[Torment] Sekrety i Zagadki Gry

Witam, proponuję użytkownikom forum aby w tym temacie umieszczać wszelkie informacje odnośnie tajemnic i sekretów w grze PT. Nie po to aby ułatwiać ludziom jej przejście, niech sami się trudzą - tylko po to aby jakiś strudzony wędrowiec jak np ja po 3 przejściu gry był mile zaskoczony czymś co ominął lub na co nie wpadł pozdrawiam

na początek może coś odnośnie Ula (pewnie większość to wie). W dzielnicy Ula zwanej Aleja niebezpiecznych Węgłów, na południe od wejścia znajduje się zrujnowana świątynia z magiem w środku. Jeśli zdecydujesz się zostać wyznawcą jego Boga wtedy Pani Bólu przeniesie Cię do labiryntu w którym znajdziesz swój dziennik i fajny młotek. Czarodziej też pomoże się pozbyć Biesa ze skrzynki Moridora, którego spotkamy potem w zniszczonej klątwie i po jego zabiciu (bardzo trudna sprawa) znajdziemy fajny pierścień To tyle ode mnie póki co..czekam na waszą inwencję
Odpowiedz
Cud, a raczej bug. Po przyjściu do Hamrysa z Dzielnicy Niższej z planem grobowca, można z nim porozmawiać, dostać PD i zakończyć rozmowę. W kółko. Raz za razem, a 2000 PD leci. Dla oszustów - nie korzystałem. Wolę czystą grę.

Yabolo, Pani Bólu przenosi nas do Labiryntu też wtedy, gdy bawimy się jej lalką kupioną od Viriszki z Dzielnicy Urzędowej (sklep na południu).
Odpowiedz

Użytkownik Kresselack dnia pon, 23 lip 2007 - 16:01 napisał

Yabolo, Pani Bólu przenosi nas do Labiryntu też wtedy, gdy bawimy się jej lalką kupioną od Viriszki z Dzielnicy Urzędowej (sklep na południu).

[post="75983"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Też tak myślałem aczkolwiek już się przeniosłem wcześniej za pomocą maga i już potem lalką mogłem się bawić i bawić bez skutku
Odpowiedz
Co do takich trików, to taki sam myk można zrobić z Ebbem Skrzypiącym w Upadłej Klątwie Wystarczy, że będziesz go bez przerwy zagadywał zanim wyjdzie z magazynu, a punkty doświadczenia będą się lały strumieniem (i do tego znacznie więcej niżeli u Hamrysa).

Co do ciekawostek. Jeżeli w trakcie swojej podróży, będziesz kłamał napotkanym osobą (tak z 10-15), że masz na imię "Adahn" to faktycznie taka osoba pojawi się w Karczmie "Pod gorejącym człowiekiem" w Ulu. Wyjdzie z tego ciekawa rozmowa o ile pamiętam
Odpowiedz

Cytat

Co do takich trików, to taki sam myk można zrobić z Ebbem Skrzypiącym w Upadłej Klątwie wink.gif Wystarczy, że będziesz go bez przerwy zagadywał zanim wyjdzie z magazynu, a punkty doświadczenia będą się lały strumieniem (i do tego znacznie więcej niżeli u Hamrysa).


A nieprawda, bo trzeba zagadać i wyjść, zanim on się zbierze, po czym ponownie wejść. Nie mogłem z nim gadać kilka razy. Dostaje się za to 300000 PD z tego co pamiętam.
Odpowiedz
az dech mi zaparlo...

ja do labiryntu wszedlem za pomoca przenosnego portalu ;-)
zdobycie go zwiazane jest z przylaczaniem sie do jednej z frakcji.

peace.
Jestem Akolitą Zakonu Banana!









Peace'n'Love
Odpowiedz

Cytat

az dech mi zaparlo...

ja do labiryntu wszedlem za pomoca przenosnego portalu ;-)
zdobycie go zwiazane jest z przylaczaniem sie do jednej z frakcji.

peace.


Ale nam się tu nie rozchodzi o labirynt Raveli, tylko o labirynt pani Bólu zwany także labiryntem Gracza. To zupełnie dwie różne lokacje.
Odpowiedz

Użytkownik Tokar dnia czw, 26 lip 2007 - 12:48 napisał

Ale nam się tu nie rozchodzi o labirynt Raveli, tylko o labirynt pani Bólu zwany także labiryntem Gracza. To zupełnie dwie różne lokacje.

