[Torment] Lektorzy w Planescapie

Co sądzicie o głosach postaci umieszczonych w grze? Mi najbardziej podoba się głos Deionorry (nie pamietam jak to się pisze-jestem pewien, że napisąłem źle ). Jest taki zmysłowy i w ogóle. A wam? Czyj głos najbardziej wam utkwił w pamięci z teh gry?
Ogieńssssss! Palićsssssss! Takssssss! Płomieniessssssss! Wszytsko spalę!!!
Odpowiedz
Ja mam stety niestety wersję angielską, w której wystąpiło parę znanych postaci. Najbardziej zapadł mi w pamięć głos Bezimiennego (IMO idealny do takiej postaci - głos głównego bohatera serialu "Kameleon"). Poza tym świetny jest Morte (też jakiś showman choć nie pamiętam kto) i Dak'kon (ktoś ze Star Treka zdaje mi się, nie pamiętam dokładnie kto ale jest świetny). Nie przypadł mi do gustu głos Annah (jakaś gwiazda muzyki pop). W pamięć najbardziej zapadł mi głos Nordoma gdyż w wersji angielskiej podkłada go... Homer Simpson!!! Co prawda nie usłyszymy tam "D'oh" tylko monotonne "komputerowe" teksty ale mnie to naprawdę zaskoczyło (ledwo da się gościa poznać). Angielski dubbing PT ogólnie stoi na bardzo wysokim poziomie i nawet jeśli powiem że głosy Ignusa i Vhailora wydały mi się średnie to i tak nijak się do nich mają głosy postaci z takiego np. BG1.
Odpowiedz
Rzeczywiście głos Deionarry ma bardzo przenikliwy głos. Nie wiem czy nie najlepszy w grze. Ravela przypomina mi głosem aktora z Akademi Pana Kleksa :lol: (Z pańskiej akademi zostaną tylko trociny! Rozumie pan?! Tro-ci-ny ) Ignus ma głos jakby miał zaraz rzygać Nordom ma bardzo dobrze podłożony głos. No ale do robocika to prosto jest podłożyć Morte ma taki hmm... pedalski głos :wink: (Heeej, szefie). Anna ma głos akurat. Pasuje jak do niej Nie Sława też ma dobry głos. Bezimienny ma równiez świetny głos Vhailor.. no... co do niego to mam mieszane uczucia :wink: Natomiast świetny głos ma Słup Czaszek Szczególnie jak zaczynają skandować: czaszka, czaszka


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Jak dla mnie to polskie głosy są o wiele lepsze od oryginalnych. A zwłaszcza Dak'kona. W angielskiej wersji ma głos jakiego dość młodego po prostu gościa. A w polskiej słychać w jego głosie ciężar lat i udręki. Bezimienny ma świetny głos, męski i niski. Morte też, taki na luzie . Anna też ma o niebo lepszy głos po polsku. Bardziej drapieżny. Ignus ma też całkiem dobry. To samo Vhailor, choć rzeczywiście mogły być lepsze. Nie-Sława też ma bardzo dobry. Nordom też - mechaniczny i bezpłciowy. Deionara ma dobry kobiecy głos. Ravela też ma lepszy niż w oryginale. No i jeszcze Istota Wiekuista ma świetny.


[size=20]"Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami."[/size]


Odpowiedz

Użytkownik Ryba dnia nie, 05 sie 2007 - 15:46 napisał

No i jeszcze Istota Wiekuista ma świetny.

[post="78021"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Jak dla mnie to właśnie Istota Wiekuista ma najlepszy głos (na drugim miejscu Deionarra, potem Dak'kon)
Nie jestem pewien, ale te głosy (Istoty Wiekuistej i Deionarry) zostały zmodulowane komputerowo, dodano echo itd. Czy ktoś ma pełną listę ludzi podkładających głosy do Tormenta? jestem ciekawy, gdyż specjalnie się nigdy nad tym nie zastanawiałem - jest tam ktoś znany? Ravela brzmi jak moja babcia ale jej nie zaliczam do grona celebrities
pozdro
Odpowiedz
Morte - Emilian Kamiński
Dak'kon - Władysław Kowalski
Anna - Adrianna Biedrzyńska
Nie-Sława - Gabriela Kownacka
Bezimienny - Wiktor Zborowski

Tyle udało mi się znaleźć


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Wiktor Zborowski! No tak..nie urażając tego wspaniałego aktora ale nawet z wyglądu jest podobny do Bezimiennego
Odpowiedz

Cytat

Morte - Emilian Kamiński
Dak'kon - Władysław Kowalski
Anna - Adrianna Biedrzyńska
Nie-Sława - Gabriela Kownacka
Bezimienny - Wiktor Zborowski


Wiktor Zborowski jako Bezimienny ? Śmiem wątpić szczerze mówiąc Pan Wiktor ma taki charakterystyczny głos i zupełnie on nie pasuję do dźwięku polskiej wersji Bezimiennego. Takim specem od dubbingu jak Boberek to on raczej nie jest Wiktor Zborowski jeżeli w kogoś się wcielił w Planescape to był to na pewno Vhailor i według mnie zagrał go świetnie.
Odpowiedz
Oj Tokar... Masz rację Jeszcze raz poszukałem i rzeczywiście Zborowski podkładał głos Vhailora.

Znalazłem jeszcze info, że pod Ignusa podkłada głos Janusz Marcinowicz.

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć info to podkładał głos pod Bezimiennego...


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
W sumie to bardzo dziwne... W internecie są informacje, kto podkładał głos pod inne postacie, ale nie ma nic o tym, kto podkładał głos pod Bezimiennego. Może ten aktor też jest bezimienny . Wyczytałem, że przesunęli polską premierę Planescape'a, bo właśnie w pierwotnej wersji głos bezimiennego był niedopasowany.


[size=20]"Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami."[/size]


Odpowiedz
mi się najbardziej podoba głos anny jak próbujesz z niej zdjąć kostium "Precz z łapami ty lubieżna świnio" mocne lub morte ze zwrotem do anny "Nic by ci się nie stało jakbyś mnie pogłaskała albo przytuliła albo pocałowała!Kaduku!"
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Lektorzy w Planescapie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...