Baldur's Gate III

M.K. w jakim ty świecie żyjesz? Ostatnią chyba grę która miała jeszcze elementy 2D był Sacred i już wtedy wyglądało to marnie. Świat idzie do przodu i nikt nie będzie patrzył wstecz (nie licząć może fanów i zapaleńców).
Czytając o tym, że fabuła jest przygotowywana z myślą o trzech kolejnych częściach (Baldur's Gate 5?! WTF?! "Moda na Sukces" czy co?), chyba wolałbym, żeby zostawiono wszystko tak jak jest... pozostawiając BG grą kultową, legendą gatunku, aniżeli jakimś zepsutym tasiemcem bez końca z przekąbinowaną fabułą.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Czy Ja wiem??
To i tak na razie teoretyzowanie, jakby babcia miała wąsy to by był pradziadek. Generalnie fabuła BG i BG2 jest zakończona
BG3 to coś zupełnie nowego. Co wspólnego będzie mialo z poprzedniczkami?? Tytuł i świat oraz postacie wystepujące w grze. I powiem jedno jeśli fabuła BG3 będzie nie gorsza od poprzedniczek to i BG3 i BG 4 i BG 5 wejda do kanonu BG i również staną się kultowe. W końcu skupiając się na samej grze to (należe do graczy którzy kosili w BG od daty jego premiery) kończac BG myslałem ze cała fabuła doszła już do końca definitywnie i jej kontynuacji sie nie doczekamy. Jakby nie patrzeć fabuła z poczatku BG2 tez jest naciągana - My potężni herosi, którzy ocalili Wybrzeże mieczy i stoczyli bój z niejednym potworem i strasznym monstrum! My którzy, walczyliśmy z najpotężniejsza magią i pułapkami! My którzy pisalismy historie Faerunu - daliśmy sie zaskoczyc w nocy i schwytać Irenicusowi :] No jak dla mnie poczatek żalosny, ale rozwija sie to w na prawde dobra fabułe. Dlatego jestem zdania że jesli historia będzie całkiem inna, ale fabuła nie bedzie gorsza od poprzedniczek to BG3 może okazać sie równym HITEM jak poprzednie gry.
Śmierć nadchodzi w ciszy po mału, chwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Hitem by pozostało gdyby wymagania zostały na niskim poziomie...
Ale fabuła syna Bhaala mogła by się dalej rozwijać.
Ale jak nie to nie srajtają w gacie to będzie niewypał 9grafika 3D)
Nienawidzę grafiki 3D(z wyjątkiem niektórych gier)
Pamiętacie grafikę z BG1 to ona dodawała klimat tej grze.
Teraz przez 3D wszystko zachrzanione.
A jak zrobią zbroję Sarevoka żeby była nadal mroczna...
Kolejna taka co teraz widzi sie w najnowszych RPGach bleeeee.
Ale dobra sami se robią też więcej roboty. Robienie 3D trwa ze dwa lata z wielką ekipą.
Sam robie grę 3D więc wiem jak to jest.
A panele pobocze... trochę dziwnie będą wyglądały w 3D.
3D mówię NIE!!!
Chyba nie rozumiesz M.K jak to jest w świecie. Twórcy nie robią grafiki 3D dla swojego widzimisię tylko dlatego bo teraz inna grafa nie przejdzie, znasz jakąś nową grę z grafiką 2D która stałaby się hitem?

Użytkownik Mistrz Krezysztof dnia pon, 25 cze 2007 - 08:20 napisał

Ale dobra sami se robią też więcej roboty. Robienie 3D trwa ze dwa lata z wielką ekipą.
Sam robie grę 3D więc wiem jak to jest.
A panele pobocze... trochę dziwnie będą wyglądały w 3D.
3D mówię NIE!!!

[post="71138"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Heh... człowieku 2 lata?? grafika 3D nie ma znaczenia jak długo gre się tworzy - na czas tworzenia gry wpływaja rozwiązania technologiczne jeśli ktoś tworzy własny silnik graficzny od podstaw to nie ma znaczenia czy to jest 2D czy 3D i przede wszystki czy 2D czy 3D to zanim przejdziemy do robienia grafiki i do tego i do tego muszą powstać recznie robione koncepty by wiedzieć co przenieść na 2D lub na 3D no fakt faktem z 3D może byc troche więcej roboty ale nie popadajmy w skrajność... a co do ekipy to hyh... ekipy takich studiów jak ID Software; Velve; Atari; BioWare; BethSoft są to wysmienite ekipy tworzące teraz najlepsze gry i w skład głownych programistów nie wchodzi więcej niż 10 - 15 osób w tych ekipach wiec to nie jest tak dużo osób... przy BG był taki sam skład, reszta jest od zabiegów kosmetycznych.... pozatym co do samej gry sa rózne ekipy od różnych rzeczy, programiści, graficy, dźwiękowcy i wszyscy Ci ludzie pracują nad grami i wzależności kto nawali tak reszta zespołu czeka :]

