[BGI] Obrażenia zadawane przez broń

Witam,

mam taki problem w Bg1(+ dodatek o ile to istotne). Jestem początkującym graczem i nie orientuję się w wyborze broni. Co jest lepsze miecz długi np. 1k10 czy 1k5? Poprostu nie wiem czy lepiej jest mieć mniej czy więcej. Są również przypadki ,że jest miecz długi,topór czy młot z 1k4+1 i nie wiem czy to lepiej niż np. 1k5? Proszę was poprostu byście mi wytłumaczyli jak to jest z tym ekwipunkiem.


POzdrawiam
Było to już poruszane na forum.

Pierwsza liczba mówi ci, ile razy rzucasz kością, a druga liczba, ile ścianek ma ta kość.

Cytując Ekhteliona:

Cytat

1k12 czyli jeden rzut kością dwunastościenną to... jeden rzut kością dwunastościenną. Czyli w normalnym, papierowym rpgu bierzesz w lapę kostkę duwnastościenną i rzucasz ją na stół po czym patrzysz ile oczek wypadło. I tyle zadałeś obrażeń (oczywiście pod warunkiem, że trafiłeś, ale to akurat wynika z innych testów i rzutów). Ot cała filozofia.

A w NWN po prostu ten rzut jest przeprowadzony w pamięci komputera. Czyli jeżeli zadałeś, powiedzmy 11 obrażeń przeciwnikowi, to znaczy, że na wirtualnej kostce wypadło 11. Proste?

Jeśli miecz zadaje 1k6 obrażeń tzn., że możesz zadać od 1 do 6 punktów obrażeń, analogicznie 2k6 czyli od 2 do 12. Uprzedzając kolejne pytanie powiem, ze np. 2k4+3 oznacza, ze możesz zadać od 5 do 11 p.o.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
← Baldur's Gate
Wczytywanie...