Wiersze Enei Korowłosej

Eneo. Chyba musisz dać te ostatnie wiersze jeszcze raz, bo je "wcięło". Ponieważ również "wcięło" mojego posta, to go powtórzę. Czekam na te mroczniejsze wiersze od "Zabijanej" :twisted: .

ps.Nasher-Maugrim. Czyżby podwójna tożsamość :wink:


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Wiesz, spytałem o rektora bo już mi narobiłaś nadzieji na to, że razem studiujemy na UJ...
Byłby to nawet ten sam wydział...
Ale cóż, prysła nadzieja, otrę łzy:-) i powinienem się w końcu zabrać za wersologię. Na szcęście/nieszczęście nie jest to jeszce egzamin tylko zaliczenie na ćwieczeniach z Poetyki.
Masz rację zgroza...
Co do wierszy to nie mogę wypowiadać się za innych, za siebie też nie bardzo więc pozostaje mi przytaknąć:
pisać, nie zastanawiać się:-)
Z prozą sprawa jest o tyle łatwiejsza, że wystarczy tylko uchwycić rytm zdania i poprawianie nie jest już takie denerwujące. Chociaż i tak samo pisanie potrafi być bardzo czasochłonne. Wiem z autopsji. Przez wakacje spędziłem całe przedpołudnie nad opowiadankiemktóre miało może dwie strony A4.
Powodzenia na wersologii.
Odpowiedz
W dalszym ciągu podobają mi się twoje wiersze i mam nadzieje, że będziesz kontynuowała zamieszczanie ich na forum. Chciałbym napisać coś nowego i odkrywczego, ale niestety potrafię jedynie mnożyć kolejne komplementy pod twoim adresem.
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
Dziękuję Medivh, sama nie zauważyłam tego nawet. Powtórnie napisałam te dwa wiersze, które wcieło i... niestety znowu nastąpiła przerwa w moixh odwiedzinach na forum. Wirusy kochają mój komputer miłością zaborczą i to bardzo.
Co do wersologii: jest łatwiejsza niz myślałam, ale i tak nie zamierzam w najbliższym czasie stosować sie do jej prawideł. Jeśli chodzi zaś o prozę, to rzeczywiście jest pracochłonna.
Zamieszczam wiersz, który jest jednym z mroczniejszym (wedle życzenia Medivh), ale ostrzegam jest długi, a napisałam go dość dawno. Co ja będę sie rozpisywać- przeczytajcie i ocencie sami.
"Zło jest niezrozumieniem dobra" L. Tołstoj
Odpowiedz

Cytat

Zamieszczam wiersz, który jest jednym z mroczniejszym (wedle życzenia Medivh)


Dziękuję

Taaak. Ten wiersz jest rzeczywiście mroczniejszy, a zarazem lepszy dla mnie PISZ DALEJ.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Cóż ja mogę napisać. Powtórzę jeszcze raz, że krytykiem nie jestem. Nie mam też zamiaru liczyć zestrojów akcentowych, sylab i innych rzeczy o których powstaje cała masa prac magisterskich.
Podoba mi się. Zwłaszcza "Sen w krysztale zaklęty". Po prostu pisz dalej.
Odpowiedz

Cytat

"Sen w krysztale zaklęty"
Niech na powiek nieb
Tańczy anioł złotostopy,
Niech na harfie rzęs
Gra nimfa srebrnopalca,
Niech na szeptu wietrze
Leci słowo tęczowe,
Niech na rzece promieni
Płynie statek lipowy.
Niech sen trwa...


Jedwabisty ten wiersz - czuję to przez skórę... Czy to nie obrzydliwe - próba analizy tego typu marzeń na jawie poprzez sformułowanie: "co podmiot liryczny chciał przez to powiedzieć..."?
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Moje najserdeczniejsze pozdrowienia! Pisz, Eneo, pisz...
Piszesz "latwo i lekko" - tak bym to okreslil prostacko, bo innych slow nie znajduje. Bardzo obrazowe wiersze, latwo docierajace do odbiorcy. Jest pare prawdziwych PE-RE-LEK:

Cytat

...Niech na harfie rzęs 
Gra nimfa srebrnopalca...
...ach Wenus, Eos różanopalca, Jutrzenka mi sie kojarzy...

