[BGI] Gra się zacina!

Witam!
Mam prośbę, może ktoś spotkał się z takim problemem.

Raz przeszedłem już BG łowcą ale to było dawno teraz postanowiłem odświeżyć te piękne wspomnienia i zagrać magiem.
Problem polega na tym, że jak tylko zaczyna się walka np ta pierwsza jeszcze w candelkeep w piwnicy z naszą wyimaginowaną drużynka, i włącza się muzyka bitewna to zaraz potem gra cie zacina muzyka zaczyna sie powtarzać co 2 sekundy, i jedyne co moge zrobić to wyjść do windowsa i wejść spowrotem, ale to jest męczące bo błąd powtarza sie po kilku sekundach.Lecz kiedy walka się skończy to wszystko wraca do normy .Wydaje mi się że tu chodzi o tą muzyczkę, myślałem że to wina płyty ale kiedy zminiłem na druga było to samo np podczas walki z Tarneshem Pod Pomocną Dłonią.Grę mam oryginalną jak by co.



BTW: Czy jest gdzieś w necie jakiś poradnik gry magiem w BG1, nie to żeby brakowało mi własnej inicjatywy ale po prostu kocham czytać takie rzeczy.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje
Upewnij się, że w systemie Windows są uaktualnione sterowniki do karty dźwiękowej.

Informacje jak sprawdzić jaką masz kartę dźwiękową i skąd można pobrać niezbędne sterowniki, znajdziesz w tym poradniku

Drugim rozwiązaniem może być zmiana ustawień akceleracji dźwięku z poziomu DirectX.

Przejdź na pasek systemu operacyjnego. Wybierz Start -> Uruchom, wpisz dxdiag, zatwierdź Ok (Enter). Na zakładce dźwięk, przesuń suwak przyspieszania dźwięku w lewo (aby wyłączyć przyspieszanie) lub w prawo (aby ustawić pełne sprzętowe przyspieszanie). Następnie zamknij dxdiag.
Hmmmmmmm.... generalnie odradzam grzebanie w dxdiag, jeśli ktos robi to poraz pierwszy i właściwie nie ma zielonego pojecia co robi, można tym bardziej zaszkodzić niz pomóc...

Przede wszystkim to czy BG było juz zainstalowane od jakiegos czasu? Czy instalacja jest świeża, dalej.... problem pojawia sie tylko w BG czy w innych aplikacjach równiez? dodatkowo w ustawieniach dźwieku sprawdź czy masz właczona opcje EAX - jeśli tak to wyłacz swego czasu miałem podobne problemy, choć moja karta dźwiekowa ponoc obsluguje ten tryb - w sumie jaka karta teraz nie obsługuje :] Sprawdź tez rozmaiar buforu w grze oraz ilość miejsca na dysku.
Śmierć nadchodzi w ciszy po mału, chwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
No więc tak: Przesuwalem tym paskiem ale rzadne ustawienie nie poskutkowalo, zainstalowałem aktualizacje do sterowników dźwieku i też nic.
Co do postu Bronsona to gra jest świerzo zainstalowana (i co dziwne jak miałem ją wcześniej zainstalowaną na tym samym kompie to teg oporblemu nie było).
Problem pojawia się tylko w BG.
Nie wiem gdzie jest ten EAX
I z rozmiarem bufora też nie kumam (możesz rozwinąć temat)
Na dysku na którym gra jest zainstalowana jest jeszcze prawie 3 giga wolnego.

[Dodano po chwili]

Już wiem co jest nie tak.Problem jest natury mechanicznej.
Podczas przeilstalowywania zauważyłem że przycina się na pliku muzyka/Bd1/Bd1d2.ACM coś takiego, mimo to instalacja przebiega pomyślnie.Ale gra nadal się zacina ciągle w tym samym momencie piosenki.
Chyba będe musiał pożyczyć pierwszą płyte od kolegi żeby zainstalować ponownie.
Jeśli istnieje takowa możliwość, spróbuj może ustawić w opcjach programowe przetwarzanie dźwięków (miałem problem podobnej natury w Planescape Torment), ewentualnie jeśli posiadasz Windows XP, spróbuj włączyć tryb zgodności gry z Win 98
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
gdzie jest to programowe przetwarzanie dzwiekow?
Zapewne w ustawieniach dźwięku (w samej grze), bądź też gdy jest to niemożliwe w pliku INI. Nie wykorzystywałem tej metody w BG, aczkolwiek w Planescape Torment rozwiązała ona me problemy na tym polu. Gdyby to nie pomogło, można również sprawdzić jakową wersję gry posiadamy i ewentualnie ściągnąć najnowszy patch (łatkę) z internetu
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Pożyczyłem od kolegi pierwsza płyte i pełen nadzieji włożyłem ją do napędu, a tu co? tak jak poprzednio instalacja zatrzymuje sie na 45% na pliku muzycznym bd1d2.ACM.Byłem na 100% pewien że to była wina mojej płyty, że jest uszkodzona, ale teraz już wiem że tak nie jest skoro instalacja zacina sie dokładnie na tym samym pliku instalując z dwóch różnych płyt.
Nie rozumiem na czym polega problem, ponieważ jak wcześniej instalowałem BG na tym samym komputerze (nic w nim nie zmieniałem, oprogramowania i sterowników też nie) to wszystko było dobrze.
POMOCY!!!!!!!!!

[Dodano po chwili]

Już wszystko działa, pomógł format
A przyczyna.... wydaje mi się że chodziło o aktualizacje do windowsa.
← Baldur's Gate
Wczytywanie...