[BGII] Posiadłości w Baldur's Gate II

Chciałbym w tym temacie podsumować [w miarę możliwości oczywiście] wszystkie miejsca jakie można „nabyć” w Baldur's Gate II. Z tego co wiem to sprawa ma się następująco jeśli chodzi o te profesje:

Mag  -	Kula Sfer<br />
<br />
Wojownik	-	Twierdza die'Arneast  <br />
<br />
Łowca  -	Chatka na wzgórzach Umar


Jak się to prezentuje w przypadku np. Łotrzyka - można mieć własną gildię – fajnie by było :]
Jak wygląda sprawa innych profesji w tej materii ?
Odpowiedz
http://crpg.4ju.biz/articles.php?id=26 :wink:
Tam są wszysttkie opisane. A ogólnie:
Twierdza Kapłana - Pokój w świątyni Lathandera
Twierdza Druida - Gaj Druidów
Twierdza Barda - Teatr Barda
Twierdza Złodzieja - Gilda Mae'Vara
Twierdza Maga - Kula Sfer
Twierdza Paladyna - Służba dla Zakonu Promiennego Serca
Twierdza Łowcy - Chatka Łowcy
Twierdza Wojownika - Warownia D'Arnise
Odpowiedz
O... fajnie thx za link szukałem tego na necie i jakoś nie potrafiłem znaleźć ... a miałem to pod samym noskiem :]
Odpowiedz
Tak już skorzystam z tematu czy jak ktoś gra postacią (Dwuklasowcem) to może mieć np. Warownia D'Arnise i Kula Sfer .
No powiedzmy że jest to wojownik Mag tego samego poziomu powiedzmy 20- tego
Odpowiedz
Ja tak gram i niestety dostalem tylko twierdze d'arnise:( Byc moze dlatego ze ta klasa nazywa sie: wojownik/mag i z tego wniosek ze mozna miec tylko jedna twierdze
Odpowiedz
Zainstaluj sobie mod Ease-of-Use i będziesz miał dostępne wszystkie twierdze, niezależnie jaką postacią grasz. Trochę to nieładne, ale w zamian nie musisz grać dwadzieścia razy, żeby sprawdzić wszelkie questy.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
w/M czy W/Z/M może mieć wszystkie klasowe twierdze, trzeba jednak wykonywać zadania w pewnej kolejności, a raczej co ważniejsze, nie wykonywać ich do końca. Poziomy postai nie mają nic do rzeczy.
Odpowiedz
Hawkwood skąd można ściągnąć ten mod Ease-of-Use :?: :?: :?:
Odpowiedz
Mam pytanko dotyczące konkretnie Kuli Sfer. Mianowicie Lavok, czarodziej władający Kulą był nawet niezły, więc wziąłem go sposobem ala Zabójcza Chmura. Gdy gas opadł wszedłem do sali i zaczął bełkotać, że mnie teraz zniszczy, jednak sam leżał juz na ziemi i był "na skraju życia". Chciałem go dobić, ale jest niezniszczalny w tej pozycji . Czy coś zrobiłem źle, czy tak powinno być? Może to wina tego, że nie mam Valygara .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
A jakim cudem wszedłeś do Kuli Sfer bez Valygara? Przecież to jego obecność otwiera całą konstrukcję... Zarżnąłeś biedaka, czy jak... Jest potomkiem Lavoka i stąd ta cała historia. Gdybyś miał Valygara - Lavok rozpocząłby konwersację...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Nie!!! Co ja zrobiłem < ! Otworzyłem Kulę, wyrzuciłem Valygara i wziąłem z powrotem starego towarzysza. Udałem się następnie do otwartej juz Kuli Sfer i uruchomiłem ją. Teraz nie mam żadnego save'a na zewnątrz Kuli . Czy naprawde nie da się nic zrobić? Pomocy ;(!

