[BGII] Drizzt w BG II?

Mam taki mały problem. Nie mam BG II więc chcę zapytać was posiadaczy.

Czytam sobie TipsoManiaka (CDA dało to jako dodatek do setnego numeru) i natknęłam się na kody do BG II. Myślę "dobra, skoro to dobry eRPG to poczytam". Przeczytałam parę i widzę opis pewnego chit'a "Przyzywa Drizzit'a Do'Urdena, który walczy w twojej obronie". Czy to prawda, że Drizzit występuje w BG II, czy to jakiś trick programistów, jak w przypadku "Warcraft'a: TFT" gdzie był Hydralisik ze "Starcraft'a"?
Odpowiedz
Atis - ten kod o przyzwaniu drowa odnosi się raczej do BG, a nie do BG2. Ale sam Drizzt faktycznie występuje w BG2. Możesz go spotkać po wyjściu z Podmroku, kiedy szukasz sojuszników w walce z Bodhi. Kiedy wędrujesz do Athkatli - spotkasz Drizzta i jego kompanię - możesz wtedy poprosić o pomoc w eksterminacji wampirów.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Ale Baldur's Gate 2 nie można wziąść od niego jego słynnej broni pałasza +5 i to jest ten ból z tego co pamiętam :cry:
Odpowiedz
Drizzt pojawia sie w obu czesciach BG. W pierwszej jest sam, a w drugiej wraz z reszta swojej fantastycznej kompanii. Oczywiscie w obu czesciach mozna go zabic. Tak swoja droga to on i ta jego smieszna drozynka sa mocno przereklamowani, moj mag w pojedynke zniszczyl ich bez wiekszego problemu. No ale tak to jest jak sie zbierze jaksa banda amatorow, ktorym wydaje sie, ze sa bohaterami...
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
Aha. Oki. Dzięki. Nie chcę umrzeć w niewiedzy!
Odpowiedz
Hahaha. Od razu przypomniał mi się ten quest z Drizzit'em w BG 1. Koleś prosi moją drużynę (4 osoby na 3-4 poziomie), żeby mu pomóc "rozprawić się" z grupą gnoli. Aż mnie wryło. Koleś idzie jak terminator, sieka wszystkich jednym ciosem, a na koniec podchodzi do mnie i.... (ja już trzęsę gaciami ) dziękuje mi . po prostu poezja.

Ps. Co zostawia Drizzit w obudwu częściach, bo nawet nie próbowałem go atakować ?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Hmmm...., chyba kolczugę i sejmitary? Nie wiem dokładnie, bo też nigdy go nie zabiłem.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
No bo jak można zabić takiego kochanego Drizzit'ka. No jak? Przecież to po prostu zbrodnia.
Odpowiedz
Zgadzam sie całkowicie z Atis. Sama nigdy go nie zabiłam, ale raz zginął podczas walki z Bodhi- i o ile pamiętam nie zostało po nim nic ciekawego ( kolczuga i dwa sejmitary) a i to zabrał mi jakiś facet. Ale przyznacie, ze rozmowa z nimi była ciekawa i troche hmm zabawna: różowy młot bojowy- ależ ja sie z tego śmiałam.
"Zło jest niezrozumieniem dobra" L. Tołstoj
Odpowiedz
Zaraz, zaraz... już sobie przypominam - "czy nie widzieliście gdzieś, no tego..., eee..., rózowego młota bojowego?" Kapitalny tekst! Szkoda, że Drizzta było tak mało w całej sadze BG - praktyccznie tylko dwa spotkania i tyle. Natomiast jeśli macie w BG2 zainstalowany mod Soulafeina - wówczas po wyjściu z Podmroku i spotkania z drużyną Drizzta obaj panowie rozmawiają sobie dosyć długo i ciekawie o różnych drowowskich sprawach...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Osobiście uważam, że Drizzid pojawia się za często w sadze BG. Jest w części drugiej mimo, że ginie w pierwszej. Chyba będzie trzeba napisać do Salvatora aby zakończył losy swojego bohatera Chociaż rzeczywiście rozmowa w części drugiej jest świetna, najbardziej podobał mi się fragment: "Otchłań? Byłem tam, przereklamowane miejsce." A co do spóścizny po mrocznym łowcy w części pierwszej to niedługo wam powiem, muszę telko znaleźć tego przeklętego, nożouchego :twisted:
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
A może mi ktoś wypisać WSZYSTKIE teksty Drizzit'a? Co prawda czytalam jedno opowiadanka z nim, ale był jeszcze wtedy dzieciakiem. Bardzo go poliubiłam
Odpowiedz
Drizzt to mój ulubiony bohater z Zapomnianych Krain... "Trylogia Mrocznego Elfa", "Trylogia Doliny Lodowego Wichru", "Trylogia Klingi Łowcy".
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
A ja coś pamiętam, ze poza sejmitarami chyba jakąś figurke pantery miał. Ale co ona robiła to nie pamietam... Walczyć nawet z nim nie próbowałem. Po tym jak rozwalał wszystkich i wszystko jednym uderzeniem stwierdziłem, że sobie odpuszcze.
Odpowiedz
A kto to wogole jest ten Drizzit? Bo z tego co wyczytalem to chyba z innej gry pochodzi...
Odpowiedz

Cytat

A kto to wogole jest ten Drizzit? Bo z tego co wyczytalem to chyba z innej gry pochodzi...


Najpopularniejsza postać Forgotten Realms. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć o nim, to zwróć uwagę na mój post w dziale "ulubiony bohater".
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Drizzt do'Urden to drow z takiego miasta z dluga nazwa na M.. Mezzobraten czy jakos tak podobnie No i mniej wiecej o to chodzi ze sie zbuntowal przeciwko Lloth (pajecz krolowa) i wyszed z podmroku na powiezchnie. To jest dokladnie opisane w trylogi mrocznego elfa
To pay the price of being hell bound...
Odpowiedz

Cytat

Drizzt do'Urden to drow z takiego miasta z dluga nazwa na M.. Mezzobraten czy jakos tak podobnie


Menzoberranzan :wink: . I tak gwoli przypomnienia - z tego samego miasta pochodzi również Viconia de Vir.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz

Cytat

Osobiście uważam, że Drizzid pojawia się za często w sadze BG. Jest w części drugiej mimo, że ginie w pierwszej. Chyba będzie trzeba napisać do Salvatora aby zakończył losy swojego bohatera Chociaż rzeczywiście rozmowa w części drugiej jest świetna, najbardziej podobał mi się fragment: "Otchłań? Byłem tam, przereklamowane miejsce." A co do spóścizny po mrocznym łowcy w części pierwszej to niedługo wam powiem, muszę telko znaleźć tego przeklętego, nożouchego  :twisted:


Podczas rozwowy z tym kolesiem można go zapytać czy go ptzypadkiem nie zabiliśmy u wrót baldura osobiście tego nie próbowałem bo był dość niezły jako mięso armatnie dla wampirów
Odpowiedz
drizzit ma zagiew mrozu +3, ktora udalo mi sie mu ukrasc za pomoca imoen i mikstury zlodziejskiego mistrzostwa, i palasz+5 ale tego nie swisnelam mu bo sie wsciekl i mnie zabil;)
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Drizzt w BG II? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...