Jaki był wasz pierwszy cRPG?

Napisze krótko: moim pierwszym cRPGiem było Baldurs Gate 2.
Odpowiedz
Przygodę z cRPG rozpocząłem jakieś trzy - cztery lata temu, gdy na imieny sprawiłem sobie prezent w postaci Gothic I - kosztował tedy jakieś 30 zł, był chya w serii "Extra Gra", bądź też podobnie brzmiącej . A potem już kolejno Deus Ex (no cóż, też cRPG) Arcanum, Morrowind, Świątynia Pierwotnego Zła, Fallouty, Saga BG, Gothic II i ostateczne zwieńczenie mych "wysiłków" - Planescape Torment i NWN. Muszę się teraz dorwać do Icewind Dale i począć interesować tekstówkami ze starych lat ;-) W gatunku zadurzyłem się bezgranicznie i gdyby ktoś miał zamiar inflirtować mój komputer, to nic poza nimi zapewne by nie uraczył (może za wyjątkiem jakowej strategii ekonomicznej i JK: JA)
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz
Ja najpierw zagrałem w icewind dale,najpierw jedynka i dodatek,potem dwójka,następnie baldur's Gate 1 i 2 z dodatkami,potem był Gothic 1,NWN 1 z dodatkami,Gothic 2 z Nocą Kruka,KotOR 1,KotOR 2,Gothic 3,NWN 2Diablo 2.Wszystkie mam i gram,oraz myślę o kolejnych cRPG.To mój ulubiony gatunek,po prostu wymiata.
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz
Zatem proponuję byś zagrał w Fallouta (jedynkę) - to klasyka której wstyd nie znać, oraz Arcanum: Przypowieść o Maszynie i Magyi - niewiele jest cRPG które poszczycić się mogą takim bogactwem treści, a z pewnością historia konfliktu między technologią a mistyką, w którym ta pierwsza poczyna powoli wypierać drugą, daje dużo do myślenia i odnaleźć w niej można zaskakująco dużo przemyśleń pasujących również do "naszego" świata
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz
Dzięki za radę xyszdas,zobaczymy może z niej skorzystam.
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz
A moim pierwszym cRPG-iem była gra, o której tu chyba nikt nie wspomniał, mimo, ze na przykład w rankingu Gamefaqs dłuuuuuuugoooo była na pierwszym miejscu A mianowicie Final Fantasy 7. Nie tylko przeze mnie uważana za najlepszego RPG-a wszechczasów, i jedną z najlepszych gier w ogóle. Była pierwsyzm RPG-iem, i do dziś pozostaje jedną z najbardziej ukochanych gier w życiu, mimo, że mógł bym pewnie być ojcem większości z bywalców tego forum Jak to się stało, że w ogóle zacząłem grać w Finala? Przypadek. Kupiłem Playstation, i od razu na wstępie trzy gry, które mi się nie podobały. Więc z kumplem wymieniłem w stosunku: trzy moje gry za jedną jego, ale na trzech płytach. Właśnie Final Fantasy 7. Zacząłem grać, ale... szybko mnie znudziła, więc rzuciłem ją w kąt i zapomniałem o niej Jakieś pół roku później w gazetce (bodajże PSX Extreme) ukazał się opis tego Finala. Zacząłem czytać, i.... z każdym zdaniem coraz bardziej mi się to spodobało. Zacząłem grać i... po przejściu pierwszych - trochę nudnych - godzin wessało mnie jak bagno Od tamtej pory grałem w Finala 7,8,9,X, X-2, i teraz gram w Finala 12. Zachęcam. Na prawdę mocna rzecz. Tym bardziej, że Final 7 nie tylko wyszedł na PC, ale można też w wersję z Playstation grać na pececie pod emulatorem, i to ze spolszczeniem.
--
Pozdrawiam.
Ajgor.
http://sekwencery.4sql.net/ - Grasz na gitarze elektrycznej? Zajżyj. Strona poświęcona procesorom gitarowym firmy Line6. Forum poświęcone procesorom, sekwencerom i homerecordingowi.
Odpowiedz
Hmm... moim pierwszym cRPG był chyba Gothic I. bardzo mi się spodobał, gdy byłem u qmpla i se go kupiłem. Zarąbisty klimat, fajna fabuła i ładna grafika, to wszystko mnie do niego przyciągnęło.
I na co się gapisz ??
Odpowiedz
Nie pamiętam dokładnie tych czasów, ale najprawdopodobniej pierwszym cRPGiem w jaki grałem był Planscape Torment. Choć mogło byc coś wcześniej.
Odpowiedz
Co do postu Ajgora - ja natomiast uważam (jak zapewne wielu innych) że największą grą PC wszech czasów MUSI być jakiś cRPG , skoro tak wiele osób poleca FF, może też i za niego się zabiorę...
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz

Użytkownik xyszdas dnia wto, 03 lip 2007 - 21:59 napisał

Co do postu Ajgora - ja natomiast uważam (jak zapewne wielu innych) że największą grą PC wszech czasów MUSI być jakiś cRPG , skoro tak wiele osób poleca FF, może też i za niego się zabiorę...