Cytat

...Milczy ustami martwymi, oczy tylko krzyczą: 
"Śmierć nie ma władzy nade mną!" 
[Śmiech] przepełniony szaleństwem / jak czara goryczą...
8-6-8-(8/7)-6
czuje rytm & swietne zestawienie rymow - to bardzo przemawia, poteguje efekt IMHO(1)

Cytat

Jestem studnią bez wody...
Bardzo ladny symbol. Przepiekny. Nie wiem czy wiesz jak bardzo Puste naczynia sa takim wzglednie jednoznacznym odniesieniem do uczuc. Jest nawet taki fajny test psychologiczny... ale to gdzies na off-topicu .
Zaklinam Cie! Pisz, Eneo, pisz...

(1) IMHO - jak napisal Medivh nizej, In My Humble Opinion = [pol] moim skromnym zdaniem
..................................CETERVM CENSEO CARTHAGINEM DELENDAM ESSE
Odpowiedz
Ale ze mnie gapa :oops: Wcieło 4 wiersze a ja ponownie wpisałam tylko 2. Ale juz wszystko jest w porządku (oby). "Zabijana" i "Kopciuszek" powróciły, a wraz z nimi nowy utwór "Szarzy"
Ankai- dobrze ci się kojarzy :wink: Hmmm a co to jest efekt IMHO? Pisać nadal będę, bo inaczej sie nie da- wena sie dobija do drzwi mojej duszy. :wink:
Hawkwood- Jedwabisty?- To chyba dobrze? A podmiot liryczny nie wie, co chcial powiedzieć :wink:
"Zło jest niezrozumieniem dobra" L. Tołstoj
Odpowiedz

Cytat

to bardzo przemawia, poteguje efekt IMHO


IMHO to znaczy In My Humble Opinion (mam nadzieję, że dobrze napisałem ). Czyli ankai chodziło o to, że w Jego zdaniem to potęguje efekt.

A ten nowy wiersz jest taki ponury, smutny. Wydaje się jakby opowiadał o kimś, kto jest znudzony życiem. Ale jest fajny


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
"Sen w krysztale zaklęty" bordzo podobają mi się epitety.
"Szarzy" troche dołujące, mam nadzieję, że w ten sposób tylko odreagowujesz rzeczywiste wydarzenia:-)
Odpowiedz
Wróciłam! Tęskniliście? Pewnie mieliscie nadzieje, ze pochłoneła mnie bezzdenna pustka nicości. Niestety przyczyna mojej nieobecności jest o wiele bardziej prozaiczna, a właściwie przyczyny są dwie. Ferie i tygodniowa choroba mojego brata. Skutek? Ponad 3 tygodnie bez komputera. :cry: No nic to, jakoś przeżyłam. Tyle tytułem wstępu i wyjaśnienia.
Dziękuję za wyjaśnienie zagadki owego efektu IMHO - człowiek całe życie sie uczy.
"Szarzy", tak jak i większość moich wierszy są rodzajem reakcji na zdarzenia rzeczywiste, reakcji niekoniecznie adekwatnej nawiasem mówiąc.
Dzisiaj 2 utwory, ale długie: "Żart" i "Poraniona". Drugi tytuł mi sie nie podoba. Moze jakieś sugestie?
"Zło jest niezrozumieniem dobra" L. Tołstoj
Odpowiedz
Droga Eneo, dostajesz 10 pkt. na konto w gildii. A pozatym to wiersze są debeściackie.
Odpowiedz
Będę się powtarzał znowu niestety... Podoba mi się to, co piszesz Eneo. Nie myślałaś kiedyś o wydaniu własnego tomiku poezji? Nie sądzę, aby poziom Twoich wierszy różnił się od obecnie propagowanych i podziwianych. I jeszcze jedno - w "Poranionej" czuć przez skórę, że pisała to kobieta...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
← Fan Works

Wiersze Enei Korowłosej - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...