[D&D] Podręczniki

miałęm podobne objekcje
Odpowiedz
Jeden z tych podręczników zaraził mnie manią na DnD :twisted:.
Odpowiedz
Hmmm dziwczyna która zna sie na rzeczy miło mi to czytać
Odpowiedz
CIUT zna się na rzeczy.....taka mała korekta :wink:.
Odpowiedz
Są jakieś podręczniki uwzględniające 3 edycję lub 3.5 i klasy prestiżowe?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
mozecie mi powiedziec ile srednio ma stron podrecznik do dnd :?: [najlepiej w kategoriach ok.30zl; ok.60zl; itp :wink: z gory thx
Odpowiedz
To zależy jaki. Ceny się wahają od 29 zł do ok 99 zł . Tylko te za 29 to są pomocnicze, wieć dużo się z nich nie dowiesz .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
To są niestety te droższe :? . Ale nie szkoda kasy. Uwierz mi . Jak masz z kim grać to nawet się nie zastanawiaj .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
mam z kim grac lecz chce sie dowiedziec ILE STRON maja podstawowe podreczniki wymienione wyzej
Odpowiedz
Ile kosztują już CI powiedziałem. A po co Ci strony :? ? no dobra. Np. Podręcznik gracza ma 296 pięknych grubych stron na kredowym papierze .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ta... zapisanych drobniutkim druczkiem ze ledwo widac:) ale i tak fajnie sie czyta
Odpowiedz
A ja sie wylamie i powiem szczerze, ze podreczniki do D&D3E mi sie nie podobaja. Wogole nie cierpie nowech d&d i calego cholernego d20. Ale wracajac do podrecznikow to po pierwsze rysunki (pomijajac te na poczatku kolejnych rozdzialow) sa paskudne, tak cukierkowate i kolorowe, ze az sie (przepraszam za wyrazenie) zygac chce. Pamietam jak raz z kumplami dorwalismy jakies cztery podreczniki i zaczelismy sobie czytac co ciekawsze teksty, ubaw po pachy. Jezeli ktos sie poczul urazony to prosze sie nie martwic znajomy do ktorego nalezaly te podreczniki, powiedzial mi, ze jestem ortodoksyjnym RPGraczem i ze nie potrafie docenic piekna nowej edycji d&d. Moze mial racje...
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
Cóż...
Śliczny kredowy papier, piękne rysunki, kolory, twarda okładka i co najważniejsze d20!
Kiedy to przeczytałem aż poczułem istny zew wydawania pieniędzy. Policzmy:
69zł za śliczny przekoloryzowany, cukierkowy i pisany językiem ośmiolatka podręcznik gracza. Swego czasu myślałem żeby kupić bratu na dziesiąte urodziny ale ostatecznie dałem mu do przeczytania Diunę. Wyszedł na tym lepiej.
69zł za absolutnie niezbędny podręcznik opisujący potwory.
69zł za przewodnik mistrza podziemi w którym tłumaczy się subtelne różnice pomiędzy drzwiami stalowymi a drewnianymi.
To daje razem 207zł za same niezbędne do czerpania pełnej satysfakcji z gry podręczniki. Dodajcie sobie cenę podręcznika opisującego świat, policzcie ile pieniędzy wyrzuciliście na podręczniki które arcydziełami literatury definitywnie nie są i co porzytecznego mogliście za te pieniądze zrobić.
Żeby nie było że potrafię się tylko czepiać jako przykład dobrego podręcznika mógłbym podać wszystkie Army Book'i do 6ed WFB, podręcznik do Neuroshimy, czy podręczniki do 3ed. WOD'a, a nawet mityczny podręcznik do starego Warhammer'a, który choć odstawał trochę szatą graficzną od wymienionych wyżej to jednak nie trzeba było mieć nic poza nim żeby móc zacząć grać.
Odpowiedz
[powiem wam ze w podreczniku gracza nie podobaja mi sie oczy kruska 8) ... jakis male i wypukle co nie pasuje do takiego jak on :roll: ...

ale zajefajne sa szkice np. wozów ewipunku czy np oręzy :wink:
Odpowiedz
Oj tak! Język w Podręczniku Gracza jest rzeczywiście żałośny. Czasami, aż ciężko się czyta. Ale i tak, jeśli się często gra, przynajmniej ten Podręcznik Gracza powinno się mieć.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Może to kogoś zainteresuje ale podręczniki te są dostępne w necie. A dokładniej w ed2k. Wszystko pięknie w pdf'ie. Dla osób które chcą sobie tyklo poczytać to bardzo dobre rozwiązanie. Polecam szczególnie Draconomicon. Ponad 200 stron tylko o smokach. Czyli to co krasnoludy lubią najbardziej!
Odpowiedz
podajcie jakies linki ja probowalem sciagac to albo sciagalem 2e albo po angielsku :? :lol:
Odpowiedz
← Ogólnie

Podręczniki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...