[BGII] Upadli paladynowie oraz Kamir

Gdzie dokładnie znaleźć Upadłych Paladynów?? Wiem tylko ze w dzielnicy mostów a co dalej przechodzę BGII któryś tam raz z rzędu i nigdy nie mogę ich znaleźć
ps a wie ktoś jak pomoc Paladynowi Kamirowi?? i czy da mu sie pomoc??
Oni znajdują się na takim placu tuż koło północnego przejścia. Musisz przejść przez taki zaułek. I jest to na północnym wschodzie. A ten Kamir to jest w dzielnicy cmentarnej?
Tak, Kamir jest paladynem z Dzielnicy Cmentarnej, smutnym z powodu utraty swego syna. By mu pomóc należy z nim porozmawiać, udać się na południowo - wschodnią częśc cmentarza, tam spotkamy kapłana, który nie wie co zrobić z dziewczynką, która utraciła rodziców. Przekonujemy kapłana że paladyn może być dla niej dobrym opiekunem, powracamy do niego, tłumaczymy mu zaistniałą sytuację, ten po chwili zastanawienia rusza na spotkanie z dzieckiem, na koniec powinniśmy raz jeszcze z nim porozmawiać, wydaje mi się iż poprawi się tym samym nasza reputacja.
Ruszaj więc z błogosławieństwem Oghmy, Pana Mądrości i wszelkiej wiedzy, niechaj prowadzi Cię na krętych ścieżkach Twego żywota, gdy przeznaczenia swego poszukiwał będziesz
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
szukalam tego kaplana ale go nigdzie nie bylo i ten paladyn tez gdzies przepadl mozesz mi napisac gdzie to dokladnie jest
Kapłan znajduje się pod niewielkim mauzoleum na prawo od wejścia na cmentarz, paladyn natomiast przy nagrobkach (na wyższym segmencie), na lewo od kostnicy (grabarza)
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
a paladynow znalazlam wiec dziex

[Dodano po chwili]

ja z tym paladynem juz rozmawialam wczesniej i wiem gdzie on jest ale teraz go nie bylo moze jakis blad sama nie wiem

[Dodano po chwili]

juz wszystko zrobilam
ps a mam teraz pytanie z innej beczki wiecie jak zniszczyc ten kult bezokiego tzn jak zniszczyc tego potwora w kanlach?? byla bym bardzo wdzieczna
By zniszczyć kult niewidzącego oka, należy udać się do Dzielnicy Świątyń, dokonać obserwacji poczynań działań wyznawców kultu, udać się następnie do świątyni Helma i przyjąć zadanie rozwiązania tego "problemu". Następnie ruszamy do kanałów (znajdują się we wschodniej części obszaru), schodzimy na dół gdzie rozprawiamy się z bandą irytujących stworzonek, ruszamy na zachód, zakrywając nosy (smród niezwykły), gdzie spotykamy się najprawdopodobniej z jakową siatką przestępczą. W zależności od decyzji pozbywamy się ich natarczywej uprzejmości w jakiś sposób (proponuję kulę ognia by rozgrzać nieco atmosferę ) , idąc dalej spotykamy Paladyna Keldorna (można go przyjąć do drużyny, aczkolwiek nie jest to wymagane do wykonania zadania). Schodzimy w głębsze kanały, które okazują się być siedzibą kultu. Odpowiednio ukrywając swą tożsamość zgadzamy się na wykonanie misji polegającej na odzyskaniu części dawno zaginionego artefaktu, który jak się później okaże znajduje się w przepastnych podziemiach Zapomnianego Miasta (poinformuje nas o tym jeden z byłych kultystów w północnej części obszaru, jemu również składamy przysięgę, na mocy której odzyskamy artefakt i zniszczymy niewidzące oko). Ruszamy więc do tejże zaginionej przed wiekami wioski, po pokonaniu wielu niebezpieczeństw (praktycznym celem jest dostanie się do świątyni na północnym zachodzie) dostajemy się do tejże placówki. Po dostaniu się do kaplicy niszczymy demona (ciekawym sposobem - dowolnym czarem leczącym kapłana) i po dłuższej rozmowie z awatarem dawnego Boga odbieramy zaginiony przedmiot - część magicznej różdżki, jedynej rzeczy która umożliwia zniszczenie oka (appendix - pamiętajmy by wrócić tutaj po zakończeniu misji, by pozwolić mieszkańcom wioski odejść w spokoju). Powracamy zatem do siedziby kultu, rozmawiamy z byłym akolitą i wyruszamy na południe (przechodzimy poprzez dużą, okrągłą salę) do gniazda Niewidzącego. Po drodze mijamy wioskę Ghouli (oczywiście można wdać się z nimi w walkę), po czym trafiamy do samego gniazda. By nie błądzić - różdżka znajduje się w pojemniku na północno - wschodniej części jaskini, możemy ją odnaleźć dostając się tam za pomocą zaklęcia niewidzialności, ale i tak cała drużyna winna tam być). Po zabraniu mistycznego artefaktu dwie części różdżki automatycznie łączą się w jedną. Zadowoleni ze swej misji kroczymy by opuścic grotę w której znaleźliśmy zaginioną część - czeka nas jednakże niemiła niespodzianka. Spotykamy bowiem... Obserwatora, który okazuje się być słynnym "Niewidzącym Okiem". Natychmiast atakujemy go za pomocą różdżki, a potem dobijamy go naszymi siłami. Misja zakończona! Pozostaje tylko zabrać pozostałe po stworze przedmioty, powrócić do wioski i oddać bezużyteczną już różdżkę dawnemu Bóstwu, a na koniec zdać sprawozdanie kapłanom Helma... (mam nadzieję, że zbyt wiele aspektów fabularnych nie ujawniłem, bo możliwość samodzielnego odkrywania wszelakich historii we Wrotach Baldura to prawdziwa przyjemność i przygoda).
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
← Baldur's Gate
Wczytywanie...