Pamięć RAM

Miałem 512 ram 533Mhz kingston i kupiłem dzisiaj drugą kość 1024 667Mhz kingston i widzę że nie działa tak jak należy...

Podpiąłem nową kość, włączyłem komputer i zobaczyłem właściwości...mam teraz 1,50gb ram'u, ale kiedy włączam jakąś grę, nie widzę żadnej różnicy...czym to może być spowodowane??

Czy w biosie muszę zmienić z 667Mhz na 533Mhz??
Odpowiedz
Z zasady nie wkłada się pamięci o różnych prędkościach bo jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Procesor w ogóle jest ci w stanie obsłużyć takie prędkości?
Odpowiedz
W serwisie powiedzieli że obsłuży do 3gb...no i w ogóle czytałem że można wsadzić ram o wyższej prędkości(ale nie za dużej)i po prostu zwolni i będzie śmigać...
Odpowiedz
Wiesz co? To pytaj się panów w serwisie bo widzę, ze chyba nie masz bladego pojęcia o całej tej sprawie. I radzę to z dobrego serca, a nie, że nie chce pomóc.
Odpowiedz
No spoko...ale po prostu chciałem się zapytać czy może ktoś nie wie czym jest spowodowane to, że ram jest wykrywany przez komputer, a nie działa jak należy...Czyli jest to wina innych prędkości??
Odpowiedz
Ale może zacznijmy od tego czego ty oczekujesz po tej pamięci? System sam z siebie ją wykrył (np. w zakladce wydajność w menedżerze zadań)? Więcej pamięci powinno poprawić trochę płynność i czasy ładowania ale bez jakichś super fajerwerków.
Odpowiedz
No nie wymagam od niej jakiś nadzwyczajnych rzeczy...ale mając 512 np. Oblivion mi się ścinał na średnich detalach, a dokupując jeszcze 1024(patrząc na wymagania gry) powinien gładko chodzić na wysokich...i chodzi mi tutaj wyłącznie o ram, bo procesor i karta graficzna spełniają zalecane wymagania a nawet są sporo lepsze niż gra wymaga...

Edit: A system wykrył pamięć...w Evereście wykrywa i we właściwościch Mojego komputera zamiast 512 pisze 1,50gb...
Odpowiedz
Zainstaluj sobie jakiś benchmark i przetestuj z kością i bez. Poza tym wbrew pozorom reinstalacja systemu może tez dobrze zrobić.
Odpowiedz
Ale istnieje także możliwość że te 2 kostki nie będą ze sobą działać jak należy??
Odpowiedz
Działać to działają bo zostały wykryte, na pewno nie działają optymalnie. A poza tym to...

...wszystko jest możliwe, ja już takie cuda widziałem z kościami pamięci, że to aż się nie chce wierzyć. Najlepiej jest kupować takie same kości o takich samych parametrów i uruchamiać je w trybie sparowanym.
Odpowiedz
Zauważyłem że taktowanie pamięci w 1 na 3 przypadki jest inne...to ma jakieś znaczenie??
Odpowiedz
Wiesz po samych RAM'ach nie widać wielkich fajerwerków, miałem tak jak Ty Kingstone 512MB 533Mhz i dokupiłem 2x512Mb 533Mhz i wszystko wykryte działa szybko, Gothic 3 z tnącęgo nie do wytrzymania przeskoczył na przycinającego się czasem, ale są 3 zasady montowania kości:

1) Montuje się kości tej samej częstotliwości
2) Montuje się kości tej samej firmy
3) W Duala wkłada się kości o tej samej ilości Mb - działają wydajniej

Więcej nie znaczy lepiej Zapytaj w serwisie, jak nie to może jest możliwość wymiany Twoich RAM na np. 2x512 533Mhz albo coś takiego wtedy nie powinno być problemów

Odpowiedz
Wiem że im więcej nie znaczy lepiej...dlatego właśnie szukałem kingstona, no i chciałem kupić 533 ale nie mieli...i zapewniano mnie że powinno być wszystko git, a jeżeli nie to muszę zmienić szybkość w biosie...tylko że w biosie to ja za często się nie bawię i z tym mogę mieć problem...


Niektórzy pisali też że po kupieniu RAM'u musieli odczekać 2-3 dni żeby wszystko się ustabilizowało...czy to jest prawda??

A 2x512 nie kupię bo mam tylko 2 miejsca na ram...a chciałem mieć więcej niż 1gb(zabezpieczenie na przyszłość)

Chyba że uzbieram więcej kasy i kupie jeszcze jedną kość 1gb 667 i też nie byłoby problemu No ale póki co, poszukam rozwiązania do obecnego problemu
Odpowiedz
A jaką masz płytę główną ??? Możliwe, że Twoja płyta obsługuje np. 333 Mhz i 533 Mhz. A i Kolega Ekhtelion dobrze napisał, że nigdy nie można mieszać pamięci RAM o różnych taktowaniach, bo skończy się na tym, że nie tylko RAM'y padną, ale całą płytę może szlag trafić...
Odpowiedz
← Karczma

Pamięć RAM - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...