[TESIII] Łapanie dusz !

O co chodzi w łapaniu dusz ? Może to głupie ale serio nie wiem
Mam czar z łapaniem dusz na dotyk . Mam też nędzny klejnot duszy (ot tak taki sobie wziąłem) I co teraz zrobić ?

Użytkownik Magik dnia śro, 20 cze 2007 - 20:03 napisał

O co chodzi w łapaniu dusz ? Może to głupie ale serio nie wiem
Mam czar z łapaniem dusz na dotyk .  Mam też nędzny klejnot duszy (ot tak taki sobie wziąłem) I co teraz zrobić ?

[post="70361"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Łapane dusze służą do zaklinania przedmiotów (nadawania im magicznych właściwości).
Musisz mieć odpowiedni czar (koniecznie naucz się zaklęcia Chwytanie Dusz lub dające je przedmioty - zaklęcia szukaj w gildii magów). Musisz mieć odpowiedni klejnot i rzucić zaklęcie na potwora (Mistycyzm tutaj bardzo pomaga - warto go rozwijać).
Nie możesz też stać zbyt daleko od potwora, bo czar nie wyjdzie. Jeśli wyjdzie wokół potworka pojawi się fioletowa mgiełka. Teraz po prostu go zabij a pojawi się komunikat o złapaniu duszy.
Daję Ci listę klejnotów dusz oraz potworów, w które można je złapać, bo nie każdy potwór da się złapać w każdy przedmiot:

Nędzny klejnot duszy: Krab błotny, Robotnik kwama, Pędrak, Ogar, Szczur, Zębacz, Zwiadowca Kwama, Zębacz, Wojownik Kwama, Alit, Guar, Skrzekacz, Kagouti, Szkielet, Szkielet Wojownik, Szkielet Łucznik, Skarabeusz, Królowa kwama

Mały klejnot duszy: Zarażony szczur, Samiec Netcha

Średni klejnot duszy: Mniejszy Truposz, Olbrzymi Orgrim, Dreugh, Samica netcha, Truposz, Potężniejszy Truposz, Zjawa przodka, Kościej, Zarażony spaczeniem, Popielny niewolnik, Popielny zombie, Młokos, Postrach klanów, Dremra, Ataronach Ognia

Większy klejnot duszy: Atronach mrozu, Atronach burz, Spaczony, Ogrim

Wielki klejnot duszy: Daedroth, Krasnoludzkie Widmo, Szkielet Czempion, Książe Dremor, Żarłacz, Popielny Ghul, Skrzydlaty Mrok, Złota Święta, Lunatyk

Gwiazda Azury: wszystkie powyższe można w nią złapać.

Tylko dusze Złotej Świętej i Lunatyka mogą dać Ci STAŁE zaklęcie na przedmiocie - inaczej są to ładunki zaklęcia z limitem wykorzystania.
Mając złapaną duszę w klejnocie i przedmiot do zaklęcia możesz przystąpić do zaklinania.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Dzięki wielkie!
A to działa tylko na stwory? Czy dusze ludzi i innych orków etc. też da się złapać?

Użytkownik Magik dnia śro, 20 cze 2007 - 22:11 napisał

Dzięki wielkie!
A to działa tylko na stwory? Czy dusze ludzi i innych orków etc. też da się złapać?

[post="70383"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Tylko potwory - bez ludzi, orków, elfów etc.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Może watro jeszcze nadmienić że Gwiazda Azury nie zużywa się po rozładowaniu. I że jest jedynym kryształem, w który można upchnąć ducha Viveka. I to byłoby chyba na tyle. I że gdzieś już o tym była mowa ;]
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
← The Elder Scrolls
Wczytywanie...