[post="72781"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Na prawde szczerze polecam, tylko najpierw kilka spraw Po pierwsze tak jak pisałem wcześniej - początek gry może się wydawać lekko nudnawy, ale później sie to zmienia diametralnie. Z początku gra się w mieście Midgar. Pamiętam, że jak pierwszy raz grałem, to w momencie jak wychodziłem z Midgaru to myślałem, że to już koniec gry, a okazało się, że to... dopiero przygrywka do wstępu Nawet nie 10% gry
Po drugie - żeby docenić ogrom fabuły, wskazane jest grać po Polsku. Gra się w wersje z PSX na emulatorze ePSXe, i ze spolszczającymi patchami. Jak będziesz zainteresowany, to służę wszelkimi radami, jak to zrobić. Gra pod emulatorem chodzi idealnie płynnie, więc warto
Po trzecie - z reguły jestem zdecydowanie przeciwny grze z opisami, ale Final Fantasy ma taką masę ukrytych tajemnic, że bez opisu stracisz połowę gry Albo i więcej. Przykład: Kurczaki Chocobo. W grze się na nich po prostu jeździ. Ale nie tylko W dalszej części gry łowi się je na różnych kontynentach i przewozi do pewnego farmera, gdzie karmiąc je odpowiednimi warzywami się je krzyżuje, dzięki czemu otrzymujesz nowe gatunku, które znów się krzyżuje itd, aż do otrzymania finalnego kurczaka - Złotego Chocobo, który może biegać po lądach, lasach, rzekach, górach, morzach i oceanach, dzięki czemu można dotrzeć na.... pewną ukrytą wyspę, na której jest.... a tego już nie zdradzę. Ale warto Bez tego oczywiście też grę skończysz, ale o ile mniej zobaczysz I właśnie takich ukrytych tajemnic jest masa
Tu jest fajny opis:

http://k-ff.com/Final7/index.php
--
Pozdrawiam.
Ajgor.
http://sekwencery.4sql.net/ - Grasz na gitarze elektrycznej? Zajżyj. Strona poświęcona procesorom gitarowym firmy Line6. Forum poświęcone procesorom, sekwencerom i homerecordingowi.
Odpowiedz
Rzec mogę, że rozbudziłeś moje zainteresowanie tą grą Gdy tylko skończę kampanię główną Neverwinter Nights 2 zabiorę się i za Nią
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz
W razie czego wal jak w dym. Pomogę Ci uruchomić.
--
Pozdrawiam.
Ajgor.
http://sekwencery.4sql.net/ - Grasz na gitarze elektrycznej? Zajżyj. Strona poświęcona procesorom gitarowym firmy Line6. Forum poświęcone procesorom, sekwencerom i homerecordingowi.
Odpowiedz
Moim pierwszym takim prawdziwym crpgiem był Baldurs Gate. Piękna zróżnicowana gra, klasyka RPGów. Łezka się w oko kręci gdy słyszę ten tytuł. Na początku Baldur nie przypadł mi zbytnio do gustu, ale po dłuższej grze, doszedłem do wniosku że żal by było kasować Baldura i wczułem się w tą grę nawet raz na kilka miesięcy zdarza mi się przysiąść do niej.
Potem było mnóstwo tego, Gothic I również jeden z pierwszych moich Crpgów, również świetna gra w którą gram ciągle bo co pół roku nachodzi mnie ochota na wspaniałą jedyneczke. Planscape, też był jednym z moich pierwszych rpgów, znakomita gra.
Odpowiedz
ja zaczalem grac w cRPG przypadkiem, kiedy to sprawdzalem zawartosc plytki od kumpla i akurat trafil mi sie tytul taki jak Chrono Trigger (na platforme SNES) :-)
wciagnelo mnie to i nie chce puscic. wyjatkowy plus ;D
bylo to jakies 4 lata temu mniej wiecej.
Jestem Akolitą Zakonu Banana!









Peace'n'Love
Odpowiedz
Wszystko się zaczęło ze pewnego dnia na wakacjach stwerdziłem że bym sobie w coś ponawalał ale że kompa miałem wtedy jak na te czasy słabego (cel 400 128mb ram) kumpel mi zaproponował BG i zakochałem się w tym później u kumpla grałem także w NWN

1 Bg+dodatek
2 Iwd 1+dodatek
3 Iwd 2
4 Vamipre the Masquerade
5 Bg 2
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
Pamiętam jak jakieś 7 lat temu(7. rok życia) siadałam obok brata i patrzyłam jak pomyka w jakieś gry ... Z cRPGów to pierwszą grą było Diablo II(nie przeszłam ), a potem to Neverwinter nights.
Odpowiedz
U mnie też wszystko się zaczeło od Gothic a 1
Odpowiedz
Cóż... Pierwszą z moich gier cRPG był oczywiście Baldur's Gate Na początku nic w ząb z niego nie jarzyłem.
Odpowiedz
Podobnie jak u mnie. Pierwszym cRPGiem był BG 1, o ile pamiętam wtedy zakupiony za 100 zł. Zgroza A to było gdzieś z 6-7 lat wstecz od dnia dzisiejszego.
"You know what capitalism is? Gettin' fucked." - Tony Montana.


Odpowiedz
Moim 1szym cRPGiem również był Baldur's Gate 1. Pamiętam jak nie wiedział wogóle o co w tej grze chodzi, ale lubiłem walczyć czarami
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Jaki był wasz pierwszy cRPG? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...