[IWD2] Pierwsze wrażenie

Jakie było wasze pierwsze wrażenie po włączeniu tej gry ? Ja na poczatku myślałem :

" e no fajna nawet, a jak sie zaczyna ??
aaa tak e to fajna "

A tak juz jak gram to

"No gra super, fajnie sie gra, udany zakup...."

A wy ?
..:: XeNoX ::..
Odpowiedz
Hmmm..., zachwyciła mnie rewelacyjna muzyka, przewspaniała wręcz, klimatyczne intro i perfekcyjny proces tworzenia postaci (podklasy, podrasy). Natomiast odrzuciło mnie dosyć szybko - brak personalizacji bohatera i drużyny (to byli ludzie znikąd, bez historii, imienia, charakteru). Dlatego w IWD 2 grałem wszystkiego ze dwa razy i koniec. Nie mogę się zmusić do jeszcze jednego przebrnięcia przez grę...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Moje pierwsze wrażenie... Cudowna gra. Bohaterów tworzyłem z godzinę. Tak się zachwycałem. Nadal zachwyca mnie ta gra. Może grafika jest już trochę nie taka jaka powinna być na te czasy, ale i tak gra jest świetna. Jedyne co mnie trochę wkurza to mało zróżnicowanych obrazów rzucania czarów. Najczęstsze to taki zielony krąg, albo zielony płomień energii.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
moje pierwsze wrażenie.. :

trochę kwas bo przeżuciłam się odrazu z NWN i mnie trochę grafika wkurzała, fabuła też nie za ciekawa ale przeszłam tą gre..
To pay the price of being hell bound...
Odpowiedz
Mi też się podobała i nie rozumiem, jak ktoś mówi "ciężko ci się będzie przerzucić na tą grafikę". Ja takich problemów nie mam. Grę przeszedłem, ale z około 3 miesięczną przerwą (oj ciężko się poźniej wczuć w klimat), a to dlatego, że ID 2 po pewnym czasie po prostu nudzi. I po raz nie wiem który powtórzę: Icewind to nie Baldur . Mi się nie za bardzo podobał system dodawania atutów. W NWN jakoś fajniejsze były. A i jeszcze wygląd postaci, jak się ekwipunek otwierało - na chama zerżnięty z BG 2 :? .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
czy ja wiem czy zerżnięty? robią to ci sami ludzie więc wykorzystują sprawdzone pomysły. mnie bardzo razi nie czytelny interfejs. jest jakiś taki pogmatwany i ciężko sie w nim połapać. i te głosy.. chyba nie przestane lubić dubbingowane gry. jakieś tak nieklimatyczne mi sie to wszystko wydaje. BG i BG2 były świetne pod tym względem ale ID2 zeszło na psy. (według mnie)



jakiś mądry człowiek powiedział, że topór to rodzaj cięższej siekiery bojowej zwydłużonym ku dołowi i tępo ściętym ostrzem. ten ktoś nie widział krasnoludzkiego topora... do czasu aż mu frari machnął nim przed nosem... wtedy szybko zmienił zdanie
Odpowiedz
Na pierwszy rzut oka ID wydawało mi się beznadziejne ale już po pierwszych minutach gry wciągnęło mnie to bardzo i jest tu ciekawa fabuła.

Odpowiedz
ID 2 jest grą gdzie musimy wczuć się w walkę jak Armia Czerwona czyli "Hurra i na wroga". Nie no gra jest fajnia mimo wszystko nie doruwnuje BG II pod względem fabuły, portretów (jak dla kogo). Chociaż z drógiej strony w ID II bardzo lubiałem robić drużynę. Zawsze czytałem wszelkie opisy więc trwało to trochę. Nie przeszłem jeszcze tej gry bo utknąłem w Oku Smoka. Fabuła też spox ale nie to co BG
Odpowiedz
Ja icewind dale tak średnio lubię. Nie cierpie kiedy moja postać nie ma historii tylko jest najemnikiem i musi ciachać. Ja tam wolę gdy nie robię od początku drużyny tylko dołączam bohaterów tak jest moim zdaniem najlepiej lubię grac w takie RPG ale ja tam wole NWN i Baladurs Gate II. Icewind po jakimś czasie staje się bardzo nudny.

Jestem łowcą. Jestem łowcą zła. Każdy kto przejawia w sobie zło jest moim wrogiem. Moim jedynym sprzymierzeńcem jest natura.
Odpowiedz

Cytat

Potem tworzę drużynę(szkoda, że niae ma mnichów).


Icewind Dale II nie ma profesji mnicha ? Herezje prawisz człowieku...
Odpowiedz
Żeby tylko herezje... Chociaż mnisi w IWD czy innych seriach są trochę poszkodowani moim zdaniem... nie wiem czemu tak sądzę ale jednak .

Na stos z nim!!

Pierwsze wrażenie?? Było całkiem niezłe gdy po około 3h gry spokojnie sie rozwijając doszedłem do mostu (nie pamiętam jakiego już) i zacząłem pogrom kulami ognistymi i inną bronią masowego rażenia. IWD to gra przez którą przewrócisz tysiące wrogów i chyba za to sie ja kocha oprócz dobrej fabuły.


Jeszcze raz NA STOS!! HERETYK!
Odpowiedz
Ja włączam, od muzyki dostaję dreszczy podniecenia Tworzę postacie. Obrazki do kitu, z wyjątkami nielicznymi. Potem włączam grę. Syf. Grafika podobna do BG II, zupełnie mi się nie podoba. Pierwsze części obu gier były pod tym względem ładniejsze. Szok. Mój mnich, wojownik i złodziej wyglądają tak samo (złodziejowi założyłem kolczugę). Czary. Wypasione. Podobają mi się. Przedmioty. Całkiem do zniesienia. Fabuła. Załamująca. W porównaniu do ID I jest porażająco bezsensowna...
I'elamshin d'lil Ilythiiri zhah ulu har'luth jal...


Odpowiedz
moje pierwsze wrazenie bylo takie:
0 przy instalacji myślałem że to nie będzie dużo odibegać od 1 i pewnie wszystko zostało po staremu ale gdy zobaczyłem intro oraz wprowadzenie to żałowałem tylko 1 że nie można zrobic wieloklasowca
a dokładnie w/m/z od początku
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
A mi się w IWD właśnie nie podoba to że tworzy się całą drużynę , wole jak gra skupia się na konkretnej postaci tak jak w BG
Odpowiedz
← Icewind Dale

Pierwsze wrażenie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...