[BGII] Tworzenie postaci

Od dawna nie grałem w Baldur's Gate ostatnio znowu mnie na niego wzieło i mam pytanie czy jak tworzyliście postać to udało wam się wylosować wszystko na 18 .
Czy jest to wogóle możliwe :?: :?: :?:
Odpowiedz
eee, wydaje mi sie ze nie, ale moze jestem w bledzie?
Odpowiedz
Teoretycznie tak. W praktyce lepiej zagraj w lotka, szansa podobna, a jak sie uda to radosc bedzie wieksza:) Jezeli chcesz zrobic dobra postac, to po wylosowaniu cech daj je wszystkie na minimum i zobacz ile zostalo ci punktow wolnych, wyniki 60-70 pozwalaja na zrobienie dobrej postaci. Musisz tylko pare(nascie) razy powtorzyc rzuty. Dzieki temu masz trzy cechy na 18 i reszte w okolicach 10. Wiec jezeli grasz wojownikiem to dajesz maksymalna: sile, zrecznosc i kondycje, reszta w zasadzie jest ci niepotrzebana, moze pomijajac madrosc, aby oprzec sie niektorym czarom. Jezeli grasz magiem to pakujesz wszystko w inteligencje i madrosc. I tak przy kazdej klasie postaci wybierasz te dwie, trzy cechy ktore podbijasz do osiemnastki. A to co zostanie dzielisz po rowno miedzy inne cechy. Oczywiscie jest to sposob na robienie manczkinow i innych maszynek do zabijania. No, ale kim innym moze zostac dziecie Bhaala, jezeli nie manifestacja smierci?
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
3 lata temu udało mi sie wylosować postać co miała siłe kondycje zręczność charyzmę mądrość na 18 a inteligencje chyba 14 no ale ze dwie godziny to sie wtedy bawiłem :wink:
Odpowiedz
Wiesz, po co ci wszystkie cechy na 18, skoro i tak korzystasz tylko z dwóch lub trzech. Ja rozumiem, że to może poprawiać komfortr psychiczny, ale w realiach BG jest to zupełnie zbyteczne. Chociaż z drugiej strony mam kolegę, który szczycił się postacią posiadającą wszystkie współczynniki na poziomie 25, przeszedł grę pare razy tym samym bohaterem i w ten prosty, acz czasochłonny sposób dorobił się takich pięknych współczynników. No cóż, trzeba mieć jakieś hobby...
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
to mzna przejsc gre pare razy tym samym kolesiem? w bg 2 i nwn tez?
Odpowiedz
BG, jeżeli zaczynasz grę po raz kolejny tą samą postacią to resetuje ci się poziom, ale cechy pozostają z taką samą wartością. A ponieważ w grze znajdujesz parę przedmiotów które permanentnie zwiększają cechę to po kilkukrotnym przejściu masz wszystkie cechy na 25. W NWN z racji recesji spowodowanej przesiadką na system d20 jest to prawdopodobnie awykonalne.
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
Z tego co ja wiem to w jedynce sie nie resetuje poziom zostaje ten sam jak eksportujesz postać .
To prawda w ten sposób możesz mieć wszystkie cechy na 25.
Tylko po co ci wtedy drużyna jak przejdziesz gre jednym kolesiem
Odpowiedz
No Vantess Wam wszystko bardzo dobrze wytłumaczył. Nie wiem ile maksymalnie można rzucić, bo nawet po "zdjęciu" wszystkich punktów zostają do minimalnych wartości (czyli min. 3, a max. 8 ). W każdym bądź razie wszystkich punktów teoretycznie może być maksymalnie 108, wiec to 70, co napisał kolega, to lekka przesada. Jak Wy to robiliście, że takie dobre rzuty Wam wychodziły, to ja nie wiem :? . Siedziałem z 30 min (ogólnie niecierpliwy jestem ) i wyrzuciłem chyba 54. I to już jest rewelacja, oczywiście można więcej rzucić, ale wydaje mi się, że niewiele. Mam wszysko 16-18 punktów, tylko mądrość na 8 :? .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Moge potwierdzić że można wylosować postać z pięcioma cechami na 18 i jedną 16 :lol:
Odpowiedz
Tylko pytanie po co? Wystarcza nawet jedna cecha na poziomie 18 a i bez tego można było sie obejść. Co oznaczały współczynniki dzielone przy sile np. 18/00 (chyba najlepsze)?

