[GI] Co widzisz w G1?

atmosfera, przyznaje, niepowtarzalna, a fabula zakrecona na maxa. Dla mnie spox
Odpowiedz
fabula ekstra od zera do bohatera jak to mowia. klimat i deszczowe dni z widokiem bariery i widokiem zycia tych uwiezionych
Odpowiedz
Prostota a zarazem rozwinięty rpg, jest byle rpg typu hack&slash jak diablo, ale nie jest tak skomplikowane jak np te osadzone w świecie DnD. Fabuła też świetna ale koniec mnie zawiódł, liczyłem na jakąś trudną walkę, a tu Kalom-i-jego-drużyna-B-jak-Barany, potem kilka cienkich demonów... poza tym gra świetna, ciekawy świat, niby tak prosty a jednak magiczny, i ten nastrój gry
I am the Lord and Master of the Sword
See Magic in my eyes
That Force became my endless curse
Witcher is my name
adrenaline burns me inside
All Spirits from the Past protect the souls which never rest…
Odpowiedz
Qesty,teksty (szczególnie te zabawne ) muzyka, prosty rozwój postaci no i super potwory.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Fabuła oraz klimat w tej części Gothic'a są niesamowite! Wciągają na dłuuugie godziny I jak na tamte czasy, kiedy Gothic wychodził, posiadał spory świat gry . Prócz tego poczucie humoru, które jak dla mnie było spore :]
Odpowiedz
Co najbardziej mi się podobało w Gothic?
Gothic, to w zasadzie najprostsza z gier cRPG, ale i także wspaniała. Twórcy stworzyli go prostego w obsłudze - poruszanie się, system walki, itp., a jednak jest grą zaawansowaną. Naprawdę, z tak wspaniała grą się jeszcze nie spotkałem, jak na razie...
Oczywiście, muszę wspomnieć o fabulę, która nie ma sobie równych, a przynajmniej mnie bardzo odpowiada. Wszystko po kolei, od wylądowania w Górniczej Dolinie, aż po wygnanie Śniącego ze świata rozgrywki.
Nie będę narzekał także na grafikę, która ongi była bardzo dobra, a przynajmniej dla mnie.
Soundtrack? Ta... to coś też miało wpływ na ten wspaniały klimat gry. Muzyka zmieniała się w odpowiednim miejscu, podczas odpowiedniej czynności, no i była bardzo dobra...
Bezimienny, a jakże mógłbym go tutaj nie umieszczać! Nieodłączną część Gothic, której niestety zabraknie podczas rozgrywki w Gothic 4, niestety... Nasz "Bezi", to był ktoś, nie było takiego w żadnej innego grze, No i miał także poczucie humoru, nieraz można było się z jego tekstów nieźle pośmiać, nieprawdaż?

"Od zera, do bohatera..."



Pozdrawiam, Cruoris

------------------------------
10 Przykazań O. Rydzyka

1. Nie będziesz miał Radiów cudzych poza moim.
2. Nie będziesz odbierał Radia mego bez wpłaty.
3. Pamiętaj aby w dzień święty rentę przysłać.
4. Czcij Ojca swego i Rozgłośnię swoją.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj Maybacha Dyrektora swego.
10. Ani żadnej kasy, która Jego jest.
Odpowiedz
W Gothic'u najbardziej podobała mi się przygoda. W całkiem ładnym świecie przemierzaliśmy tereny z przyjemnym zręcznościowym stylem walki. Poza tym to nic nowego...
Odpowiedz
Gothicowa fabuła i atmosfera w koloni moim zdaniem nie daje szans żadnemu rpg'owi nawet takim niby hitom jak wiedźmin czy oblivion, gothic to najlepsza gra na świecie i nie będzie lepszej...
Odpowiedz
Muszę sie zgodzić z diego19, tzn co do tego czy nie będzie lepszej to nie wiem xD Ale fabuła, klimat to po prostu poezja..
Odpowiedz
No może trochę przegiąłem czy nie będzie lepszej ale na pewno nie było lepszej a jeśli będzie lepsza to nie dużo od gothica
Odpowiedz
Pomysł i wykonanie, twórcy gry stworzyli coś, czego nikt inny nie wymyślił, zamiast ratowanie świata, staramy się uciec z wielkiej magicznej bańki
Zdecydowanie bardziej podoba mi się G1 od G2

