[BGII] Romanse

czyli:
po zabiciu Yaga-shury

[Dodano po chwili]

czyli dokladnie: po zabiciu Yaga-shury
Sam to przrechodzilem i tez czekalem dlugo i nawet nadzieje stracilem a tu nagle...
Romans z Viconą jest najlepszy z wszystkich!
Odpowiedz

Użytkownik Yale'mallis dnia czw, 23 sie 2007 - 17:11 napisał

Najlepszy romans to romans z Viconią. Aerie jest wg mnie dużo słabsza, nawet od Jaheiry.


Nie bluźnij synu... Romanse z Vicky i Aerie stawiam na pierwszym miejscu, następnie długo, długo nic i Jaheira... . Jeśli chodzi o dwie pierwsze laski, to różnica jest w zasadzie jedna:

a) Aerie dla zwolenników happy endu;
b) Vicky dla miłośników gorzkich i mrocznych zakończeń.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Ja jestem raczej a) i Aerie lubię, ale rozmowy z nią są dosyć denerwujące, dlatego ten romans mi nie podchodzi.

Odpowiedz
mi się wydaje że romans z Jaherią jest najbardziej dojrzałym romansem...z Voconią najbardziej egzotycznym..(wrooffff)a za Arie...cóż...dla amatorów prawie skrzydlatych elfów;)
Odpowiedz
chciałem zobaczyć romans z jaherią ale mam juz 5 rozdział i jaheira dalej się nie odzywa tzn raz przy khalidzie i gdy miała zły sen oraz przy sprawie z harfiarzami sypiając z faere nie była urażona jeśli ktoś wie bo może coś zjebałem
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz

Użytkownik Zeal dnia wto, 16 paź 2007 - 18:07 napisał

chciałem zobaczyć romans z jaherią ale mam juz 5 rozdział i jaheira dalej się nie odzywa tzn raz przy khalidzie i gdy miała zły sen oraz przy sprawie z harfiarzami sypiając z faere nie była urażona jeśli ktoś wie bo może coś zjebałem

[post="88542"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Może wybrałeś złe opcje dialogowe, albo masz romans z kim innym ? Jak masz Aerie to będziesz musiał wybierać. W razie czego wpisz w konsoli:

CLUAConsole:AdvanceRealTime(50000)
Dzięki temu przyspieszasz czas, a więc i dialogi - każdorazowe wstukanie powinno wymusić dialog. Jeśli tak się nie dzieje próbuj odpoczywać lub poczekaj chwilę. Może romans się dzięki temu szybciej rozwinie. Pamiętaj, że musisz też wykonać na początku gry quest z Harfiarzami - inaczej romans nawet się nie zacznie.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
mam tylko jaheire quest z harfiarzami doprowadziłem do końca
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
Więc gdy was zaatakowali w nocy odparłeś, że oddasz wszystko byle tylko nie skrzywdzili Jaheiry. Gdy pojawia się jej mentor z Harfiarzy byłeś przeciwny walce. Potem rozmowy - bądź wyrozumiały. Potem Jaheira odchodzi - oczywiście idziesz po nią do Doków i w spokoju znosisz jej wyrzuty. Potem proponuje wspólną noc - możesz się zgodzić. Romans trwa też w ToB. Jak nie ma dialogów to skorzystaj z konsoli jak dla kodów. I oczywiście nie sypiaj z Phaere w Podmroku - ale to dla każdego romansu z kobietą chyba oczywiste.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
chyba że masz moda...ale raczej nie polecam w podmroku zabaw z drowka...aha na końcu romansu dostajemy całkiem sympatyczny przedmiot
Odpowiedz
wiem co źle zrobiłem nie byłem wyrozumiały ani przeciwny walce:P cholera;d
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
Witam.
Gram właśnie w BG II i nadchodzi ostatni moment kiedy jeszcze mogę złamać swoją postać na maga, w nadzieji, że chociaż w TB możliwe będzie osiągniecie wystarczającej ilości doświadczenia do odzyskania poprzednich zdolności. Mam w twierdzy schowane masę zwojów na tą okoliczność. Z oczywistych powodów chcę na czas nauczenia się ich wyrzucić wszystkich z drużyny. Ale pozostaje problem - czy jak Aerie opuszczę i zaraz później wrócę po nią do cyrku to romans będzie kontynuowany? Czy obrazi się, i więcej nie odezwie?
I problem niezwiązany z romansem - czy jak kogoś wyrzucę i przyjmę znowu - będzie miał cały sprzęt który posiadał?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Czy mam się poważnie obawiać porwania wybranki przez Bohdi czy po wykonaniu tych zadań mona ją "odzyskać"?
Odpowiedz
To zależy od romansu, bo jak wybierzesz Jaheirę a nie Aerie to ta się obrazi i koniec romansu. Co do Viconii - zależy od etapu romansu, ale im dalej tym lepiej nie wywalać potencjalnej ukochanej.
Tak, sprzęt będzie miał, ale lepiej go zabrać tej osobie przed usunięciem.

