BG vs NWN

Kiedys ten temat musiał być poruszony a więc:
Porównamy sobie baldurs gate 2 i NwN
Liczba czarów NwN 6 BG 4
Liczba przeciwników NwN 4 BG 6
Liczba towarzyszy do wynajęcia NwN 4 BG 6
Muzyka w grze NwN 5 BG 5
Grafika NwN 7 BG 3
Liczba aktów NwN 3 BG 7
Liczba zadań NwN 4 BG 6
Różnorodność zadań NwN 4 BG 6
Smoki (rodzaje i wygląd) NwN 3 BG 7
Efekty czarów NWN 6 BG 4
Ilość stworów do przyzywania NwN 5 BG 5
Ilość chowańców NwN 8 BG 2
Brak liniowości NwN 3 BG 7
Szybkość akcji NwN 6 BG 4
Fabuła NwN 5 bG 5

Razem NwN 74 BG 76

A oto mojezestyawienie z którym zgadzać sie nie musicie ale według mnie bg jest jepsze od nwn
(małe wyjaśnienie co do oceniania max można było zdobyć 9 ptk a min 1 ale to miało wyjść na zasadzie porównania)
Odpowiedz
Jak dla mnie to lepsze jest NwN. Tylko w kwestii smoków się zgadzam.....
Odpowiedz
Każdy moze mieć swoje zdanie ale NwN przechodzi sie po prostu za krutko i nie daje to takiej przyjemnoŚCI JAK pościg za irenicusem
Odpowiedz
Posłużę się tym co już zrobił Gamorin , i tak:

Liczba czarów NwN 6 BG 6
Liczba przeciwników NwN 6 BG 6
Liczba towarzyszy do wynajęcia NwN 3 BG 6
Muzyka w grze NwN 8 BG 8
Grafika NwN 7 BG 4
Liczba aktów NwN 3 BG 7
Liczba zadań NwN 4 BG 9
Różnorodność zadań NwN 3 BG 7
Smoki (rodzaje i wygląd) NwN 5 BG 7
Efekty czarów NWN 8 BG 4
Ilość stworów do przyzywania NwN 3 BG 3
Ilość chowańców NwN 8 BG 2
Brak liniowości NwN 3 BG 7
Szybkość akcji NwN 7 BG 5
Fabuła NwN 6 BG 9

Razem NwN 80 BG 90

Liczby mówią same za siebie. W obu przpadkach mamy do czynienia z hitem !

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
hmmmmm kurde chyba se kupie tego BG bo normalnie w postach o nim wogule nie wiem o czym gadacie
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
olo napisał:

Cytat

hmmmmm kurde chyba se kupie tego BG bo normalnie w postach o nim wogule nie wiem o czym gadacie


Nie jesteś sam .

Ja grałem parę razy u kolegi, ale to było parę lat temu. Ale z tego co pamiętam to lepsze mi sie zdaje NwN. Ale za jakiś czas sobie pogram w BG1 i BG2 to powiem dokładniej (najpierw muszę przejść jeszcze raz IWDII ).


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Powiem Ci Medivh tyle. Baldur przy Icewindzie wymiata, więc jak masz siłę przechodzić ID II po raz drugi to BG napewno Ci się spodoba. A co do BGIIvNWN to jeszcze raz powiem, że te gry są dla mnie prawie identycznie wspanaiłe (chodź wyniki mówią co innego ).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Niezapominajmy ze to BG dało początek NwN
Odpowiedz
A jak jest roznica w chowancach? Bo nie gralem w NwN, ale baldurek wymiata
Odpowiedz
w Bg jest mało chowańców 5 czy 6 w bg jest ok 10 dla magów ok 10 dla druidów + do tego dochodzą 2 chow. w SoU i 1 w HoU
Odpowiedz
W BG jest mniej chowańców, ale można je za to schować do plecaka . I tak jak w prawdziwym D&D jak traciłeś chowańca odbierało ci 1 punkt Kondycji, a nie kilka punktów wytrzymałości.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
tak ale w nwn howaniec ginie bardzo często a wiec muj mag miał by chyba -10 kondycje:)
Odpowiedz
Nom ale chowańce w bg były bardzo kapryśne i miały dziwne teksty
Odpowiedz
BG 2 jest lepshe od NWN ... teraz napisze czego ....

w Baldurze wystepuje wieksza roznowodnosc questow , grajac w niego czujesz ze pshemierzash doliny , a w NWN jak gram czuje sie jakbym byl zamkniety w klatce .

