[GIII] dwa rdzenie w AMD

Mam pytanko. Czy po zainstalowaniu patcha dzieki ktoremu bedzie mozna grac na dwurdzeniowym AMD wplynie negatywnie na cos w kompie? Np. ze jakies programy beda wolniej chodzic, itp.? Bo interesuje mnie instalacja tej latki ktora powoduje ze komputer widzi dwurdzeniowke jako zwyklego procka o jednym rdzeniu. No wiec prosze o szybka odpowiedz.

P.S. Obecnie Gothic mi dziala, ale czasami przyspiesza. Jak sadze dzieki latce przestanie, ale jak juz napisalem czy wplynie to negatywnie na funkcjonowanie procka?

P.P.S. kolejne pytanie. To latka jest do gothica czy ogolnie na kompa?
Odpowiedz
Ojej... A skąd to łatkę masz? Mówisz o czymś co się nazywa AMD Dual Core Optimizer?.

Jeżeli łatka jest wydana przez twórców gry to powinna mieć działanie pozytywne na grę. Na wszelki wypadek zrób sobie kopie save'ów, jak będzie chodzić źle to reinstalka i grasz normalnie. Jeżeli to jest łatka wydana przez AMD to jej działanie może być różne ale też raczej powinno być pozytywne. Nikt by jej nie wydawał jeśli by obniżała wydajność komputera.

Jeśli ta łatka pochodzi od jakichś moderów to radziłbym najpierw sporo poczytać nim zainstalujesz. Upewnić się z jakim procesorem współgra i co robi. Swoją drogą to w jakimś readme wszystko powinno być opisane.
Odpowiedz
Z tym że z AMD nigdy nie wiadomo nic. Musisz dobrze poczytać nie tylko o AMD ale też o współdziałaniu tego procesora z resztą podzespołów. Poszukaj czy ktoś, kto ma podobna konfigurację komputera miał podobne problemy.
Odpowiedz
tak naprawde to sam nie wiem jak sie latka nazywa. Przeczytalem ze na plytce od Gothica jest jakas latka, a potem jak szukalem w necie to znalazlem tez cos. tylko to drugie dziala chyba do wszystkich gier. jakis koles skomentowal ze nie przyspiesza mu juz Gothic, most wanted i takie tam. Tylko przeczytalem rowniez ze nie tylko gry widza takiego procka jako jednordzeniowego ale tez i system operacyjny. dlatego ciekawy bylem czy to nie obnizy wydajnosci.

P.S. mam AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+

P.P.S. Wlasnie sprawdzilem w necie. Tak chodzilo mi o AMD Dual Core Optimizer. No wiec, napisali tam ze "wszystkie aplikacje włącznie z systemem operacyjnym widzą dwurdzeniowy procesor jako pojedynczą jednostkę, co rozwiązuje problem aplikacji, które nie są w stanie obsłużyć dwurdzeniowych urządzeń."
i w zwiazku z tym. Programy ktore nie sa w stanie obsluzyc dwurdzeniowki, beda widzec pojedyncza jednostke. A nowsze beda widziec dwurdzeniowke? Dobrze to rozumiem? Czy wszystko bedzie widzec pojedynczo jednostke? Przepraszam ze sie tak rozpisuje ale chce wiedziec dokladnie. W koncu nie po to kupowalem dwurdzeniowego procka zeby go teraz "uposledzic"
Odpowiedz
Ja tam zainstalowałem optimizer i system ciągle mi go widzi jako dwurdzeniowy, w końcu sądząc z nazzwy ma tylko optymizować działanie procka, a nie jakoś go 'upośledzać'.
Odpowiedz
← Gothic

dwa rdzenie w AMD - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...