[GII] Problem z uruchomieniem Gothica

Zainstalowałem sobie Gothic 2 uruchamiam go pojawia mi się mysz z klepsydrą a potem normalna mysz(nie pojawia się napis Gothic2 wczytywanie proszę czekać). ŻADNEJ REAKCJI KOMPUTERA JAK URUCHAMIAM APLIKACJE!!!!

Mój komp:
Windows XP z service pakiem 2
851 Mhz (procesor AMD Duron(tm) procesor)
NINVIDIA GeForce4 MX 440
512 RAM
Karty dźwiękowej nie mam

Mam oryginalną wersje (była tylko kilka razy instalowana na innym IP)

proszę o pomoc!!!
Odpowiedz
Wg mnie powinieneś odinstalować i znowu zainstalować Gothica. Może wkradł się jakiś błąd podczas instalacji


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Wiesz, miałem coś podobnego. Ponowne zainstalowanie Gothica pomogło. A swoją drogą, może masz za słaby procesor albo cuś innego?
Odpowiedz
Trzy razy instalowałem i nic nie wyszło.
A jeśli chodzi o procesor to i pójdzie nawet na 800Mhz (wiem bo grałem u babci a ona ma dość stary procesor)
A jeszcze zapomniałem dodać że na liście PROCESÓW pisze mi że jest Gothic2 i zajmuje 6020Mhz albo 200Mhz
Odpowiedz
Hmmm... To już nie wiem... Napisałbym ci jeszcze, że może masz uszkodzony jakiś plik, ale przecież pisałeś, że już instalowałeś Gothica na jakimś innym komputerze...
Zobacz jeszcze tu: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=73 <- możesz napisać do pomocy technicznej CDP.
A z tym procesorem to może jednak coś być, zobacz:
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=73&p=65
Niby to Windows 98, ale znowu ty nie masz właśnie najlepszego procka jak na XP.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Tez tak mialem z oryginalna wersja. Jedyne co mi pomoglo to sciagniecie Cracka do GII (lol ;p). Sprobuj z tej stronki:
KLIKNIJ TUTAJ ;p
[font="Arial"]in trance... hypnotize me[/font]

Odpowiedz
Zainstaluj sobie z płyty jakiegoś kolegi (?), wymień swoją płytę przez gram.pl albo kup nową. Już chyba nic więcej nie pomoże.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
A koleżanki?

A tego twojego posta nie czytałem, więc o tym nie wiedziałem Ale masz jeszcze dwa inne rozwiązania, wypróbuj je.

PS. Gdybym ja nie miał kolegów, którzy lubią RPG i cRPG, to nie miałbym z nikim o czym rozmawiać


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Hmm. Jezeli instalowałeś już kiedys u babci to chdziło dobrze??? Jak coś to dawaj mi na poczte napisz, bo nie bedziemy zaśmiecac tematu!!!
Odpowiedz

Użytkownik Shade dnia pon, 28 maj 2007 - 22:18 napisał

Jak coś to dawaj mi na poczte napisz, bo nie bedziemy zaśmiecac tematu!!!

[post="67345"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Według mnie to nie jest zaśmiecanie tematu. Został założony w celu rozwiązania problemu, więc rozmowa o tym, jak można ów problem rozwiązać, nie jest offtopem. A warto o tym napisać, bo ktoś inny może mieć taki sam problem. Zagląda do tematu, widzi mnóstwo rozwiązań, sprawdza je. I wszystko ok.

No chyba że przez pocztę chcecie rozmawiać np. o panu Gosiewskim, kocie, psie i sąsiadce Irence


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Skoro nie zaśmiecam tematu, to już daję możliwe rozwiązanie:
-zrób format dysku C: tam gdzie jest windows
-zainstaluj win XP
-zainstaluj sterowniki do dźwięku
-zainstaluj sterowniki do k.graf. w miarę nowe (np.Nvidia 91/ATI z 2006 r)
-zainstaluj direct x9.0c z października 2006 (jeżeli nie znajdziesz w necie to daj mi znać)
-i jak usunąłeś Gothic 2 to go od nowa zainstaluj