Co z tego ze NWN ma lepsza grafe od BG ? Kazdy dobrze wie ze miodnosc sie liczy a nie grafa . BG ma ciekawsza fabułe , takze wystepuje w niej linjowosc ale do pewnego stopnia ..... zas w NWN lnijowosc jest pshytlaczajaca.

Druzyna ... w BG druzyna po prostu zyje ! tak sa i sprzeczki i konflikty i romanse , a nie jeden queścik do wykonania za amulet w NWN ( a potem cisza ... w dodatku qescik w NWN wymaga poziomu .... zaenujacy pomysl doprawdy )

W Baldurze sa twierdze , czujesz ze masz nad czyms kontrole i jest to fajne urozmaicenie

wiec podsumuje NWN ratuje tylko grafika i ma cos w sobie tez (ale niestety jest płytkie i duzo mu brakuje ) ... dlatego aktualnie przechodze go palladynem , ale BG to BG mu nigdy niedorowna ( chyba ze wyjdzie NWN 2 co podobno ma miec podobienstwa do Baldura .. miejmy nadzieje)
.... Kuroi tsubasa tsukino akarini terasarete utsukushiku maiagare ...
Odpowiedz
Długo biłem się z myślami - której grze dać palmę pierwszeństwa? Powiem szczerze - nie można porównywać zawiłości fabuły BG2 z historią NWN. To fakt, liczba questów, twierdze, interakcje między członkami drużyny... Również kwestia naszego bohatera: w BG2 to postać z konkretną przeszłością i historią, w NWN to człowiek znikąd - bez imienia, motywacji... Trudno, aby stał się osobą tak żywą jak Dziecię Bhaala. Ale mimo wszystko NWN ma właśnie "to coś" - niepowtarzalny klimat, przepiękną muzykę, grafikę (często spędzałem kilkanaście minut w Kniei Neverwinter, stojąc, patrząc na rafleksy światła i słuchając muzyki Jeremy'ego Soula...). NWN zaoferowało mi również najciekawszą i najbardziej fascynującą postać jaką jest lady Aribeth, a z którą nie mogą się (wedle mego skromnego mniemania) równać NPC-e z BG2. W każdym razie ja stawiam obie te gry na pierwszym miejscu. BG2 to klasyczny crpg, NWN - z elementami siepaniny. Ważne jest, abyśmy potrafili odnaleźć w nich to, co nas najbardziej frapuje.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
No NWN ma to cos , Aribeth .... ja probowalem zrobic postac na jej wzror , ale niema takiego ciala i buźki do wyboru , ta postac naprawde moze urzec i fakt Muzyka jest KAPITALNA , bardzo robi klimat .....
.... Kuroi tsubasa tsukino akarini terasarete utsukushiku maiagare ...
Odpowiedz

Cytat

Aribeth .... , ta postac naprawde moze urzec


Ach, lejesz miód na moje serce.... Masz u mnie duuuużego plusa :lol: . Taaak, w każdym razie ostatecznie doszedłem do wniosku, że obie gry są jedyne i niepowtarzalne. W obie gram zresztą na przemian po raz 15, czy 20... W zależności od nastroju i nastawienia zachwycam się to BG2, to NWN...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Obie gry są fajne, ale żadna nie dorówna Baldursowi. To jest najlepsza gra jakąkolwiek stworzono na komputery. Fabuła wciąga jak żadna inna (fajną fabułe ma też KotOR, zawroty akcji, kilka niespodzianek, Bastila :wink: i oczywiście Revan ), romanse, twierdze i wiele innych super rzeczy. Jak pierwszy raz skończyłem Tron Bhaala i ujżałem że to koniec opowieści o Potomku Bhaala, to zrobiło mi sie smutno jak nigdy dotąt. Nigdy nie zapomne tych wieczorów spędzonych z Baldursem

PS. Właśnie przeżywam po raz drugi opowieść o dziecku Bhaala z części 1 (jestem w Kopalniach Nashkel, a potomek Bhaala ma 1 poz. ). A jak mi się nie chce grać w jedynke to włączam dwójeczke i katuje (dopiero 3 rozdział) :twisted:
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
← Baldur's Gate

BG vs NWN - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...