[IWD1] Czary

Mam pytanie - jak sie uczyć czarów? Bo jedne mój mag ma zapamiętane i tych może używać, a inne tylko "zna"... jak się ich nauczyć?
I jeszcze jedno - jak często mogę dany czar wykonywać? W DnD przynajmniej raz na dzień, a tu... raz zaczarowałam i znikło...
Odpowiedz
Otóż niektóre czary są takie, że nie można ich zapamiętać i możemy je używać jednorazowo(zależnie od ilości zwoi z tymże czarem). Dlatego też, twój mag niektóre czary, będzie tylko znał.
Zapytałaś również, ile razy dziennie możesz wykonywać czar? To też zależy od tego, czy jest zapamiętany, czy też znajduje sie na zwoju w twoim ekwipunku. Jeżeli jest on na zwoju, to tak jak wcześniej już pisałam, jest on do jednorazowego użytku. Czyli rzucisz go raz i znika. Inna kwestia z czarami zapamiętanymi, które są w księdze. Te się 'odnawiają' po odpoczynku. Więc jeśli potrzebny ci czar - prześpij sie.
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
czar zapamiętany możesz rzucać tyle razy ile razy go zapamiętałaś np 3 razy zapamiętałaś magiczny pociski więc możesz rzucić go 3x bez odpoczynku po odpoczynku znowu 3 razy
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
słuchaj otwierasz księge czarów po prawej masz wszystkie czary danego poziomu po lewej takie puste kwadraciki aby zapamiętać czar musisz kliknąć na jego ikonke lewym przyciskiem a po tym wszystkim odpocząć jeśli chcesz zapamiętać czary innego poziomu wybierasz poziom i robisz to co wyżej
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
po lewej masz zapamiętane czary ale możesz je usunąć wg twojego widzimisia i wziąć inne zapamiętać i wtedy gdy usuniesz masz pusty kwadrat tzn bez ikonki
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
Hej, to znowu ja
Od tamtej pory nie gralam [rok ] i teraz znow mam problem z czarami... otoz nie mam maga tylko kaplana i znow nie wiem, jak uzyc czaru, ktory mam w ekwipunku w zwoju... Ni to prawyym, ni to lewym, a ksiega czarow pusta... Mam tylko te czary, ktore wybralam na poczatku gry przy tworzeniu postaci... Moze kaplan nie moze tym czarowac...? :?
Odpowiedz
Dokładnie
Mag używa Magii Tajemnej a kapłan kapłańskiej [Druid druidystyczną, ale to na dobrą sprawę niemalże to samo co kapłańska]
Kapłan nie może używać zwojów z magią tajemną, a Mag z magią kapłańską.
"...Kto śmierć znajduje u progu mądrości, uleczy zranioną duszę swą..."
Odpowiedz
Tak. Postacie czarujący - mistyczni (czarodzieje/czarownicy/po części bardowie) urzywają magii mistycznej. Postacie posługujące się magią boską (kapłani/paladyni/druidzi/łowcy/po części bardowie) używają czarów kapłańskich Do tego zwojami mistycznymi może się posługiwać odpowiednio wyszkolony złodziej.


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Beron Heavyhand dnia czw, 18 wrz 2008 - 01:45 napisał

Tak. Postacie czarujący - mistyczni (czarodzieje/czarownicy/po części bardowie) urzywają magii mistycznej. Postacie posługujące się magią boską (kapłani/paladyni/druidzi/łowcy/po części bardowie) urzywają czarów kapłańskich Do tego zwojami mistycznymi może się posługiwać odpowiednio wyszkolony złodziej.



To co proponujecie w przypadku gdy trzeba zalatwic kogos miagią....? Póki co znalazlam rozdzke, wiec lowca jej uzywa, ale juz chyba skonczyly mi sie w niej ladunki...
Odpowiedz
Możesz dorobić sobie maga (jeśli nie masz 6 postaci), ewentualnie możesz zrobić komuś dwie klasy.

Innych zbytnio opcji nie masz żeby walczyć magią mistyczną.
Odpowiedz
Mieć jakiegoś maga w drużynie ewentualnie kapłana ale jeśli chodzi o zaklęcia ofensywne (zadające obrażenia) to zdecydowanie lepsi są czarodzieje/czarownicy.
Odpowiedz
Kapłani i druidzi mają słabe czary ofensywne.*

Czarownik jest lepszy, ale tu mowa o ID 1 gdzie jest tylko mag.

*dużo słabsze
Odpowiedz
Trzeba przyznać, że kapłani mają mniej czarów ofensywnych, ale mają za to leczące i wspomagające
Ja zawsze mam w teamie i kapłana i maga

Odpowiedz
Hmmm.

Cytat

To co proponujecie w przypadku gdy trzeba zalatwic kogos miagią....? Póki co znalazlam rozdzke, wiec lowca jej uzywa, ale juz chyba skonczyly mi sie w niej ladunki...


Kamisia wspomniała o tym, co ma robic, kiedy musi kogos zalatwic magia. Na to nie odpowiedział nikt.

A przeciez jest cos takiego jak magiczna bron
Jak zostało wspomniane, kapłan ma niewiele i słabe czary ofensywne [no ofc ma za zadanie leczyc]. Do czarow ofensywnych w ID2 tylko mag.
Ale tu sie pojawia swego rodzaju "pojedynek", w ktorym zwyciezce wybierze/wybieral sobie kazdy z was sam.

Mag, ktory jest kiepski w zwarciu i ktorego trzeba swego rodzaju chronic przed wrogami, bo latwo ginie, ale za to ma czary ofensywne, ktore i tak na poczatku zbyt mocne nie sa vs. Nie posiadanie maga, zrezygnowanie z czarów ofensywnych i zamiast maga walniecie sobie dodatkowego kaplana lub wojownika (przykladowo). Kiedy trzeba kogos magia rozwalic (takie przypadki sie zdarzaja) wojownik moze taiego delikwenta zaczarowana bronia potraktowac

No i o
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
No tyż prawda. Ale magu zawsze się przydaje Nawet bardzo... ale nie obyłby się bez muru z tarcz, który z kolei może dzierżyć magiczne bronie


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz
Druidem w IWD2 spokojnie robie taką samą masakrę za pomocą magii jak czarodziejem, pozatym mam sporo nietypowych czarów (plaga owadów >>>>>> każdy inny czar jeśli walczysz z wrogim magiem) i dodatkowo w formie zwierzaka spokojnie dorównuje zbrojnym (palek, wojak, łowca, barb). Zazwyczaj w dróżynie mam kapłana, druida i czarodzieja / czarownika +3inne klasy i nie mam problemów z przeciwnikami.
Odpowiedz
← Icewind Dale

Czary - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...