[BGI] 640x480 - czy da się tylko tak?

Witam. Kiedy kupiłem BG I to miałem monitor 15 calowy i rozdzielczość 640x680 starczyła. Teraz mam ciekłokrystaliczny 19" i chciałem sobie jeszcze raz przejść BG i nic prawie nie widać. Mam pytanie, czy da się zwiększyć jakoś rozdzielczość? Jak się nie da to i tak będe grał :wink: , ale wolałbym zwiększyć troche pole widzenia.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Przykro mi to mówić, ale to jest właśnie największa wada Baldura. Niestety ta gra ma już swoje lata i nikt nie przewidział, że ktoś w 2005 roku bedzie w nią grał na 19'' ciekłokrystalicznym monitorze . Faktem jest, że pole widzenia jest fatalne, na szczęście w BG II doszły już większe rozdzielczości .

Ps. Dobrze, że mam zwykłego 15'' Philipsa .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
jezeli sie nie da to modyfikuj sobie plik .ini Prawie w kazdej grze da sie ustawic rozdzielczosc recznie.
Odpowiedz
Hmm, popróbuje jeszcze coś.

Cytat

Faktem jest, że pole widzenia jest fatalne, a najgorsze jest to, że w BG II doszła tylko rozdzielczość 800x600  i nic na to nie poradzisz.


W BGII mam rozdzielczości 680x480, 800x600, 1024x768 i 1280x960. Jeszcze są dwie inne (m. in. 1280x1024), ale u mnie są zablokowane, chociaż moja standartowa rozdzielczość to właśnie 1280x1240.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Fakt. Przyznaję się do błędu i już go koryguję.

A co do pomysłu Devilusa to szczerze mówiąc nie słyszałem o takiej opcji, ale wątpię by dało się taki przekręt zrobić .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
A w BG I nie ma przypadkiem takiej opcji aby grać na ustawieniach nietestowanych (niezalecanych)? Coś takiego było chyba w BG II.
Odpowiedz
Chyba nie ma, albo są gdzieś ukryte.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Praktycznie w kazdej grze w pliku ini sa ustawienia, m.in. graficzne. Na przyklad jezeli masz wlaczane cienie to bedzie to wygladac mniej wiecej tak:
[Graphic Options]
xxxxxxxx=1
xxxxxxxxxxx=0
Shadows=1
Rozdzielczosc zazwyczaj jest zapisana tak:

Height=640
Width=480

Albo

Resolution=640x480

Ja kiedys w duke nukem 3d gralem w rozdzielczosci 1600x1200
Odpowiedz
Spróbuje i w piątek ci powiem.

Poza tematem, Duke Nukem 3D to była gra i czasy. Miało wyjść Duke Nukem Forever, ale nie wiem czy wyjdzie.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Witam
Dzisiaj zacząłem grać w BG1 i ... No cóż, nie jest to komfortowa sprawa przy rozdzielczośći 640x480 W recenzji na onecie ( http://gry.onet.pl/3492,3492,,Baldur_s_Gat...a,recenzja.html ) autor napisał, że po zainstalowaniu jakiejś łatki, która jest na płycie z Sagą (mam Sagę na DVD) można odpalić BG1 w rozdzielczości 800x600. Zainstalowałem wszystkie 4 łatki z płyty i nic Proszę o pomoc.
Odpowiedz
z tego co wiem to żeby grać w bg1 w wyższej rozdziałce to musisz BGT(na płytce z saga w dodatkach) zainstalować...długo się instaluje ale warto!
Odpowiedz
Nie mam czegoś takiego na płycie Pewnie problem w tym, że nie mam tej najnowszej sagi, tylko wydanie poprzednie, ale też na dvd. W dodatkach mam tylko takie mody:

BG1FixPack11.exe
DSotSC103BFull.exe
DSotSCPol-Patch-full.exe
NTotSC_v.2.01.exe
Odpowiedz
Dzięki, Tokar Zainstalowałem Baldur's Gate Trilogy. Trochę mnie zabolała ilość miejsca na HD, jakie zajmuje, ale mam nadzieję, że jakość rozgrywki mi to zrekompensuje
Jeszcze jedno. Nie bardzo się orientuję w tych wszystkich dodatkach i modach, ale z tego co wyczytałem w necie, rozumiem, że grając w BGT będę mógł normalnie przebyć wszystkie przygody, tzn. BG1, BG: OzWM, BG2 i BG2: TB?
Odpowiedz

Cytat

Jeszcze jedno. Nie bardzo się orientuję w tych wszystkich dodatkach i modach, ale z tego co wyczytałem w necie, rozumiem, że grając w BGT będę mógł normalnie przebyć wszystkie przygody, tzn. BG1, BG: OzWM, BG2 i BG2: TB?


Tak.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

640x480 - czy da się tylko tak? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...