I to świetnie że robisz własna grę 3D, ale hyh jak by to ując daje sobie reke obciąć ze twoje przygotowanie w porównaniu z przygotowaniem prawdziwych informatyków programistów to jak porównywanie dnia do nocy...

A co do tworców to heh... wiecie czemu nie robi sie gier w 2D?? wystarczy poczytać na anglojezycznych serwisach o grach.... Zawsze prowadzone są badania rynku marketingowego na graczach co chą otrzymać w nowym produkcie, przede wszystki gra ma byc taka by jak najlepiej sie sprzedała, a jak to zrobić?? to proste wystarczy wyjść do graczy z paroma ankietami i pozbierać informacji co gracze chca miec w nowym produkcie no i co jak co, prawda jest taka że jeśli ktos ma dobry sprzet to to nie prawda ze 3D mu sie nie podoba.... będzie głosowal za 3D bo będzie chciał za każdym razem testować swój sprzet i cieszyć się z oglądanych efektów tak to wygląda.... dlatego nie ma co liczyc na grafikę 3D... BG3 jeśli bedzie to będzie w pełnym 3D i wiem że grafika będzie wspaniała bo o to chodzi..... ale najważniejsze żeby fabuła nie była hyh tylko dodatkiem do grafiki.... według mnie tylko o to należy sie obawiać.
Śmierć nadchodzi w ciszy po mału, chwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Należy się jeno modlić do Mystry, by sprawa nie zakończyła się jak z Simon the Sorcerer 3D, którego dwie pierwsze części w dwóch wymiarach tryskały doskonałym humorem i dobrym żartem, natomiast ostatnia, już trójwymiarowa była niezwykle słaba i nadto na cienkim silniku 3D, który nijak nie pasował do samej konstrukcji zabawy... oto prawdziwa przestroga dla twórców, którzy uważają że grafika jest ważniejsza niż grywalność Ale cóż, pozostaje mieć nadzieję że kolejna część "Wrót" nie zniszczy legendy poprzedniczek i będzie się charakteryzować zarówno dobrymi efektami wizualnymi, jak i klimatem...
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Baldurs Gate III ciekawy pomysł ale to że ma byc na zasadach D&D 3,5 mam nadzieje że będzie opcja grania wmz i nie wprowadza Baldura w 3D gdyż wg mnie straciłaby ona klimat a to że będzie nowa fabuła hmm nie moge się doczekać
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
A ten swoje: Jeszcze nie wiadomo czy będzie (pewnie nie) BG3, ale jak tak to na pewno miałby grafę 3D. Teraz wszystkie gry mają więc czemu nie BG?
Ja nie potrzebuje BG3, bo dla mnie BG2 to najlepsza gra i nic tego nie przebije. Ale byłbym ciekawy jaką fabułę miałaby "trójka".

Lol. Niektórym osobom chyba coś się pomieszało w główkach. "Świat idzie do przodu i BG III musiałoby być w 3D"? Przecież to by było całkowite zrujnowanie całej serii. Uwierzcie mi, że jest wiele ludzi niecierpiących 3D w pewnego typu grach, tak jak ja. Do tego dochodzą ograniczenia sprzętowe, co także wpływa na korzyść 2D. No ale rzeczywiście, być może teraz gry robione są pod 13-latków, dla których w grach liczy się przede wszystkim grafika 3D i którzy nawet nie spojrzą na grę w 2D, bo "świat musi iść do przodu". Poza tym gry w 2D nadal są robione (przykład - najnowsza Ultima KR), choć nie jest ich dużo w porównaniu do 3D. Moim zdaniem jest to kolejny plus - gdyby BG III zrobione było w 2D, była by to paradoksalnie pewnego rodzaju nowość. No ale można sobie marzyć o BG III, a co dopiero o BG III w 2D, bo pewnie przez takich, jak niektórzy na tym forum, BG III, jeśli kiedykolwiek wyjdzie, to w 3D.