Była chyba już na to odpowiedź. Bodhi porywa i zamienia w wampira, ale wystarczy mieć ciało i serce Bodhi i udać się na Wzgórza Umar - do świątyni. Wskrzeszasz ukochaną osobę i ta jest dodatkowo wdzięczna za ratunek
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedź, pytanie powtórzyłem, bo w tym temacie odpowiedzi nie znalazłem, a całego forum nie przeglądnąłem a przeszukałem jedynie pod kątem możliwości wyrzucenia Aerie z drużyny.

Jeśli mogę się jeszcze upewnić

Cytat

To zależy od romansu, bo jak wybierzesz Jaheirę a nie Aerie to ta się obrazi i koniec romansu.

Już dość "dawno" wybrałem Aerie - to znaczy, że mogę ją bezpiecznie z drużyny wydalać, a jak z powrotem ja przyjmę będzie między nami wszystko w porządku? Gdybym był przed wyborem to tego nie można by było zrobić? Pytam tak z ciekawości - bo to już za mną. Zanim wybrałem Aerię, kiedy chciałem raz Jaheirę na chwilę z drużyny usunąć, usłyszałem od niej, ze gdy to zrobię, to już nic nie będzie między nami jak dawniej, dlatego też i tym razem podejrzewałem, że może być pewnie niebezpieczeństwo.
Odpowiedz
W ToB nawet można zrobić tak, że się ją zostawia - wtedy jest dialog, że wrócimy po nią i niech się nie martwi. W SoA jej nie zostawiaj, bo to nie koniec romansu i ścieżki dialogowe ciągną się aż do finału.

Co do Jaheiry - mówisz w pewnym momencie, że wolisz Aerie i Jaheira siedzi cicho. Potem możesz ją odesłać, choć marudzi o zemście na Khalidzie itp itd. Mówi Ci, że nie będzie tak jak było, bo byliście przyjaciółmi - siłą rzeczy nie powinniście się rozdzielać.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
a moze ktos napisze wszyskie romanse jakie sa i jak powinny sie ukladac z:
Jaheira
Viconia
Aerie

Bo z Jaheira i Viconia nie mialem romasnu iech ktos napisze czemu niec nie mowia. Lub jak to zrobic zeby zaczely sie do mnie odzywac. Albo kiedy beda
Bo aerie to najlepiej zbajerowac. ale jak ktos by nie wiedzial to dodatkowo mozna tu napisac. Np Aerie nie bedzie romansowacz pół-orkiem bo nim bylem i guzik
Ale bardziej mi zalezy na dwoch wyzej wymienionych postaciach. Mozecie pomoc? Z gory dzieki
Odpowiedz
Chciałem aby mój wojowniczy gnom-kensai popełnił płomienny romans z Jaheirą, ale nagle pojawiła się Aeri ze swoimi opcjami dialogowymi i wszystko popsuła. I mimo, że stosunkowo szybko jej powiedziałem, iż z gnomem dzieci mieć nie będzie, to Jaheira nie chciała już o tym rozmawiać. W ten sposób, choć dwie miały na gnoma ochotę, to romansu on nie zaznał. To był chyba bug, bo nie wierze, iż tak przewidzieli twórcy.
Odpowiedz
W Baldury nie miałam okazji grać, ale czy przypadkiem w BG podczas romansowania z konkretną postacią nie ma ograniczeń rasowych...?
Odpowiedz
Z tego co pamiętam to chyba Viconia tylko ma...ale moge się mylić.. Wow...Atis...w baldura nie grałaś??? trzeba to koniecznie nadrobić..
Odpowiedz
Zgadzam się z LIREAL'em. Baldur to klasyka i dostaje ode mnie znak jakości

Ograniczenia rasowe, rzeczywiście było coś takiego.
Viconia - elfa nie zechce, to pewne. Ale półelfa już tak, podobnie jak człowieka. Jak jest z innymi, nie wiem.
Aerie - na pewno nie lubi półorków, a z innymi rasami nie powinno być problemu.
Jaheira - jest niewybredna i pójdzie każdym. Jak dla mnie to taka nagroda pocieszenia, bo romans z nią jest dosyć nieciekawy, no i generalnie nie przepadam za tą postacią. Trzeba tylko pamiętać że trzeba ją mieć przez cały czas w drużynie, inaczej romans się skończy.[ale to chyba akurat dotyczy wszystkich romansów]
[font=\"Times New Roman\"]Jeśli chcesz się przysłużyć rozwojowi nauki, [color=\"#FFD700\"]kliknij tu.[/font][/color]
[dla dobra mojej pracy magisterskiej, proszę Cię, chciej \"\"]




I Am A: Lawful Neutral Human Monk (3rd Level)


[font=\"Comic Sans MS\"]\"If you want happiness for a week, go on a vacation.
If you want happiness for a month, get married.
If you want happiness for a year,... inherit wealth.
If you want happiness for a lifetime, learn to love what you do.\"
[/font]
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Romanse - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...