[NWN1] Zaklęcia Łowcy i Zwierzęcy Towarzysze

Gram Łowcą, mam 8 poziom, lecz nadal nie mogę rzucać zaklęć... Co muszę zrobić, żeby czarować? I jeszcze jedno pytanie - jeśli mój zwierzęcy towarzysz zginie, co trzeba zrobić, aby go przyzwać ponownie? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Łowca może rzucać czary gdzieś chyba od 3 poziomu. Uczy się on ich sam, tak więc wystarczy że wejdziesz do menu zaklęć (tam gdzie druid czy też kapłan wybierają swoje zapamiętane zaklęcia) i wybierasz czary które chcesz by twój łowca pamiętał, potem odpoczynek i możesz już czarować

Gdy wezwiesz towarzysza to tak jak byś rzucał czar, że możesz go rzucić raz, i po wypoczynku możesz rzucić następny raz, z tym że wtedy twój towarzysz znika (zostaje odesłany), gdy zginie to tak jak w wypadku odesłania go, wystarczy odpoczynek, a zaklęcie przyzwania towarzysza, naładuje się i można go wezwać ponownie

Przynajmniej u mnie tak było

Odpowiedz
Ja mam pytanie odnośnie pozimów bo kiedy zdobywam wyzszy poziom i wybieram atuty typu potęzny atak czy precyzyje trafienie to w walce nie moge tego wogole uzyc co jest grane ?? A i jescze jedno poniewaz nie znam dokładnie zasad D&D i nie wiem czy lepiej walczyc mieczem dwuręcznym +1 czy dwoma długimi mieczami. Hehe i kolejne pytanko znalazłem broń miecz obustronny czy jakos i bylo napisane ze tylko łowcy mogą go uzywac a po zidentyfikowaniu dalej nie mogłem go uzywac ... to by bylo na tyle ;]
Odpowiedz
Atuty typu potężny atak trzeba włączyć ręcznie- najlepiej dać do paska skrótów. Co do mieczów to najlepiej wybierz jeden rodzaj którym będziesz walczyć i w tym kierunku wybieraj atuty. Mieczem dwuręcznym +1 możesz walczyć bez żadnych zastrzeżeń, ale jeśli chodzi o walkę dwoma broniami (prawie zawsze tak siekałam ) to powinieneś zainwestować w to kilka atutów(walka dwoma broniami, ulepszona walka dwoma broniami itp). Sprawa miecza obustronnego dotyczy kolejnego atutu- broń egzotyczna, który pozwala używać innych rodzajów broni. Mam nadzieje, że pomogłam .
Odpowiedz
Tak bardzo ;] Tylko jezeli walczyc dwoma broniami to jakimi mieczami najlepiej ?? Bo miecz oburęczny nie pasuje do łowcy i jest wiieeeelki (mam hopla na punkcie łowcy bo strasznie lubie przygody Drizzta) mam nadzieje ze łatwiej bedzie Ci zrozumiec czemu tak chce dobrze wszystko wiedziec
Odpowiedz
Proponuje walkę dwoma długimi mieczami, bo o ile dobrze pamiętam długie miecze +1 w pierwszym rozdziale można znaleźć nawet dwa, co daje 2 astralne ostrza jeśli masz 2 diamenty. W 3 rozdziale ulepszasz je jeszcze raz i jest luksus. Jeśli w pierwszym rozdziale nie ma 2 mieczy +1 to na pewno znajdzie się jeszcze jakiś inny po drodze(dawno nie gralam więc nie pamiętam dokladnie).
Drugim wariantem są krótkie miecze- również miłe rozwiązanie, tym bardziej że pod koniec podstawki znajdujesz dwa cudne okazy.
Tyle, że dla łowcy odpowiedniejsza jest pierwsza pozycja drugą możesz wypróbować jak będziesz grał łotrzykiem .
Odpowiedz
A potężny atak to automatycznie się uruchamia podczas walki? juz nie kumam bo kiedy sam go włączam i naciskam strzałkę do przodu i zrobię krok to sam się wyłącza (?)
Odpowiedz
Możliwe, że włącza się automatycznie. Na pewno uda ci się to jakoś rozkminić, bo ja się już gubię niestety (do tego ta moja skleroza ).
Odpowiedz
Co do wyłączania się atutów bojowych to jest tak: Po wybraniu trybu (np. Potężny Atak) następną akcją musi być rozkaz ataku. Przemieszczenie się wyłącza atut.
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Zaklęcia Łowcy i Zwierzęcy Towarzysze - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...