[BGI] Test obrażeń

Ponieważ podobny temat został już zamknięty zakładam nowy.

Stworzyłem WMZ połelfa, i nie wiem jak jest możliwe że zadaje on 15 p.o (tyle wyszło mi maxymalnie) jeżeli w ręku ma miecz długi 1K8 z siły(18/97) wychodzi mu +5.
Czyli 8+5=13, a mój bohater zadał 15 i to nie był krytyk! Krytyka zadał 50 i to na samym początku gry.1lvl

I jak dokładnie liczy się cios w plecy jeżeli mamy np x2.
Bo mój zadał 25 a ta liczba nie dzieli się przecierz na 2 no ,bo wyszło by 12,5.


Bede bardzo wdzieczny za wyjasnienia
Odpowiedz
Jeśli ma w ręku jedną broń 1k8 bez żadnych dodatkowych obrażeń to zada od 1 do 8 punktów obrażeń i ani jednego więcej. Dodając modyfikator z siły (na pewno + 5) i tak nie wynosi to 15 punktów. Wniosek. To musiał być krytyk. A z tymi 50 to coś przesadzasz. Na samym początku gry to chyba nie za bardzo jest możliwe, bo przecież chyba największy krytyk można zadać bronią która ma x3 a 50/3 i tak wychodzi ponad 15... .

A cios w plecy i krytyk liczy się tak, że x2 znaczy że dwa razy rzucasz kością od obrażeń czyli w Twoim przypadku może to być np. 1 + 5 (od siły) + 1 + 5 (od siły) = 12 minimalnie, a maksymalnie 8 + 5 (od siły) + 8 + 5 (od siły) co daje 26 i to się wydaje być największym krytykiem przy borni 1k8 mającej trafienie krytyczne x2.

No a 25 wyszło np. w ten sposób że w pierwszym rzuciłeś 8, a w drugim 7 + 5 + 5 za siłe .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Już wieeeeeeeeem Pomineliśmy premie od biegłości, ja gram wojownikiem/złodziejem i mam +2 do ciężkich mieczy(jestem pewien że za dwie gwiazdki jest +2 do obrażeń...i teraz...

W zwykłym ciosie zadałem 15
8 (od miecza) 5 (od siły) i 2 (od biegłości) razem 15

A teraz to 50:
8 miecz 5 siła i 2 biegłości =15 + krytyk czyli drugi rzut kością (a ja myślałem żę się mnoży przez dwa
3 miecz 5 siła i 2 biegłości =10
Razem 25
Ale jeszcze cios w plecy, więc wszystko razy 2 bo taki mnożnik się ma na 1lvlu.
I wychodzi 50 :D
Poprostu trzeba mieć dużo szczęścia żeby w momencie ciosu w plecy zadać krytyka

Ale idąc tym tropem możemy łatwo wywnioskować że 50 to nie jest max.Otóż w drugim rzucie kostką (krytyk) wyszło 3 a jeśli wypadło by znowu 8... Wyszło by 60
Zgadzasz się ze mną?


Edit
"A cios w plecy i krytyk liczy się tak, że x2 znaczy że dwa razy rzucasz kością"
To znaczy, że cios w plecy nie molega na pomnożeniu obrażęn przez np 2 albo 3 tylko na ponownym rzucie kostką?
I drugie pytanie, gdzie modyfikacja od krytyka, bo chyba nie wziąłeś pod uwagę.
Edit
Chyba mylisz modyfikator ciosu w plecy x2 z krytykiem.Nie ma czegoś takiego, że broń ma krytyk x2 czy x3
Odpowiedz
oj ma wlasnie....miecze amja krytyk x 2 a topory x 3...krtytk...ale jazda to sie dopiero zaczyna na wyższych lewelach jak jest mnożnik od złodzieja x 5 furia niebios udało mi się zdac ok 160!!!obrażeń..prawie jak Sarevok ze swoim ciosem śmierci..
Odpowiedz
A czy furia niebios jest w BG I?
Odpowiedz
w stadardowej wersji nie ma ale gram w BGT i katany sa...furii co prawda na tym poziomie nie ma(I cale szczescie bo by bylo lekkie przegiecie) ale ja wspomnialem o pozniejszych poziomach
Odpowiedz
Zacznę od tego, że nie jestem pewien czy samo trafienie z zaskoczenia nie jest już jako takim krytykiem, ale jeśli jeszcze przy tym można wyrzucić krytyk, czyli w Twoim przypadku wykonać 4 rzuty kostką, to rzeczywiście 50 mogłeś zadać. Nie wiem, nie przepadam za grą łotrzykami .

Dalej. Punkty biegłości też mi się wydaje że nie powodują zwiększenia obrażeń, tylko również zwiększają test na atak, czyli postać po prostu częściej trafia, ale tego nie jestem pewny. Musisz poczytać w grze .

Cytat

Edit
"A cios w plecy i krytyk liczy się tak, że x2 znaczy że dwa razy rzucasz kością"
To znaczy, że cios w plecy nie molega na pomnożeniu obrażęn przez np 2 albo 3 tylko na ponownym rzucie kostką?

Dokładnie.

Cytat

I drugie pytanie, gdzie modyfikacja od krytyka, bo chyba nie wziąłeś pod uwagę.

Tego szczerze mówiąc nie rozumiem .

Cytat

Chyba mylisz modyfikator ciosu w plecy x2 z krytykiem.Nie ma czegoś takiego, że broń ma krytyk x2 czy x3

Tu już Lirael Ci wytłumaczył . I ponadto są też bronie które zadają obrażenia krytyczne nie tylko przy rzuceniu 20, ale także 19, 18 i mniej. Do tego zresztą są też chyba atuty i nawet nie wiem czy nie punkty biegłości w danej broni .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
w BG nie ma niestety atutów..ale są biegłosci np wojownik może dać 5 gwiazdek w jakaś dowolna broń i to faktycznie powoduje wieksze obrażenia i szybszy atak...cios w plecy chyba się sumuje z krytykiem... bo można napawrdę spore obrażenia zadać w/z ..ale głowy nie dam..
Odpowiedz
Faktycznie. BG jest na starej edycji DnD więc atutów nie ma, ale są chyba umiejętności specjalne.

Czyli jednak punkty biegłości też zwiększają obrażenia zadawane, gdy walczymy daną bronią? No to już chyba wszystko jasne . Myślę, że wspólnymi siłami zdołaliśmy Ci Galed pomóc .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Myślę, że już wszystko kumam ... tylko czy grać samemu? będzie ciężko
Odpowiedz
no samemu w BG to tak średnio polecam ze wzgędu na brak świetnych interakcji z NPCami...ale spróbuj różne są gusta:)
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Test obrażeń - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...