A co do wszystkich współczynników na 25 to coś mi tu pachnie albo kodami albo jakimś niesamowitym zacięciem. W Baldurka troche grałem ale aby wywyindowac cechy na 25 trzeba by pewnie grać ze 25 razy... (minimalnie)
Odpowiedz
Bynajmniej, przy dobrym rozłorzeniu cech wystarczy przejść grę dziewięć razy, no ale do tego i tak trzeba być fanatykiem Nie pytaj mnie dlaczego ktoś to robił, mój kolega po prostu twierdził, że dopiero posiadając cechy na 25 jest w stanie wczuć się w pół-boga
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
dla mnie gra kolesiem który ma wszystkie cechy na 25 to już nie jest gra, jaka przyjemność z gry jest jak się gra taką postacią
Odpowiedz
Poziom zostaje taki sam, ale NPC mają swój poziom nadal. Plusem jest to, że możesz eksportować także broń, więc ja moją wojowniczką/złodziejem jestem na 7/7, a reszte obdarowałam taką bronią, że uuu (zabiłam w pierwszej grze Drizzta, więc pałasze i kolczuge mam mniam . Kiedy gra się w np. D&D na żywo, postać musi być realna, ale w CRPG nie ma przeciwwskazań do brzydkich i głupich "maszyn do zabijania" . Ja w losowaniach dla wojowników zwracam uwagę na to żeby siła była 18/90 i powyżej, a reszta ile zostanie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Maxymalnie można wyrzucić 108. Ponieważ jest to b. ciężkie ze względu na rachunek prawdopodobieństwa, należy się cieszyć, jak wypada coś ok. 90 (ale w przypaku wojowników, bo mają wyższe ograniczenia minimalne, więc zdarza się to częściej). Czrodziej ma w ym przypadku przesrane, bo rzuca i rzuca i rzuca...
Mój kumpel losował ze 20 godzin (pod koniec zlecił to zadanie swojej młodszej siostrze, mającej problemy z matematyką, biedaczka musiała liczyć na kalkulatorze )
Najwyższym wynikiem, o jakim słyszałem, było 97 - po 4 rzutach.
Ja zadowalam się 93-94 dla woja - siła, kon, zr po 18 Char i mdr po 15, a Int 9-10 (wiedza książkowa jest mi niepotrzebna )
Co do sensu gry z wskokimi wspołczynnikami, podam przykład kumpla, któy postanowił mieć takie współczynniki, jakie mu wypadną za pierwszym razem - żeby było realistycznie. Grę zakończył po kilku dniach, nie mogąc nikogo pokonać.
Przecież w grze o to chodzi, żebyśmy byli kimś potężnym Mogę być słabym i głupim brzydalem, ale po co? to mam na codzień .
25 - po kilku przeczytaniach gimuarów... i przedmioty...
Odpowiedz
Ten kto ma niesamowite szczęscie może tak wylosować, ale to graniczy z cudem. Znam osoby, które próbowały i oczywiście nic z tego!
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
Moja postać w BG była dość potężna. Na samym początku losowałem cechy aż udało mi się dojść do siły i charyzmy 18, zręczności 19, kondycji 17 (elf), mądrości 16 i inteligencji 10. Wtedy zadowolony poszedłem dalej. Za sprawą fantastycznego bugu odkrytego przeze mnie pomnożyłem sobie mikstury leczenia i sprzedałem je (bez żadnych kodów, naprawdę). Zdobyłem około 200mln sztuk złota i mogłem sobie kupić co chciałem. Już w Pod Pomocną Dłonią byłem dość silny. Zbierałem grimuary, potem eksportowałem postać i robiłem to jeszcze raz w szybkiej, półgodzinnej rozgrywce.


Sposób na mnożenie mikstur : (tyko w BGI: OzWM) ustawiasz w menu ekwipunku miksturę leczenia w takim miejscu, że gdy włączasz jej opis, prostokącik z napisem "Wypij Miksturę" leży dokładnie tam, gdzie po naciśnięciu owa mikstura. Bierzemy 3 mikstury. Następnie w szybkim tępie klikamy na zmianę prawym przyciskiem myszy (włączamy jej opis) i Wypij Miksturę. Pijemy ją w miarę szybkości około 15 razy (a mamy tylko 3 xD ). Nie znikają one od razu. Jedna mikstura znika średnio 2,5 sekundy po wypiciu. Gdy zostaje nam jedna dalej ją pijemy i po odczekaniu około 0,5 sec. (długo, wiem ) podnosimy ją. Wtedy numerek "1" obok mikstury znika i zostaje nam mikstura bez podanej ilości. Wtedy szybko jeszcze raz wypijamy ją I JAK NAJSZYBCIEJ PODNOSIMY! Czekamy cierpliwie kilka sekund. Jeśli sztuczka uda się dość szybko, otrzymujemy około 600k mikstur. Skoro u mnie działała, to wam może też się uda.
I'elamshin d'lil Ilythiiri zhah ulu har'luth jal...


Odpowiedz
Nie warto tracić tyle czasu na losowania jak np. robimy wojownika to od siły można mu odjąć, bo przedmioty, takie jak pasy, rękawice, czy młot Crom Feyr podniosą mu tą statystykę nawet do 25. Jak robiłem zabójce to na początku miał 15 siły, teraz dzięki pasowi siły wzgórzowego olbrzyma ma 19. I tak ma wyższą niż możliwą, a te pkt. które odjąłem od siły podwyższyły inne statystyki. Do wszystkich cech można znaleźć przedmioty.
Odpowiedz
Racja, ale jednak najlepiej jest wylosować chociaż kondycje i zręczność na najwyższym poziomie bo wpływają na początkowe PŻ i KP.
I'elamshin d'lil Ilythiiri zhah ulu har'luth jal...


Odpowiedz
← Baldur's Gate

Tworzenie postaci - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...