To powinno pomóc te sterowniki to podstawa, aby grać. Spróbuj i powiedz czy zadziałało. Jak to nie pomoże to jeszcze postaram się pomóc ! ! !
Odpowiedz
Odpowiadam.
Windowsa nie mogę ponownie zainstalować bo by mi starzy ukręci...
Sterowniki(najnowsze) po instalowałem i nic.
Gothica2 zaniosłem do babki. I kupiłem sobie 1 część (identyczny przypadek)

Ja sie posiekam
(próbowałem tryby zgodności więc baaaaaaaaaaaaardzo proszę o pomoc)
Morze brakuje jakiegoś dll'a?
Odpowiedz
mam taki sam problem z gothiciem jedynką mam originalnego gothica a dokładnie SAGA gothic.
Odpowiedz
A ja miałem taki problem z grą Two Worlds i wiecie,co mi powiedzieli,jak napisałem do działu pomocy technicznej?Że mam za słabą kartę graficzną(wymienić muszę),więc może u was też coś nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych.
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz

Użytkownik Mistrz Krezysztof dnia sob, 19 maj 2007 - 19:43 napisał

Mój komp:
Windows XP z service pakiem 2
851 Mhz (procesor AMD Duron(tm) procesor)
NINVIDIA GeForce4 MX 440
512 RAM
Karty dźwiękowej nie mam

[post="65964"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Cytat

Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium III 1.2 GHz, 512MB RAM, 64MB akcelerator 3D, 2.2 GB HDD.


Jak widać na pierwszy rzut oka...
Procesor lekko zostaje w tyle...
Grafika też dość słabo wygląda...

Jeśli wszystkie "bez opłatowe" metody nie działają zostaje tylko modernizacja kompa... bo ten dużo nie pociągnie.

Odpowiedz
Mam dokładnie identyczny problem z GII Nocą Kruka... i samą podstawką też
Ponowna reinstalacja gry nic nie daje, nawet przy wskazówkach z witryny cd-projectu (odinstalować *usunęłam też pliki dotyczące GII z rejestru*, zainstalować od nowa GII, uruchomić grę *kliknąć na nowa gra a nie wejść do menu głównego* - *to też był problem, gdyż z sama podstawka nie chciała się włączyć*, uruchomić od nowa kompa, "pograć")
System plików to FAT32, więc na pewno nie będzie problemu z brakiem dostępu do folderu (tylko przy NTFS)
Uruchomienie w trybie zgodności z innymi systemami- brak efektów.
Sprawdzenie pliku VDFS.CFG- wszystko jak być powinno.

Podejrzewam, że wszystko przez instalację nowego systemu (XP z SP2- pomyśleć, że windowsa mam tylko do gier i tak nie działają... Brakuje komentarza... Na 2000 oczywiście działało bez problemów... a jak ktoś mi powie, że windows rozwija się na plus to się roześmieję... wystarczy spojrzeć na Vistę :])

Oczywiście zaraz ktoś spyta o kompa, już odpowiadam:
Windows XP z SP2
AMD Athlon XP 2500+
2,04GHz
512MB RAM
Radeon 9800 Pro
Creative Sound Blaster X-Fi (choć to i tak nie ma znaczenia...)

btw. system plików fat32, zainstalowane DirectX 9.0c

Podkreślam, że w wypadku tego błędu w grze nie może chodzić o sprzęt! U mnie wszystko działało przed instalacją XP na tym samym sprzęcie (a jak się człowiek postara, to i GIII działa... nie pięknie, ale to tylko przez RAM...), co oznacza, że błąd ten nie jest związany z nim.

Reinstalacji systemu jeszcze nie próbowałam (w końcu można pograć w chociażby GIII)... jednak zależałoby mi na II. Czy ktoś już znalazł solucję do tego problemu..?
Odpowiedz
Ehmm ja bym chcial napisac ze mam problem z gothiciem I i mam takie cos jest ładuje sie i nawet jest bajeczka a potem ikonka bajki sie zmniejsza i nagle robi sie czarno
wylazcyc moge bo znam interfejs po prostu go nie widac a jak wlanczam gre to jest intro i potem robi mi sie ekran taki jasny i wyskakuje acces volation pliss pomóżcie ja sie zabije instalowalem juz go (z tej samej płyty) i działał a teraz jak go zainstalowałem to jest taki błąd a tak wogóle to już go reinstalowałem chyba ze sto razy wszystkie pliki dll są więc nie rozumiem
Odpowiedz
← Gothic

Problem z uruchomieniem Gothica - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...