[post="76400"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




a jesli tak to przepraszam najmocniej
Jestem Akolitą Zakonu Banana!









Peace'n'Love
Odpowiedz

Cytat

A nieprawda, bo trzeba zagadać i wyjść, zanim on się zbierze, po czym ponownie wejść. Nie mogłem z nim gadać kilka razy. Dostaje się za to 300000 PD z tego co pamiętam.


Źle to robiłeś Gadasz z nim po raz pierwszy, po czym wychodzisz. Wchodzisz jeszcze raz i już na ekranie ładowania naciskasz pauzę. Po załadowaniu lokacji klikasz na Ebba i puszczasz pauzę. I tak w nieskończoność

Co do tajemnic dziwię się, że nikt jeszcze nie napisał najważniejszych

1. Pamiętnik Nie-Sławy

Kto nie został owładnięty manią otwarcia go jest... dziwny Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby w Infinity Explorerze sprawdzić opcje dialogowe dołączone do pamiętnika. Sesese Tylko czekam aż mi się zechce instalować P:T

2. Ojo w Zakopanej Wiosce.

Niech mnie coś trafi, ale już nie pamiętam o co tam chodziło. Wiem, że strasznie mnie interesował jego problem...


Tonari no Totoro!
Odpowiedz

Cytat

1. Pamiętnik Nie-Sławy


A co myślisz, że nikt przed Tobą nie próbował tego myku z wygrzebaniem dialogu do pamiętnika ? Jego po prostu niema i co przez to idzie, nie da się go otworzyć. Dlatego nie wspominałem o pamiętniku. Przecież damy muszą mieć swoje tajemnice Medivh

Cytat

2. Ojo w Zakopanej Wiosce.


Tak, w istocie to jest zagadka tej gry. Przechodziłem Tormenta wiele razy i próbowałem wielu kombinacji (wysoka inteligencja, ubicie Wielojedności), ale nic nie zdziałałem No nic, może mi się kiedyś uda.
Odpowiedz
Raz jak poszedłem pokonać Wielojedność mając już w drużynie Anne, Mantuok zamknął mnie w tym swoim więzieniu, to przy jego bramie (tego więzienia oczywiście) zagadnął do mnie szczurołak i okazało się, że to jakiś znajomy Anny. Wyraźnie coś do niego czuła . Nie pamiętam tylko jak miał na imię. No więc on pomógł nam otwierając bramę i zabijając drugie strażnika szczurołaka. Powiedział też, żebyśmy ostrzegli Zakopaną Wioskę o tym wszystkim co się dzieje w katakumbach. Niestety później z nikim nie mogłem nawiązać rozmowy o nim.

Druga tajemnica to do czego służy wątroba Zachariasza lub może jeszcze kamienny lim-lim? Jest jeszcze kilka takich przedmiotów, ale już nie będę się czepiał .

A co do Oja to nie sądzę by stanowił jakąś zagadkę. Po prostu jest czubkiem i przez dziurę w ścianie jego domu wlazł czaszkosczur i go ugryzł. Ale skąd by wiedział, że Gris nie żyje... Może Wielojedność chciała go zamienić w czaszkoszczura czy coś.


[size=20]"Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami."[/size]


Odpowiedz

Cytat

Druga tajemnica to do czego służy wątroba Zachariasza


Kurcze grałem w Tormenta wiele razy, ale jakoś tego przedmiotu nie miałem. Gdzie go można znaleźć ?
Odpowiedz
Kiedy zdobędziesz od Czerstwej Mery umiejętność Gadaj-Kości-Opowieści musisz iść do Kostnicy i pogadać z jednym truposzem, który stacjonuje gdzieś na północnym-wschodzie (ale najlepiej pogadaj ze wszystkimi zombi, choć z nie każdym się uda, bo czasem ciekawe rozmowy się wywiązują). Ten trup to właśnie Zachariasz, czyli gość, który towarzyszył Pragmatycznemu Wcieleniu w jego wędrówce. Podczas rozmowy z nim da ci swoją wątrobę, po co? Nie wiem.


