[BGII] Punkty życia na poziom

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak dokładnie są przyznawane punkty życia na poziom w BG II. Jak to się ma do napisu w karcie postaci, mówiącego o ilośći PŻ przyznawanych na poziom. Próbowałem to jakoś zrozumieć, ale tylko mi się wszystko pomieszało. Np. Aerie ma niby +0 PŻ na poziom, a dostała 3. To mi się wydawało całkiem logiczne, no bo mag, czyli kość wytrzymałośi k4 i -1 z kondycji, ale jak u mojego Maga pisze +3 na poziom to raz dostał 4 (powinien chyba dostać 7 bo k4 +3 od kondycji), a przy 10 poziomie choćbym nie wiem ile razy wczytywał dotaje 1 punkt. Zmieniałem nawet poziom trudności na łatwy, żeby to sprawdzić, bo w nim przyznawana jest max. ilość punktów, ale wtedy też dostaje 1. A jak zobaczyłem, że u Minsc'a losuje się maksymalnie 3 to już całkowicie mnie rozbroiło :?.

Wiem, że troche zamotałem, ale mam wileką nadzieję, że ktoś mi to wytłumaczy...

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Dosyć dziwne jest to co mówisz. W instrukcji, jest ładnie wytłumaczone co i jak, więc nie rozumiem dlaczego dzieje się tak jak mówisz. Ja tam nigdy nie zwracałem na to uwagi
To może Ekhtelionie Strażniku Białej Wieży przytoczyłbyś mi ten kawałek instrukcji, bo takowej nie posiadam (please ). Tak w ogóle to wzoruje się na 3e AD&D, a BG oparte jest na drugiej, także moje "pojmowanie" może być błędne.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Rincewidzie, Magu Z Niewidocznego Uniwersytetu, ukaże oczym twym fragmenty manuskryptu które znalazłem z pomocą kamratów w mojej wieży. Oto one:

str.52

KOSTKI
Gdy postać awansuje na wyższy poziom, zwiększa się też ilość jej punktów życia. Każda klasa do określeniaswoich punktów życia używa innej kostki, co odzwierciedla jak wytrzymała jest w walce. Na przykłąd wojownik otzrymuje k10, czyli od 1 do 10 PŻ. Z kolei mag od 1-4 PŻ, ponieważ jest słabym wojownikiem.

str.117

KONDYCJA
wartość modyf. PŻ
3 -1
4 -1
5 -1
6 0
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 +1
16 +2
17 +2(+3)
18 +2(+4)
19 +2(+5)
20 +2(+5)
21 +2(+6)
22 +2(+6)
23 +2(+6)
24 +2(+7)
25 +2(+7)

Są jeszcze tabele do konkretnych profesji ale nie jestem pewien czy to jest uwzględnione w grze. Jakkolwiek sprawa wydaje się być dosyć prosta więc nie wiem dlaczego u ciebie wygląda to tak jak opisałeś. W opcjach jest chyba opcja aby zawsze otrzymywac max. PZ na poziom.

Cytat

pisze +3 na poziom to raz dostał 4 (powinien chyba dostać 7 bo k4 +3 od kondycji),


Dlaczego? na kości wypadło 1 i +3 za kondycje daje 4. wszystko sie zgadza. (włącz sobie opcje pokazywania rzutów)

Cytat

a przy 10 poziomie choćbym nie wiem ile razy wczytywał dotaje 1 punkt.


Moze o prostu nie masz farta ?
Hehe. Wielkie dzięki Ekhtelionie za zainteresowanie się tematem i pomoc. Premie z kondycji rzeczywiście wyglądają inaczej niż myślałem, ale nie na tym ten problem polega. Poszukałem trochę na innych forach i znalazłem. Otóż od 10 poziomu punkty życia przyznawane są następująco:
- zbrojni +3
- magowie +1
- reszta klas (złodzieje itd.) +2
Nie zależy to ani od kondycji, ani od niczego innego. Trochę to dziwne rozwiązanie, ale mamy zagadkę wyjaśnioną. A jeśli chodzi o samą Aerie, to dostała +3, bo awansowała jako kapłan (zbrojny). Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Ps. Gustowny avatarek

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Coś mi sie zdaje że nie tylko do 10 poziomu (mam druidke na 12 i tez dostała +1 PZ)
Jak tak będzie do końca to trochę psuje mi wizje gry
To się nazywa czytanie ze zrozumieniem, nie ? Przecież wyraźnie napisanałem, że OD 10 poziomu. Ale mimo wszytko jako druid powinna dostać +2. No, chyba że awansowała w klasie maga.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Ile powinien mieć paladyn na 7 poziomie PZ? 50 bez eq styknie? Bo kuzyn ma problem, a nie ma neta
Zależy od Kondycji i rzutów na dodatkowe pkt. życia przy zdobywaniu poziomu.
Ale czy tyle jest ok? Bo że zależy wiem, ale on chciałby wiedzieć o tym czy wystarczy mu tyle czy poprostu za mało ma
Osobiście to nie mam pojęcia, gdyż ja zawsze gram Magiem, ale myślę że ilość pkt. życia na 7 poziomie to ok. 50-60. Więc chyba nie jest źle.
Dobra dzięki... Temat do usunięcia
zakładając że ma kondycję 18 to kość wynosi 1k12, może mieć nawet 84 punktów życia
Jemu gorzej wyrzuciło no ale co tam
a nie było tu już podobnego tematu???

Faktycznie, masz racje i dobrą pamięć Połączyłem oba i zamykam, bo już chyba wszystko zostało wyjaśnione - Tokar.
← Baldur's Gate
Wczytywanie...