Odpowiedz
No wiesz zawsze 1 część jest lepsza od następnych i w filach i w grach, no bo zobacz siedział sobie człowiek i nagle wymyślił tę fabułe, treść misji, nazwy potworów i takie tam. Dobra wyszła mu świetna gra i wiedział że gracze oczekują następnej to był "zmuszony" zrobić następną część gry aby była świetna, więc "musiał" coś wymyślić nie tak jak wcześniej że nagle mu to przyszło do głowy i wymyślił smoki które są w prawie każdym RPG, np. w filmach takich jak Harry Potter kamień filozoficzny był o wiele ciekawszy od następnych część. Sory ze pisze tak niezrozumiale ale jeśli chcecie to zrozumiecie o co mi chodzi
Odpowiedz
Masz rację, choć nie zawsze się to zgadza, np. w BG (wolę BG2, choć jest jak dla mnie nieznacznie lepszy )
Tyle, że Gothic 2 naprawdę w fabule odstaje zdecydowanie od G1, po prostu nie jest tak wciągający

Odpowiedz
No zdarzają się takie przypadki np. Oblivion jest lepszy od Morrowinda ale przyznaj że częściej 1 część jest lepsza od kolejnych
Odpowiedz
Ja nigdy w Morrowinda, ani w Oblivona nie grałem, ale pewnie wolałbym Morrowinda bo Oblivion by mi się przycinał

Odpowiedz
Wątpię żebyś wolał Morrowinda Człowieku tam sobie idziesz jak gdyby nigdy nic a tu ci koleś z nieba spada, totalny badziew ten Morrowin a Oblivion tnie się przyznaje ale mi się nawet podoba.
P.S Jaki masz sprzęt?
Odpowiedz
Zgadzam się z diego19. Spójrzcie na takie Icewind Dale 2 czy Fallout 2. Niby wszystkiego jest więcej (lokacji, broni, przeciwników, questów), ale jednocześnie ucieka gdzieś klimat. Pod tym względem Fallout 1 i Icewind Dale 1 są dużo, DUŻO lepsze. To samo z Gothic 1.
Odpowiedz
Procek 1,8GHz RAM 512 (to z tych ważniejszych), ale z pewnością Oblivion nie działałby płynnie, jeśliby w ogóle działał

Odpowiedz
Gothic ? hmmm... dotychczas najlepsza gra w którą grałem ! Fabuła jest pierwszorzędna.W G II na samym początku gry dowiadujesz się, że musisz zgładzić smoki, a w GI podobało mi sie to, że musisz troszczyć się o przetrwanie.Ciężkie zarabianie na ekwipunek, długie walki i częste ucieczki.Mimo ciężkiej pracy wszyscy na początku traktują cię jak darmozjada, i nie darzą cię szacunkiem.Piękne jest również to, że możesz stanąć sobie w lesie, w piękną noc, i patrzyć na magiczną barierę skąpaną w blasku księżyca, a po paru minutach zostać zaatakowanym przez cieniostwora ;D Gra cieszy okiem oraz muzyką, co sprawie że siedzisz przed monitorem dłuuuuugie godziny.Grę polecam przejść na kodach tylko w celu zabawy lub jej poznawania ( każdy chciałby chodzić z Gniewem Innosa i Łukiem Diego ) Polecam !
Odpowiedz
G1 ma pewien smaczek którego brakuje reszcie gier no i dalszych częściom G. A dokładnie ktoś kto gra pierwszy raz w ww grę i spaceruje sobie w nocy, a na domiar złego pada i jakaś muzyczka właśnie leci po prostu może sie poczuć jak gdyby oddalił się od całego świata.


Odpowiedz
← Gothic

Co widzisz w G1? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...