[IWD2] 1k2 [Problem]

Witam.
Jestem wielkim fanem icewind dale 1 i 2.
Od dawna intryguje mnie co znaczy 1k2, 2k10 itd. w opisie broni?
Jeśli ktoś potrafi mi to wytłumaczyć to baaardzo prosze..
O odpowiedź prosze w tym temacie lub na gadu-gadu
gg: 5770772
Odpowiedz
Określa to np. atak broni.

1k6 to 1 rzut kością o sześciu ściankach - czyli broń może zadań od 1 do 6 obrażeń.

2k10 to 2 rzuty kością o 10 ściankach - czyli broń może zadać od 2 do 20 obrażeń.

Poprawcie mnie jeśli się mylę (na D&D za bardzo się nie znam), ale na 99% to jest właśnie tak.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Trafiłeś doskonale.
Oczywiście do tego K10, k6 moga dochodzić dodatowe obrażenia np: +1 co umozliwia ranienie potężniejszych potworów.
Odpowiedz
1k6 i tym podobne to obrażenia jakie zadaje twoja broń,czyli 1k6 to jeden rzut kością o sześciu ścianach,a więc obrażenia 1-6.jak 2k4 to dwa rzuty kostką o czterech ścianach,czyli obr.2-8,a te dodatkowe obrażenia np.+3 to dodaje się do obrażeń,czyli np. przy 1k6 +3 obrazenia będą wynosić 4-9.



A poza tym gdzieś na tym forum ktoś o to pytał.
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz
mnie też to intrygowało na początku oczywiście ale potem zrozumiałem że to są obrażenia
Odpowiedz
przecież to są po prostu zasady D&D... -.-


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz
← Icewind Dale

1k2 [Problem] - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...