Trochę głupio to zrobili. Niby mówił, że RAZEM zniszczymy Lavoka, ale skąd mogłem wiedzieć, że bez niego utknę ? Wrrrrr!

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Uuu, Rincewind, chyba będziesz musiał wpisać kod na przeniesienie, chyba że jest jakieś wyjście, ale nie wydaje mi się.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz

Użytkownik Rincewind dnia Apr 28 2005, 04:49 PM napisał

Teraz nie mam żadnego save'a na zewnątrz Kuli . Czy naprawde nie da się nic zrobić? Pomocy ;(!


Strasznie pokombinowałeś... Mi coś takiego w życiu nie przyszłoby do głowy . I zero save'ów na zewnątrz... Chyba faktycznie spróbuj kodami, ale sam problem jest bardzo oryginalny. Gratuluję! :mrgreen:
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz

Użytkownik Hawkwood napisał

Chyba faktycznie spróbuj kodami

Przydałyby się konkrety. Na co to ma niby być kod? Przydałby się na Valygara .

Użytkownik Hawkwood napisał

ale sam problem jest bardzo oryginalny. Gratuluję! :mrgreen:

Heh... Dzieki ;(.

Ps. A może po prostu spróbuje wyjść z Kuli bez tej kwesti tj. wziąźć to serce demona (musiałem zobaczyć w solucji, bo chcę dalej grać! ta gra jest boska ).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Hmmm..., trochę się zakręciłem od Twych problemów cny Rincewindzie ... Czyli zostawiasz Lavoka konającego w sterowni, a sam idziesz po serce demona? Ale to chyba Lavok musi nakierować Kulę z powrotem na Toril. Gadałeś z nim na ten temat? W przeciwnym razie chyba sam nie dasz rady wrócić. Co do kodów, to zawsze możesz wpisać kod na przenosiny do konkretnej lokacji, np. MoveToArea(AR0900) i lądujesz w Dzielnicy Świątyń. Ale to w przypadku, kiedy sam nie dasz rady wydostać się z Kuli Sfer...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Wracając do tego problemu, przestałem przez nego grać . Wydostałem się z Kuli Sfer bez problemu, jednak Lavok dalej leży w środku i nic nie da się z nim zrobić. Nawet obecność Valygara nic nie pomaga. Także wszysko niby jest okey, ale jak zrobić żeby Kula była moją Twierdzą? Chyba właśnie konający mag zablokował tą mozliwość. Teraz zainstalowałem sobie Baldurka bo chciałbym go w końcu przejść. No ale mało mi się uśmiecha kolejna gra od początku. Także tu mam małą prośbę. Jeśli ktokolwiek ma zaistalowanego BG II + ToB, to czy byłby tak uprzejmy i zechciał sprawdzić te moje save'y z tym problemem. Może to tylko u mnie ten błąd się pojawia. Z góry dzięki.

A tak, żeby jeszcze dokładniej pokazac o co mi chodzi, to:





-------------


Ok. Już wiem w czym problem. Jest bug. I od razu ostrzeżenie dla wszystkich.

NIE ATAKUJCIE LAVOKA ZABÓJCZĄ CHMURĄ!!!


Musze zaczynać od nowa... Ech <.



------------

Aaaaaaaaaaaaaa. Problem rozwiązałem :mrgreen:! Jest! Trzeba było użyć konsoli i wpisać kod CLUAConsole:CreateCreature("LAVOK01"). I pojawia się Lavok, który normalnie z nami konwersuje. Hehehe, udało się !

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ja sam miałem TEATR! Ten teatr w którym sztuki odprawiał Haer`dalis. To moim zdaniem najlepsza "twierdza". Możecie wystawiać w nim przedstawienia i otrzymywać premie w zależności od rozegrania przedstawienia.
I'elamshin d'lil Ilythiiri zhah ulu har'luth jal...


Odpowiedz
← Baldur's Gate

Posiadłości w Baldur's Gate II - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...