnika łuki, dla Strażnika kusze, dla sekciarza miecz dwuręczny Najbardziej klimatycznie
Odpowiedz
Ja staram się wybierać broń do gildii, ale ogólnie używam kuszy gdyż zadaje większe obrażenia.
Odpowiedz
Amorek ja myśle że do najemników też kusza bo potem jesteś łowcą smoków i masz fajną kusze
Odpowiedz
Zapomniałem dodać, że sam nie lubię broni dystansowych. Zręczność wolę wydać na umiejętności złodziejskie.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
W G1 - na początku łuki, a potem kusze (wojenna rlz ).
W G2 (a może tylko w NK? już nie pamiętam) - tylko kusze. Dlaczego? Dlatego, że nauka siły pozwoli dobrze walczyć i bronią krótką (jedno- i dwuręczną) i dystansową (kuszami), natomiast nauka zręczności da dostęp tylko do broni dystansowej (łuki). Więc lepiej uczyć się siły, co pociąga za sobą konieczność strzelania z kuszy, a nie z łuku.

EDIT

Chociaż faktem jest, że zręczność przydaje się także do kradzieży.
Ech, te RPGi.
Odpowiedz

Cytat

natomiast nauka zręczności da dostęp tylko do broni dystansowej (łuki). Więc lepiej uczyć się siły, co pociąga za sobą konieczność strzelania z kuszy, a nie z łuku.

I tu się mylisz Spójrzmy na najlepszy interes, kiedy inwestujemy w zręczność: Rapier Miodzio, obrażenia 100, a wymagana ZR tylko 50 (!). Właściwie ja inwestowałem na początku tylko w Zręczność, żeby dobić do 50 i założyć do cudo. Później tylko udoskonalenie umiejętności jednoręcznych broni, trochę kradzieży i na końcu mana/siła (w zależności od profesji) Opłacalne
Odpowiedz
Rapier zadaje obrażenia 100? To by była jedna z najlepszych broni białych w grze. Obecnie posiadam miecz, który zadaje obrażenia 70, i nie mogę (na razie) znaleźć lepszej broni. Chyba, że Rapier zadaje tyle w dodatku Noc Kruka?


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Tak, tylko NK Sorry za wprowadzenie w błąd
Odpowiedz
Zdecydowanie łuki, czemu? Kiedyś myślałem że jak kusza ma tyle obrażeń to jest o niebo lepsza, myliłem się, łuk jest około trzykrotnie szybszy od kuszy, jego obrażenia, jeśli umiesz szukać dochodzą do 100kilku co daje proste przybliżenie ok ~ 300 obrażeń w czasie kuszy.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
A kusze wymagają siły tylko w NK czy w samym Gothicu 2 też?
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
Zdecydowanie łuk,i ponieważ tak jak napisano wcześniej szybkość to postawa.
Zresztą łuki wymagają dużej zręczności a ona się bardziej przydaje, akrobatka i te sprawy.
Odpowiedz

Cytat

A kusze wymagają siły tylko w NK czy w samym Gothicu 2 też?

Wydaje mi się że tylko w dodatku...
Odpowiedz
Ja tam nie stosuje się do gildii czy czegoś innego. Po prostu biorę to z czym ja na miejscu bohatera lepiej bym się czół. A wole coś szybkiego i lżejszego. Wole strzelić 4 razy słabiej niż dwa razy mocniej.

A co do Raipera to racja, w GII NK lepiej zręczność bo raiper i miecz mistrzowski to dwie genialne bronie a wymagają dwa razy mniej zręczności niż zadają. Tez waliłem w zręczność żeby akrobatykę mieć, miecz mistrzowski i silny łuk

Odpowiedz
Rapier, używałem tylko grając magiem oraz miecz mistrzowski.
Najemnikowi już takiej broni nie dawałem.
Odpowiedz
Spróbujcie pochodzić z rubinowym ostrzem, ale fajowa broń o bonusach 10% i superanckim wyglądzie obrażenia o ile pamiętam to 100-110, broń ta jest obok magicznego łuku
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz

Użytkownik aMorek dnia śro, 14 lis 2007 - 23:18 napisał

Wydaje mi się że tylko w dodatku...

[post="93198"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Ciekawe... więc ile średnio trzeba mieć siły żeby strzelać z przeciętnej kuszy?


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Rzadko używałem kusz, ale wydaje mi się że z 50 siłki użyjesz jakiegoś 'średniaka'
Odpowiedz
Chyba więcej, kusze najsłabsze 60 siły wymagane jest .
Odpowiedz
← Gothic

Łuki czy kusze? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...