[Diablo] HEX?

Prawdemówiąc to z piratem (jak jeszcze nie maiłem oryginała...) też miałem podobny problem. Ale po zabiciu diabołka nie otwierał mi się portal do 5 aktu, tylko lądowałem w Obozowisku Łotrzyc... Wk... sie nieziemsko, a gra działała bez zarzutu. Pomógł mi znajomy haker, gadał coś o nieprawidłowych hexach, pobawił się kalkulatorem, i... wszystko działało jak trzeba! Może tobie też to pomoże? Jak nie, to sam nie wiem.

[Dodano po chwili]

Cholera! Nacisnąłem nie to co rzeba! Sorki... Kurde. Al e ten temat też wymaga omówień... Choćby dla początkujących graczy, którzy lubią kombinować z umiejętnościami w troche nie wyrafinowany sposób... Tj. fajnie jest umieć coś, co nie jest dane wiedzieć większej liczbie ludzi... Ale dałem plamy. A zna się ktoś tak wogule na tych hexach? Da się tym tworzyć nowe przedmioty czy cuś?
Jest taka chwila, że jest coś , czego nieda się zrobić...
Ale w końcu przyjdzie ktoś taki, który nie wie że się nieda,
i on właśnie to robi...
Odpowiedz
Kup oryginał i wszystko będzie działało bez zarzutu. To radzę każdemu bo gra jest teraz banalnie tania (może to i źle bo dużo noobów jest).
Co do tworzenia przedmiotów to jest do tego aż nazbyt dużo programów. Wszystko co do diabełka to na http://diablo.phx.pl/
Odpowiedz
Rozumiem, że jest to temat - wypadek. Mam nieprzepartą chęć skasowania go, no chyba, że ładnie wyedytujesz pierwszego posta tak, że będzie jasno i czytelnie wynikać o czym ma być dyskusja .

PS. Mamy na forum słownik, co zobowiązuje do klikania w "sprawdź pisownię" i poprawiania błędów .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Chyba chodzi o grzebanie w trybie szesnastkowaym przy edytowaniu przedmiotów, postaci itd. Chyba...
Odpowiedz
O to mu chodziło... Chociaż ja i tak twierdzę ze byle edytor typu Jamelia czy cokolwiek innego jest lepsze niż ślęczenie nad cyferkami. Sądzę ze temat do zamknięcia bo nie wiem co jeszcze można powiedzieć.
Odpowiedz
Wiem już. Nauczyłem się w szkole. Jest to system szesnastkowy (tzw. hexadecymatralny). My na ogół korzystamy z układu dziesiątkowego (decymetralny) tzn. że mamy 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 no nie? A w hex prezentuje się to tak:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F. Czyli nasze 10 to na hexach A. Nasze 15 to na hexach E. Kupa liczenia. Systemy liczbowe możemy tworzyć sami, na przykład trójkowy, sto pięćdziesięcio piątkowy (ale to już wyższa szkoła.
A propo Diablo i Hexów.
Chodzi o to, że można za pomocą edytora hexów (którego można bezkarnie ściągnąć) można tak ulepszyć swoją postać, że wszystko będzie wyglądało normalnie, ale nie do końca - siły na początku będzie się miało 20, ale w rzeczywistości będzie gra odzczytywało to jako np. 8000 jeżeli z prostej literki 2 zrobimy A.
Sztuka polega na tym, aby wiedzieć gdzie to zrobić, bo przez przypadek taka dolegliwość może przydarzyć się jakiemuś potworowi (np. skoczkowi który dostanie milion do obrony albo szybkości ataku).
Sam dla zabawy zacząłem się tym bawić i raz trafiłem, metodą prób i błędów, na zwiększenie max życia - dopiero w 3 akcie na hell udało im się posłać mnie do piachu, mimo że bili mnie w czterech z bossem. Co ciekawe na pasku miałem tylko jakieś 500 hp (czarka).
Miłej zabawy (a raczej stalowych nerwów ) z szesnastkami.
Jest taka chwila, że jest coś , czego nieda się zrobić...
Ale w końcu przyjdzie ktoś taki, który nie wie że się nieda,
i on właśnie to robi...
Odpowiedz
nie lubie systemu 16stkowego z przeliczeń w nim miałem 3 jakimś cudem ale fajne jest to że nie tylko można go do edytowania gier używać ale także programów ...
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
My na ogół posługujemy się systemem 10 (tzw decymetralnym)
Istnieje nieskończenie wiele systemów liczbowych, baa, a nawet możemy stworzyć sobie swó własny - nieekoniecznie cyframi arabskimi ale także rzymskimi czy cyrylicą jakąś...
W każdym razie ciekawa zabawa.
Jest taka chwila, że jest coś , czego nieda się zrobić...
Ale w końcu przyjdzie ktoś taki, który nie wie że się nieda,
i on właśnie to robi...
Odpowiedz
Już miałem poprzednio napisać. Nie system decymetralny tylko decymalny, nie hexadecymetralny tylko hexadecymalny.
Odpowiedz
← Inne cRPGi

HEX? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...