Cytat

bo pewnie przez takich, jak niektórzy na tym forum, BG III, jeśli kiedykolwiek wyjdzie, to w 3D.


A ty myślisz, że i "tacy" jak my woleliby oglądać BG III w grafice 3D? Myślę, że się mylisz. Ja też wolałbym aby BG III było tworzone na tym samym silniku co poprzednie części. Niestety nowsi gracze, którzy nigdy nie grali w BG 2 czy BG, na pewno by tego nie łyknęli. Wiem, znam się na tym. Pokazałem mojemu koledze BG i skasował po trzech minutach bo mu się grafika nie spodobała. Takich ludzi jest coraz więcej, powoli kończą się starzy wyjadacze. To smutne, ale i prawdziwe. Dlatego sądzę, że BG III nie sprzedałoby się dobrze, bo ludziska chcą super realistycznej grafy, a nie pikseli wielkości pięści.
A ten Twój kolega jakiego typu gry lubi? Bo jeśli cRPG, to rzeczywiście smutne, a jeżeli np. samochodówki, czy strzelanki, to nie ma się co dziwić...
Robienie gry to robienie PRODUKTU który ma się SPRZEDAĆ. W tyle lat po premierze BGII wydanie gry nieatrakcyjnej dla potencjalnego konsumenta jest popelnianiem wyrafinowego i cholernie drogiego samobójstwa. BGIII ma się sprzedać, a nie tylko sprzedać wśród miłośników serii.
ech...no ja tam za 3D nie przepadam a co do grafiki to mi chyba nie powiecie .że w swiatyni np jest słaba grafika???co do BG3 to niestety raczej wątpię czy wyjdzie bo teraz właśnie gra się musi sprzedać...a głownym nabywcą gier sa własnie 13/14 latkowie...a jaki jest poziom 13/14 latków to chyba każdy widzi...ech...aż mi sie smutno zrobiło...a tak mi brakuje obecnie na rynku gierki w której by była fabuła i jakaś drużynka do poprowadzenia w 2D.....;(

Użytkownik LIRAEL dnia nie, 09 wrz 2007 - 20:21 napisał

a jaki jest poziom 13/14 latków to chyba każdy widzi...ech...aż mi sie smutno zrobiło...

[post="84492"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Więcej optymizmu! A ile lat my mieliśmy kiedy zaczęliśmy grać w BG? Bo ja właśnie 13/14.

Może zacząć od stworzenia www.baldursgate2d.com z ładnym designem, krótkim tekstem agitacyjnym, formularzem do zgłoszenia poparcia przez fanów i szablonami listów do Atari oraz rozreklamowania strony na serwisach typu digg.com czy wykop.pl? To jest kultowa gra, a takie internetowe akcje czasem (powtarzam - czasem) przynoszą nadspodziewanie dobre efekty.

Oczywiście, jeśli prace nad grą już się zaczęły, to pewnie dużo to nie da. Marzy mi się skierowanie do tej pory stworzonych elementów do zupełnie innej gry i powrót do idei BG/BG2, ale to już byłoby zbyt piękne. Jednak informacja o rozpoczęciu prac jest bardzo wątpliwa, więc pewnie wszystko jeszcze możliwe.

PS: Najgorszym wyjściem jest wrzucenie propozycji do tego badziewnego serwisu petitiononline gdzie cała akcja zginie w tysiącach innych o chronienie skór lamparcich w Birmie.
Baldur's Gate 3 to było by coś.
Oczywiście kontynuacja wątku Bhala wchodzi w grę.
Albo chociaż mogli by odświeżyć wcześniejsze Baldury, chodzi mi o grafikę itd.
kontynuacja BG nie powstanie i trzeba sie z tym pogodzić - Baldur's Gate III: The Black Hound miał powstać, ale Black Isle nie wykupiło od Atari praw i dupa, potem coś jeszcze w 2005 pisali o kontynuacji, ale nic z tego, może i dobrze bo jakby Atari sie zabrało za BG to nic by z tego nie było, tylko jakiś syf pokroju NWN
Hi all. Your site forum.gexe.pl is very suitable. I think I've found my constant comunication place
Sorry if wrong branch
Ale z drugiej stronie to BGIII z pewnością nie miałaby klimatu poprzednich 2 części, za późno już o myśleniu o kontynuacji w tym dawnym stylu

← Baldur's Gate
Wczytywanie...