[size=20]"Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami."[/size]


Odpowiedz

Użytkownik Ryba dnia pią, 10 sie 2007 - 10:03 napisał

Kiedy zdobędziesz od Czerstwej Mery umiejętność Gadaj-Kości-Opowieści musisz iść do Kostnicy i pogadać z jednym truposzem, który stacjonuje gdzieś na północnym-wschodzie (ale najlepiej pogadaj ze wszystkimi zombi, choć z nie każdym się uda, bo czasem ciekawe rozmowy się wywiązują). Ten trup to właśnie Zachariasz, czyli gość, który towarzyszył Pragmatycznemu Wcieleniu w jego wędrówce. Podczas rozmowy z nim da ci swoją wątrobę, po co? Nie wiem.

[post="78635"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Wow! Trzeba się postarać aby jakoś to rozwiązać - główkujcie panowie Też się na to nie natknąłem a kamienny lim lim ponoć się przydaje przy przyłączaniu się do anarchistów - gdzieś to było opisane...
Odpowiedz
Kiedy się wróci do Kostnicy z umiejętnością rozmawiania z martwymi to z wieloma truposzami można porozmawiać na wiele ciekawych tematów.

No i nikt nie wspomniał jeszcze o nawiązaniach do innych gier Black Isle - beczka z Fallouta nieopodal maga w Kamienicy Zbójów i książka z logiem BG (tej akurat nie spotkałem, ale coś o niej czytałem).
Odpowiedz
Ja myślę żę z tą wątrobą trzeba się udać do zokopanej wioski do tej starej baby co zbiera zeby i patroszy truposzów
Odpowiedz
byc moze cos w tym jest zeby sie udac do zakopanej wioski ale zastanawiaja mnie 3 zeczy
1 czy ktos kiedys znalazl cos ciekawego w podsigl czy jakos tak
2 czy mozna dostac sie w klątwie do tego urzędu zanim zdobędzie go deva nigdy mi sie to nie udalo
oraz czy laska faroda ma jakies magiczne wlasciwosci kiedys dowiedzialem sie od anny ze farod nie byl inwalidą ale nie zdołałem nic zrobić z laską
Odpowiedz

Cytat

1 czy ktos kiedys znalazl cos ciekawego w podsigl czy jakos tak


W Podziemiach Sigil raczej niema nic ciekawego prócz masy doświadczenia jaką możesz tam zdobyć i chyba po to ta lokacja została stworzona

Cytat

oraz czy laska faroda ma jakies magiczne wlasciwosci kiedys dowiedzialem sie od anny ze farod nie byl inwalidą ale nie zdołałem nic zrobić z laską


Laska Faroda otwiera portal (w tym samym pomieszczeniu co on siedział) do jego skarbca. Niestety tylko brzmi to dobrze, bo prócz kilku rupieci i paru sztuk złota nic tam niema.
Odpowiedz
aha muszą przejść pt jeszcze raz i zobaczyć o co chodzi z tą wątrobą oraz dojść do fortecy żalu razem ze złotą kulą może stanie sie coś ciekawego
pytanie czy wiecie ze w 1 zniszczonej klątwie lata ulepszony bies ze skrzynki wygląda jak ten co był w spichlerzu ale dostajemy za niego 500 000 pd oraz pierścień +3 do kp
każdy kto przechodził kolo karczmy dla grabów napewno spodkal zombi "drogowskaz" i po rozmowie dostajemy od niego kamien jego mózg wiecie poco on nam jest?
Odpowiedz

Cytat

dojść do fortecy żalu razem ze złotą kulą może stanie sie coś ciekawego


To najlepiej zacznij magiem, bo bez wysokiej mądrości i inteligencji sekretu brązowej kuli nie odkryjesz A jakiż toż to sekret ? Nie będę za wiele zdradzał, ale dzięki użyciu pod koniec gry tego przedmiotu (w pomieszczeniu z naszymi trzema wcieleniami) zyskasz sporo doświadczenia (i tu naprawdę wchodzi w to ogromna ilość PD), czar o nazwie "Runa udręki" (chyba tak się on nazywał) i z tych fabularnych profitów dowiesz się tak naprawdę jak masz na imię

Cytat

pytanie czy wiecie ze w 1 zniszczonej klątwie lata ulepszony bies ze skrzynki wygląda jak ten co był w spichlerzu ale dostajemy za niego 500 000 pd oraz pierścień +3 do kp


To chyba ogólnie każdy gracz przechodzący Tormenta o tym wie
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Sekrety i Zagadki Gry - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...